Нова дата відновлення навчання в 7-й школі та причина обвалу плит, – повідомлення Ігоря Сапожка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Навчання в 7-й школі відновлять із 8 жовтня. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міський голова Ігор Сапожко сьогодні, 28 вересня, та видав відповідне розпорядження про подальше призупинення навчального процесу. А також озвучив офіційну причину надзвичайної ситуації, що трапилася в 7 школі 24 вересня.  

У розпорядженні  мера зазначено, що  директорка школи  має “забезпечити освоєння навчального матеріалу учнями за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання або використання засобів дистанційного навчання, враховуючи специфіку і профіль закладу”.

У своєму ж  повідомленні на “Фейсбуці” міський голова зауважує, що рішення про призупинення навчання в 7-й школі було ухвалено вчасно. Також  повідомляє, що  фахівці Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» м. Києва ретельно обстежили технічний поверх для встановлення причин та способів ліквідації аварійної ситуації, «яка виникла в результаті часткового руйнування цегляної кладки та зсуву плит на технічному поверсі школи».

Ігор Сапожко переконує, що причиною руйнації плит на технічному поверсі стало порушення будівельних норм при будівництві школи, а саме – відсутність монолітного поясу на ділянках, де панелі перекриття опираються на стіну. «Тобто, на цегляній кладці з керамічної цегли відсутній залізобетонний пояс, що є грубим порушенням будівельного процесу. З часом сталось здавлювання цегли і відбулась руйнація, яка і призвела до зсуву плит», – зазначає міський голова. Про це, за словами мера, одноголосно засвідчили залучені фахівці-експерти після проведеного обстеження. І це їхній чіткий висновок.

Як повідомляє міський голова, технічну допомогу в ліквідації аварійної ситуації надасть будівельна  фірма «Атлант». Вже мають графік виконання робіт і домовленість про те, що усі роботи по демонтажу зруйнованих панелей, а також подальше усунення аварійної ситуації, виконуватимуть фахівці саме цієї фірми. У свою чергу експерти та інженери-проектанти «Атланту» також провели візуальний огляд технічного поверху та надали ряд пропозицій. Як результат – прийняте рішення перерозподілити навантаження. Для цього встановлять у місцях візуального порушення запобіжні опори під панелі перекриття, а після цього демонтують частину покрівлі та зсунуті панелі. «Тільки після отримання експертного висновку щодо технічного стану та безпечної подальшої експлуатації будівлі буде ухвалено рішення про відновлення навчального процесу», – зазначає Ігор Сапожко.

Нагадаємо, 24 вересня броварська  школа №7 «тріснула по швах» і призупинила роботу. За попередньо озвученою інформацією міського голови, частково зруйнувалася цегляна кладка технічного поверху школи, внаслідок чого і відбувся зсув двох плит покриття. Однак згодом з’ясувалося, що плити не зсунулися, а впали. Про це повідомили експерти, які ретельно обстежували дах школи. І назвали їхню кількість – 5. Раптовий обвал плит у сьомій школі батьки пов’язують із будівництвом офісного центру , що відбувається поруч  із школою та з житловим будинком на вул. Гагаріна, 23. Саме там, одночасно з обвалом плит у 7 школі,  експерти зафіксували тріснутий «маячок» – індикатор контролю тріщин, який встановили ще два місяці тому.

Питання НП у броварській школі стало головним під час чергової сесії, куди запросили експертів  трьох фірм. Останні підтвердили слова міського голови, що під час будівництва шатрового даху у 2004-2005 роках виконавці робіт не провели аналіз навантаження покрівлі, через що консолі не витримали й чотири плити змістилися, зачепивши п’яту. Однак мешканці міста вважають причиною початку руйнації 7 школи – сусіднє будівництво офісу.

Поділіться.

Залиште відповідь