«Нотатки» з депутатських комісій: кошти на освіту, пільги та земельні питання (Частина 2)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Проекти рішень, що стосуються соціально-гуманітарного напрямку обговорювались на кількох комісіях. У підсумку – проекти рішень, рекомендовані депутатськими комісіями «без змін», але були й такі, що вимагають обговорення та корегування.

Внесення змін до профільних програм Управління освіти і науки головним чином стосувалось збільшення фінансування на проведення ремонтних робіт.

Начальник «освітнього» управління Оксана Мельник по Програмі «Загальна середня освіта» (20) з голосу на засіданнях комісій внесла додаткові видатки на 1 897,1 тис. грн. Таким чином, загальна сума витрат по програмі сягне більше ніж 33 млн. грн. Так само з голосу було внесено зміни до видатків по програмі «Дошкільна освіта» (21) на суму 3 294,0 тис. грн. Загальні витрати по дошкільним закладам становлять близько 32 млн. грн.

Видатки по програмі «Інклюзивна освіта» (22) збільшуються за рахунок додаткових коштів (105 тис. грн) на ремонти вбиралень ЗОШ №6, загальні фінансування програми – близько 2 млн грн.

Фінансові витрати на потреби освітньої галузі були підтримані профільними комісіями.

Додатково Оксана Мельник поінформувала про необхідність введення додаткової одиниці заступника начальника управління освіти. Тому цілком можливо, що буде внесено зміни у проект рішення Про затвердження змін структури та чисельності виконавчих органів (30). Згідно даного проекту в структурі виконавчих органів у разі підтримки депутатами проекту має з’явитись головний спеціаліст з енергетичного менеджменту. Спеціаліст-енергоменеджер буде займатись питаннями контролю та моніторингу енергозатрат, підвищенням енергоефективності та інше. По факту такий спеціаліст вже працює, потрібно лише внести зміни в штатний розпис та профінансувати утримання такого фахівця. Загальна структура виконавчих органів БМР виглядає наступним чином:

Депутатам пропонується затвердити зміни до Програми з профілактики серцево-судинних захворювань (17). Виділених у 2017 році коштів у розмірі 600 тис. грн не вистачає, тому головлікар КЗ БМР БМЦПМСД Ігор Кравцов звернувся до депутатів з пропозицією збільшити фінансування програми ще на 600 тис. грн. Наразі ці видатки комунальний заклад може покрити за рахунок «внутрішніх резервів», але пізніше відповідне фінансування буде необхідне.

За повідомленням Ігоря Андрійовича дуже багато коштів «з’їдає» покриття лікування онкохворих. Тому депутат Вадим Мутило  запропонував «звести» всі видатки по допомозі цій категорії хворих в одну загальну програму, оскільки нині видатки розрізненні, провести моніторинг попередніх витрат та за можливості збільшити видатки через відповідний виконавчий орган Броварської міської ради.

На черговій сесії депутатами будуть внесені зміни до програми «З турботою про кожного» (24). Попередньо в рамках програми планувалось виділити 450 тис. грн. ПАТ «Укрзалізниця» для відшкодування витрат за перевезення пільгових категорій громадян м. Бровари.

Видання «Трибуна-Бровари» звернулось із запитом до управління соціального захисту стосовно питання відшкодування ПАТ «Українська залізниця».  Протягом 2016 року відшкодування за перевезення броварських пільговиків з міського бюджету не здійснювалось. На засіданні бюджетної комісії пояснили, що кількість перевезених пільговиків обраховується за проданими «порожніми» пільговими квитками і перевіряється через реєстр пільговиків. Начальник Київської дирекції залізничних перевезень надіслав міському голові Ігорю Сапожку у 2016 році сім листів з проханням про виділення коштів за перевезення пільговиків. Так, згідно листа від 16.01.2017 року  представники Укрзалізниці  зазначають про заборгованість за 2016 рік складає 1 746 тис. грн. та просять передбачити кошти на 2017 рік у розмірі 1 800 тис. грн.

Даний пункт було знято з розгляду для перерахунку суми. Яка буде кінцева сума відшкодування, наразі невідомо.

Проте цілком конкретною є сума відшкодування пільгових перевезень автомобільним транспортом, а саме – маршрутними автобусами. Ініціював збільшення видатків голова ТОВ «Автопас-К» депутат Володимир Білокінь, направивши відповідного листа Ігорю Сапожку. До кінця поточного року пропонується збільшення видатків на 600 тис. грн.

Нагадаємо, що на відшкодування пільгових перевезень міських та міжміських маршрутів уже було передбачено близько 1,2 млн. грн. з бюджету. Крім того, у січні 2017 року подібні листи Ігорю Сапожку написали всі перевізники, що працюють на «внутрішніх» маршрутах та маршрутах Бровари-Київ. З проханням «закласти у витратну частину бюджету міста на 2017 рік відповідну суму…»:

  1. Директор ПАТ «Броварське АТП-13209» І.С. Олійник (маршрути №404, №403-А) – 1306032,00 грн;
  2. Директор ТОВ «Бровариавтопас» В.Є. Томін (маршрут №402) – 646359,00 грн;
  3. Директор ТОВ «Союз-Авто» В.М. Корнійко (маршрут №327, №411) – 846720,00 грн;
  4. АТП «Інватранс» (маршрут №403-А) – 396900,00 грн;
  5. Директор ТОВ ТК»Автосоюз» С.М. Возняк (маршрут№ 330, №403, №810) – 1069845,00 грн;
  6. Директор ТОВ «Автопас-К» – В.О. Білокінь – 646359,00 грн.

Отже, загальна сума «заброньованих» фінансів складає 4912215 грн, тому невідомо, чи надовго вистачить чергового траншу у 600 тис. грн.

До Дня людей похилого віку 1 жовтня в місті планується відкриття Центру медико-соціальної допомоги Броварської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста. Для облаштування фізіотерапевтичного та масажного кабінету, учбового класу, холу та коридору потрібно з міського бюджету 122 тис. грн. Проект знаходиться на співфінансуванні з Броварською районною радою. За повідомленням керівника ТЧХ Лілії Драпей райрада вже виділила допомогу у сумі 69 тис. грн.

У рамках «турботи про кожного» на виділення матеріальної допомоги мешканцям міста пропонується передбачити 405 тис. грн. На закупівлю газових колонок та котлів для соціально незахищених верств населення – 100 тис. грн.

Ветеранів-будівельників у прагненні отримати фінансування (25) для своєї громадської організації підтримала гуманітарна комісія і не підтримала бюджетна. Голова Громадської організації ветеранів-будівельників Карпенко М.Г. провів тривалий за часом екскурс в історію розбудови м. Бровари, розповів про працю та побут броварських будівельників, самокритично зізнався у недопрацюванні при будівництві каналізаційних мереж міста, але депутати-фінансисти були непохитні: кошти виділяти потрібно, але не на організацію, а для всіх ветеранів та людей похилого віку. Тому остаточне рішення буде приймати весь депутатський корпус.

На розгляд сесії виноситься «стара-нова» програма захисту населення від надзвичайних ситуацій (27) . Подібна вже затверджувалась у 2015 році, але без фінансування. Нині її повторне затвердження депутати підтримали, але задали ряд питань. У пояснювальній записці йдеться про наявність у місті 47 будинків підвищеної (вище 9 поверхів) поверховості, а інженерні протипожежні системи у робочому стані лише у 21. Крім того, у місті відсутня техніка для гасіння пожеж вище 9-го поверху. Тому не зрозуміло, як приймались в експлуатацію такі будинки і чому платити за забаганки забудовників будувати «вище неба» тепер повинні звичайні броварчани? На даний час вже визначені  номенклатура  та обсяги місцевого матеріального резерву – будівельні засоби, засоби загальногосподарського призначення, речове майно, продовольчі товари та паливно-мастильні матеріали та місця  їх зберігання. Затвердження депутатами програми підтримано.

Зміни кошторису передбачаються і у діяльності Броварського радіомовлення (28). У зв’язку з підвищенням посадових окладів дротове радіо потребує дофінансування у розмірі 84 тис. грн. За повідомленням директора Броварської редакції міськрайонного радіомовлення Наталії Кривобок зараз ведуться перемовини для переходу на хвилю FM-діапазону малої потужності, що дозволить розширити слухацьку аудиторію.

По земельним питанням були обговорення у проекті рішення «Про припинення права користування земельними ділянками, надання земельних ділянок у користування…» (36), де серед іншого депутатам пропонувалось внести зміни до договору оренди земельної ділянки укладеного між Броварською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю «Постійно-діючий будівельний поїзд №2», директором якої є Ігор Трощенко – депутат VI скликання від Партії Регіонів. Все, що вимагається від депутатів, – внести «незначні» корективи до договору – викласти в новій редакції пункт, що стосується терміну дії договору. Депутат Леонід Черепейнік поцікавився, навіщо змінювати договір оренди, якщо він чинний ще до 2018 року. Ситуація виглядає так, що близькі до міського голови Ігоря Сапожко забудовники  вирішили продовжити договір оренди (1,4617 га) до 23 листопада 2028 року швидше за все за старою нормативно-грошовою оцінкою. Долю цього пункту визначатиме весь депутатський корпус на засіданні сесії.

Багато запитань виникало у зв’язку з тим, що у рішеннях про поновлення договорів оренди (37) підприємцям прописують заборону торгівлі товарами підакцизної групи (алкоголь, цигарки). Депутати наполягають на тому, що діють у межах повноважень, підприємці вважають такі рішення незаконними. Всі очікують на розробку концепції розміщення МАФів, проте ніхто не знає, на якому етапі вона знаходиться…

Припинити дію строкового сервітуту (38)  ТОВ «Аорта» підприємця Авксентія Граната по бульв. Незалежності, 10 пропонували депутати через заборгованість по сплаті штрафних санкцій та реалізації алкоголю «на розлив». По даному питанню та по питанню затвердження проектів землеустрою (39), у якому пропонується узаконити «дорізки» до вже сформованих земельних ділянок – рішення комісії винести на розгляд сесії. Депутат Юрій Скотніков наполягав на знятті або відмові питань «дорізок», оскільки в майбутньому це призведе до неможливості облаштування тротуарів чи розширення доріг.

Ще одним спірним питанням став проект рішення про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки для подальшого продажу (41)  ФОП Костомасі Є.Л. Мова йде про будівництво автомийки по вул. Київській, 333-в, проти якої виступає громада міста. У цьому контексті депутатам серед додаткових доведеться розглянути петицію, створену Пилипом Духлієм, яка була підтримана 255 особами. За результатами доручень виконкому відділом Держархбудконтролю було проведено перевірку, за виявлені порушення ФОП Прощенко А.А. було притягнуто до відповідальності та накладено штраф. Чи підтримає петицію депутатський корпус –дізнаємось на сесії.

У проект рішення Про розробку проектів землеустрою  щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва гаражів…(43) пропонувалось змінити назву проекту рішення, прибравши слова «учасникам бойових дій». Тобто у разі затвердження цієї зміни учасники бойових дій в Афганістані та інших локальних конфліктах отримати землю за цим проектом не зможуть. Пропонується також внести зміни щодо площі земельної ділянки  і встановити її – 40 кв. м. Після прийняття рішення на сесії  проекти землеустрою будуть розробляти 108 осіб. Дані про місце реєстрації чи місце проживання не надано, тому встановити кількісно, скільки серед претендентів міських чи районних УБД не є можливим.

Були питання у депутатів і по проекту рішення по змінам до програми соціально-економічного розвитку (49). В одному з пунктів, що стосується завдань відділу капітального будівництва по реконструкції об’єктів, зменшувались видатки на 7 млн. грн. На питання депутатів, чому знімаються кошти, начальник Управління економіки Микола Загуменний відповісти не зміг. До сесії точну інформацію депутатам обіцяли надати.

У цілому ж профільні програми ВКБ по будівництву інженерних мереж (33) та вулично-шляхових мереж (34) були підтримані:

— будівництво дощової каналізації Чорновола-Фельдмана  дофінансують на 550 тис. грн. (загальна вартість близько 4,9 млн. грн.);

— будівництво водовідвідних лотків по вул. Київській – 1,5млн.грн. (при загальній потребі 3,2 млн. грн.);

— по проектам будівництва вулиць Чехова та Чепурного розпочинаються тендерні процедури, по вул. Маяковського – після усунення зауважень також буде оголошено тендер на проведення робіт.

Усі вищезгадані зміни у бюджеті, а відтак у житті броварчан відбуваються за рахунок сплати податків. Основними джерелами надходжень коштів до бюджету м. Бровари згідно звіту про хід виконання бюджету Управління фінансів БМР, є: податок на доходи фізичних осіб, податок на майно, єдиний податок, акцизний податок.

До загального фонду бюджету за І півріччя 2017 року надійшло 285677,6 тис. грн. доходів, перевиконання планових показників складає 52277,6 тис. грн..

До спеціального фонду за І півріччя 2017 року  надійшло 24 126,8 тис. грн. перевиконання складає 15 239,5 тис. грн..

По проекту рішення (55) щодо змін до бюджету начальником Управління фінансів Наталією Постернак було надано додаткові роз’яснення щодо цифр. Так, близько 600 тис. грн. необхідно для КЗ БМР «БМЦПМСД»  на розробку єдиної картки пацієнта, 550 тис. грн. для відділу культури буде направлено: 100 тис. грн.  – облаштування музею Тараса Шевченка на однойменній площі, 450 тис. грн. – на заміну вікон краєзнавчого музею. 5,9 млн грн., що було заплановано на утеплення ЗОШ №5, буде перенаправлене для закупівлі сніговбиральної техніки для КП «Бровари-Благоустрій» та дофінансування (308 тис. грн.) проекту-переможця у ініціативі «Громадський бюджет м. Бровари».

Засідання 31-ї чергової сесії Броварської міської ради VII скликання відбудеться 15 серпня 2017 року о 10:00 год у малій залі виконкому.

Відео з засідання земельної комісії можна переглянути тут. Друге засідання не відбулось через відсутність депутатів.

Відео гуманітарної комісії можна переглянути тут. Відео другого засідання тут .

Поділіться.

Залиште відповідь