«Незаконні» гаражі переїжджають та інші голосування міської ради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час засідання чергової 48-ї сесії депутати Броварської міської ради розглянули низку питань, що стосується земельних відносин.

Так, голосуючи за одне з питань проекту рішення Про припинення права користування земельними ділянками, затвердження документації із землеустрою, надання земельних ділянок у користування, внесення змін до договору оренди земельної ділянки, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою, надання згоди на поділ та відновлення меж земельних ділянок, припинення дії договорів оренди земельних ділянок, внесення змін до рішення Броварської міської ради, депутати надали дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в користування на умовах оренди гаражному кооперативу «Лагунова 2015» орієнтовною площею 0,8700 га для колективного гаражного будівництва (для обслуговування збірно-розбірних металевих гаражів) по вул. Залізничній.

Питання неодноразово виносилось на розгляд депутатів та остаточно було затверджене лише 8 листопада після внесення правок.

Гаражний кооператив отримає в оренду 87 соток із забороною капітального будівництва.

Рішення ухвалювалося з огляду на численні звернення власників незаконно встановлених гаражів в центрі міста, які вирішили добровільно перенести їх на визначене радою місце. Під час попереднього розгляду питання заявники взяли на себе зобов’язання прибрати металеві конструкції в центрі міста самотужки і за власний кошт та на звільнених територіях відновити благоустрій.

Наразі бажаючих отримати землю для свого «залізного коня» більше, ніж самих ділянок, тому для очищення дворів у центрі міста від залізних «коробів» необхідно шукати землю додатково.

Нагадаємо, протягом 2016-2017 Броварами прокотилась хвиля робіт по демонтажу металевих конструкцій, встановлених без дозвільної документації. У березні 2017 року розробили проект «Гаражного Меморандуму» між власниками гаражів, встановлених без дозвільних документів та міською владою.

Нині після розробки та затвердження проекту землеустрою члени гаражного кооперативу мають розпочати процес переносу свого майна на визначені території.

Ініціатори ідеї, як з боку власників «незаконних» гаражів, так і з боку міської влади впевнені, що таким чином двори в центрі міста позбудуться неестетичних залізних конструкцій, принаймні частини з них.

Долею інших гаражів, що не мають дозвільної документації на встановлення, перейматимуться представники новоствореного Управління інспекції та контролю.

Гаражна тема голосуванням з цього питання не обмежилась. Серед додаткових проектів рішення було питання «Про звільнення учасників АТО/ООС від сплати відновної вартості за видалення самосійних дерев, які знаходяться на земельних ділянках, виділених учасникам АТО/ООС під будівництво гаражів, на території за Княжицьким переїздом по вул. Перонній».

Напередодні сесії питання презентували на комісії з бюджетних питань. За попередньою інформацією виконком Броварської міської ради дав дозвіл на зрізання 322 самосійних дерев різних порід на земельній ділянці за Княжицьким переїздом. Під знос заплановано берези, тополі, верби, клени та акації віком від 6-18 років. Всі дерева у задовільному стані. За словами секретаря ради Петра Бабича, дерева, які можна буде перенести на інше місце, будуть пересаджені КП «Бровари-Благоустрій». Всі інші – підуть на дрова.

Відповідно до акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню, відновна вартість дерев, які мають прибрати становить 144912,76грн.

Зазначену земельну ділянку у 10 га почали ділити у власність під гаражі з червня 2017 року. У листопаді того ж року було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою гаражному кооперативу «Патріот». Земельна ділянка орієнтовною площею 0,5000 га після затвердження проекту буде передана юридичній особі для колективного гаражного будівництва. Наразі відомо, що міськрадою надано 673 дозволи фізичним особам на розробку проектів землеустрою, 279 з них офіційно вже затверджені.

За цей час до списку осіб, що розробляють проекти землеустрою, потрапили бійці АТО з Броварів, Броварського району та ряду областей України. Отримають земельні ділянки й деякі волонтери з міста та району. Частина власників земельних ділянок уже отримала містобудівні умови та обмеження для будівництва. Єдиною перепоною для початку будівельних робіт є наявність на землі дерев.

Тож, відповідно до рішення міських депутатів, власників даних земельних ділянок звільнили від сплати до міського бюджету відновної вартості зелених насаджень. Утім проводити підготовчі роботи майбутнім власникам гаражів доведеться за власний рахунок.

Поділіться.

Залиште відповідь