Невизначеність із секретарем міської ради залишається

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора розпорядженням голови Броварської міської ради Ігорем Сапожком була визначена дата 2-ї за ліком сесії міської ради, позачергової — 17 грудня.

Серед 17 питань, які будуть розглядатися на сесії, одними з найважливіших можна виокремити: обрання секретаря міської ради, затвердження регламенту, утворення постійних комісій та затвердження кількісного та персонального їх складу, затвердження Положення про погоджувальну раду, затвердження заступників міського голови та утворення виконавчого комітету і визначення його чисельності та персонального складу.

Кореспондент видання «Трибуна-Бровари» звернувся до окремих перших номерів по списках партій, що увійшли до міської ради із запитаннями:

— Чи є визначеність щодо секретаря міської ради?

— Чи є пропозиції щодо голів та заступників постійних комісій (мають право бути на Погоджувальній раді, у випадку відсутності голови)?

Так, перший номер у списку УКРОПа Петро Бабич розповів, що у його партійної ланки немає остаточної визначеності щодо секретаря і щодо голів постійних комісій.

«Завтра (розмова відбулася учора, 24 листопада  — прим. Т. Б.) у нас буде внутрішньопартійне засідання УКРОПу, на якому будемо визначатися по цих питаннях. Щодо голів постійних комісій, то, безперечно, доведеться пропозиції узгоджувати з депутатами інших партійних ланок», — сказав Бабич.

Про те, що невідомо, коли будуть зустрічі щодо обговорення секретаря та щодо голів постійних комісій, розповів кореспонденту і перший номер Радикальної партії Олега Ляшка Вадим Андрієвський.

«Ми готові залучатися до обговорення секретаря та голів постійних комісій, але не володіємо інформацією — коли це буде і у якому форматі», — сказав Вадим Анатолійович.

Про те, що є чорнові варіанти по кандидатурі секретаря міської ради, по головах та заступниках комісій, які потребують обговорення у форматі робочої зустрічі депутатів, розповів кореспонденту перший номер по списку БПП «Солідарність» Євген Гредунов. Але так само додав, що про формат і терміни обговорення йому невідомо.

На завершення розмови Євген Валерійович висловив обурення про те, що на зібрання документів та резюме від кандидатів на неформальний конкурс по заступниках виділено мало часу.

«Це надзвичайно стислі терміни! Як можна провести повноцінний конкурс у такі стислі терміни? Як можуть люди про нього дізнатися і встигнути подати вчасно документи? Можна було дати на збір документів і резюме більше часу. Складається враження, що конкурс хочуть перетворити на звичайнісіньку формальність!», — сказав Євген Гредунов.

Відповідати на запитання поки що відмовилися і в «Демократичному Альянсі». Щоправда, у соціальних мережах перший номер «демократів» Аліна Дяченко висловила зовсім протилежне позиції Гредунова бачення щодо термінів неформального конкурсу по заступниках міського голови.

«Заступники міського голови за посадою входять до складу виконавчого комітету — колегіального органу, який щотижня приймає важливі для міста рішення (наприклад, саме виконком продовжив оренду для десятків бігбордів минулого тижня). Відтак поки не будуть призначені нові заступники, міська рада не зможе обрати новий склад виконкому (або їй доведеться включати до складу нового виконкому старих заступників). Тому з самого початку позиція депутатського корпусу була чітка — з цим питанням не треба зволікати», — заявила Аліна Дяченко.

Також перший номер у списку «ДемАльянсу» зазначила, що саме міський голова намагався затягувати процес із оголошенням про відкритий прийом документів на посади заступників. «Міський голова намагався затягувати цей процес, бо зацікавлений у тому, щоб старі заступники і старий виконком працювали довше. Про пошук нових заступників депутати говорять вже понад три тижні, а оголошення було оприлюднене лише вчора» — сказала депутат.

Хто мав більш-менш чітку позицію, принаймні, щодо секретаря міської ради, то це перший номер у списку «Свободи» Олег Шевчук. «Ми знаємо чітко одне — готові підтримати будь-яку кандидатуру на посаду секретаря міської ради від партії «Батьківщина», — сказав Шевчук.

Нагадаємо, що у трьох партій — БПП «Солідарність», «Демократичного Альянсу» та «Єдності» упродовж усього процесу обговорення були чіткі позиції — Ірина Веремчук, Аліна Дяченко та Оксана Мельник відповідно, але «ДемАльянс» та «Єдність» свої кандидатури зняли. Тоді як «Самопоміч» та «Свобода» не могли або визначитися з кандидатурою, або свої кандидатури не озвучували, або ж говорили про те, що віддають ініціативу колегам по т. з. демократичній більшості, чим, може й ненавмисне, в якійсь мірі затягнули процес із визначенням секретаря.

Наприкінці дня вималювалася картина: якоїсь визначеності у питаннях секретаря та голів постійних комісій — немає. Радує лише те, що до 17 грудня ще є трохи час.

Головне, щоб пост-фактум не було нарікань про згаяний час та затягування процесу.

Поділіться.

Коментарі закриті.