У Броварах презентують арт-інсталяцію та серіал до 35-их роковин аварії на ЧАЕС

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із нагоди вшанування 35-их роковин аварії на Чорнобильській АЕС, у Броварах відбудуться пам’ятні заходи. Зокрема культурно-інноваційна платформа (КІП) «ТепЛиця» підготувала для броварчан арт-проєкт, який складатиметься з трьох частин. Про це «Трибуні-Броварів» повідомила очільниця КІП «ТепЛиця» Олена Танчинець.

«Спочатку ми планували дещо інші заходи, але карантинні обмеження ускладнили наші плани. Ми задумались над тим, аби реалізувати наші задуми за межами приміщення ТепЛиці. Коли з’являються складнощі, то вони часто породжують прогрес та нові ідеї», – розповідає Олена.

Так виникла концепція арт-проєкту, який складатиметься з арт-інсталяції, інформаційної виставки «Чорнобиль у цифрах» та власного серіалу про броварчан, які були безпосередніми учасниками подій 1986 року – «Ліквідатори».

Арт-інсталяція

Цю інсталяцію кожен охочий зможе побачити на майдані Свободи 26-го квітня. Вона уособлюватиме спустошену Прип’ять, покинуті будинки та квартири. Мета презентації інсталяції – спрацювання асоціативного ряду спогадів у людей, які пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС.

Як саме виглядатиме інсталяція? На головній площі Броварів стоятиме старе металеве ліжко із силуетом мешканця Прип’яті. Старі речі (валіза, іграшки, книжки) біля ліжка, обмежувальна жовто-чорна стрічка та звук дозиметра, який вмикатиметься з наближенням людини до інсталяції, має перенести присутніх у далекий 1986 рік.

Інформаційна виставка «Чорнобиль у цифрах»

Навколо інсталяції з ліжком будуть розміщені 20 табличок із офіційно підтвердженими даними в цифрах, на кшталт: скільки людей евакуювали із зони відчуження, яка площа заражених територій, яка площа 30-тикілометрової зони, якої потужності був вибух на ЧАЕС, скільки людей брало участь у ліквідації аварії на станції, кількість загиблих тощо.

Виставка діятиме 26-го квітня з ранку до вечора на головній площі міста.

Серіал «Ліквідатори»

Це визначний проєкт не тільки в Броварах, але, можливо, і в масштабах країни. У документальному серіалі виробництва КІП «ТепЛиці» покажуть історії безпосередніх учасників подій 1986 року.

«Завдяки броварській ГО «Чорнобильський Спас» ми отримали контакти цих осіб. Це люди, які будували саркофаг, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, пожежники, міліціонери, лікарі та, навіть, політики. Кожна серія – це історія окремої такої людини. Їх життя до, під час та після катастрофи», – розповідає очільниця ТепЛиці.

Також у серіалі використовуватимуться документальні хроніки, фотографії та цікаві факти того «чорного» дня.

Масштабності цьому кінопроєкту додає використання саундтреку відомого українського гурту «Без обмежень» до пісні «Моя Земля». КІП «ТепЛиця» з музикантами підписує договір на використання в серіалі «Ліквідатори» їхньої відомої композиції.

Перші серії Ліквідаторів охочі зможуть переглянути 26-го квітня на сторінці «ТепЛиця – Культурно-інноваційна платформа» у Фейсбуці.

Колаж – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. У Броварах відкриється вільний простір «ТепЛиця». Відео

  2. У Броварах створюють аудіоказки для дітей. ВІДЕО

  3. Мультфільм броварчанки переміг на міжнародному фестивалі в Польщі. ВІДЕО

  4. Діти малюнками вшанували пам’ять Небесної Сотні в Броварах. ФОТО

Поділіться.

Залиште відповідь