Нічого святого: у Броварському районі окупанти зруйнували 2 церкви, в Україні – понад 60. ОНОВЛЕНО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

За місяць війни російська армія знищила понад 60 українських храмів і релігійних споруд. Про це повідомляють в Українському кризовому медіа-центрі, Державній службі України з етнополітики та свободи совісті, а також у Генеральному штабі ЗСУ. У Броварському районі повністю зруйновано два храми.

Те, що вже понад місяць відбувається в Україні, далеко не «збройний конфлікт», та і в рамки слова «війна» вкласти це також складно. Відбувається геноцид  українців, знищення інфраструктури країни. Ворог спалює школи, дитсадки, культурні й архітектурні пам’ятки, стираючи з лиця землі українські історичні та культурні цінності.

Щодня в країні  окупанти руйнують дві духовні споруди. Із 24 лютого постраждали вже щонайменше понад 60 споруд духовного значення (не враховуючи прилеглих будівель) у щонайменше восьми областях України: Київській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Сумський, Харківській та Чернігівській. Переважна більшість із них ‒ православні храми.

У Броварському районі (старі межі) рашисти  повністю знищили два храми і щонайменше три – частково зруйнували.

Так, церкву Різдва Пресвятої Богородиці в с. Перемога Баришівської громади Броварського району рашисти розстріляли 5 березня 2022 р.

церква в с. Перемога церква в с. Перемога церква в с. Перемога

Храму 130 років, він пережив Другу світову війну: у 1941 році фашисти спалили село, а церква вижила. Від неї і розпочалася відбудова Перемоги.
Храм функціонував до того часу, як Україну прийшли «звільняти» російські орки: вони зруйнували церкву ударом ракети на 9 день війни.
Отець Олександр, якому дивом із своєю сім’єю вдалося полями врятуватися від окупантів, розповідає історію храму.

 

6 березня  окупанти 6-ма ракетами обстріляли село Бобрик Великодимерської громади.

Три «подарунки» полетіли в район церкви. Два упали на людські городи – фактично поряд із будинками. А один – влучив у дах церкви і впав всередині в районі дзвіниці. У церкві в той момент  була людина. На щастя, вона не постраждала.

(Натисніть задля збільшення)

«Храм, який носить назву Свято-Вознесенського,  ми почали будувати в 1994 році, через чотири ‒ у 98-му, освятили. Тільки два роки тому як закінчили розписувати. Все було свіжо,  красиво, щойно розписано. І ось бачите, що сталося», ‒  розповів настоятель храму отець Іоанн.

У храмі ‒  посічені стіни. Один із осколків влучив в ікону із зображенням Христа Спасителя і застряг під оком зображення Святого.

Отець Іоанн вирішив не виколупувати  осколок – нехай залишиться для історії.

(Натисніть задля збільшення)

А вже наступного дня, 7 березня, ворог спалив Свято-Георгіївську церкву в Заворичах, збудовану в 1873 році. Храм мав статус щойно виявленої пам’ятки архітектури.

До 7 березня 2022 року

Георгіївську церкву рашисти знищили ударом артилерії. Займання сталось від прямого влучання снаряду в купол храму, паркан церкви ворог розстріляв із кулемета.

спалена церква в Заворичах спалена церква в Заворичах спалена церква в Заворичах

Згідно з даними інтерактивної мати, де фіксуються  всі постраждалі релігійні будівлі, від ворожих обстрілів постраждав і храм у селі Бишів Баришівської громади Броварського району – Покрови Божої матері.

24-25 березня 2022 року під час боїв окупанти спалили старовинну церкву Вознесіння Господнього у селі Лук’янівка Баришівської громади. Храм збудовано  в 1879 році, він пережив дві війни, але “руський мир” його “звільнив” із української землі. Про це повідомив архітектор Іван Биков на своїй сторінці у фейсбуці.

церква Вознесіння Господнього у с. Лук'янівка

Церква Вознесіння Господнього у с. Лук’янівка

Залишки знищеної церкви у селі Лук'янівка (facebook.com/Іван Биков)

Залишки знищеної церкви у селі Лук’янівка (facebook.com/Іван Биков)

Зазначається, що споруда була в користуванні УПЦ (МП). Церква була цінною пам’яткою дерев’яної сакральної архітектури 19 століття. У 2020 році її встигли обміряти. У храмі був унікальний пізньокласицистичний іконостас і велика барокова ікона Деісус із попередньої церкви — шедевр першої половини 18 століття.

Руйнувань в Україні зазнали також мечеті, синагоги, протестантські церкви, релігійні освітні заклади та важливі адміністративні будівлі релігійних організацій. Інтерактивна мапа за цим посиланням   https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1KeG6j5kmZbssWiejfabf1z3vEwt4Lztw&ll=49.59021215765385%2C34.05908604999999&z=6   дає змогу побачити всі постраждалі об’єкти та вибрати візуалізацію за релігійною спільнотою.

Війна триває і невідомо скільки ще червоних хрестиків на місці храмів з’явиться на інтерактивній мапі. Але знаємо єдине – не пробачимо.

Читайте також

  1. Усі аптеки зобов’язані приймати паперові й електронні рецепти на ліки – МОЗ

  2. «Укргазбанк» готовий платити по 100 тис. рублів готівкою солдатам РФ, які здаються в полон

  3. «Піца – універсальна стратегічна страва», – директор мережі піцерій Pizzburg про те, як підтримують наших воїнів

  4. Кому з чоловіків дозволяється виїжджати за кордон

  5. 28 березня в Києві відключать тепло. А як у Броварах?

  6. Трудові відносини в Україні адаптовано під воєнний стан: що змінилося

  7. Каски та бронежилети прирівняно до гуманітарної допомоги – рішення Кабміну

  8. На Київщині запустили Telegram-бот для пошуку зниклих людей

Поділіться.

Залиште відповідь