Нова загроза? У зруйнованому реакторі ЧАЕС відновилися ядерні реакції

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через 35 років після катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, поновилися реакції поділу в уранових паливних масах, які поховані глибоко в зруйнованому реакторному залі. Про це повідомляє науковий журнал Science.

Вчений із університету Шеффілда Ніл Хаят порівнює реакції, які відбуваються в реакторі, з тлінням вугілля в барбекю. В Україні співробітники Інституту проблем безпеки атомних електростанцій (ІПБАЕ) вивчають, чи згаснуть реакції самі по собі, або ж потрібне надзвичайне втручання.

Вчений Ніл Хаят вважає, що оскільки кількість нейтронів зростає повільно, тож, ймовірно, є ще кілька років, щоб зрозуміти, як призупинити загрозу. Будь-який засіб, який вчені вигадають, представлятиме велику цікавість для Японії, яка також ліквідовує наслідки власної ядерної катастрофи в Фукусімі. Це подібна загроза.

За даними видання, привид спонтанних сплесків ядерного поділу давно переслідує Чорнобиль. Коли 26 серпня 1986 р. частина активної зони реактора четвертого блоку розплавилася, уранові паливні стрижні, їх цирконієва обшивка, графітові стрижні контролю та пісок скидалися на активну зону, щоби загасити вогонь. Розплавлена лава опустилась у приміщення підвалу реакторного залу і затверділа в формаціях, що називаються паливовмісними матеріалами (ПВМ), в яких завантажено близько 170 тонн урану, а це 95% від початкового палива.

ФОТО – Esquire

Читайте також:

  1. Київщині виділили 55 млн гривень на оздоровлення «чорнобильців»: як отримати путівку

  2. Посвідчення чорнобильця нового зразка необхідно змінити до кінця року

  3. Що ви знаєте про радіацію та Чорнобиль? ТЕСТ

  4. У Броварах презентують арт-інсталяцію та серіал до 35-их роковин аварії на ЧАЕС

Поділіться.

Залиште відповідь