Нові багатоповерхівки чи сквер? «Лісовий квартал» сказав своє слово

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Триває епопея зі збереженням лісової смуги в районі ЖК «Лісовий квартал» уздовж вулиці Василя Симоненка.

У суботу мешканці навколишніх будинків та ЖК «Купава» вийшли на прибирання території, яка, як виявилося, знаходиться в оренді у ПП «Делавер» що збирається тут будувати багатоповерхові будинки.

Своїми діями мешканці захотіли, по-перше, привернути увагу громадськості до того, що будуть вирізатися дерева (виконавцем робіт є один із найбільших забудовників міста ТОВ «Альянс-Новобуд»), по-друге, показати, що тамтешні жителі виступають за те, щоб лісосмуга була оформлена як парк або сквер.

З 10.00 озброївшись рукавицями, сокирками, пилками та електрокосилкою активісти взялися до роботи: вириваючи бур’яни, прочищаючи чагарники та збираючи сміття.

Окрім мешканців навколишніх будинків були помітні також і народні обранці — з «Демократичного Альянсу» та «Солідарності». Депутати обох фракцій виступають за те, щоб зберегти дерева від зрізання, однак, якщо «демократи» прихильники відкритих акцій та тиску на владу через громаду, то представники «Солідарності» за вивчення документації і впливу на ситуацію через юридичну площину.

прибирання

Депутати та громада вивчають документи

Прикметно, що під час акції по периметру території ходили люди у чорних костюмах спортивної статури, які уважно спостерігали, що відбувається. Побачивши, що активісти не роблять нічого протизаконного, чоловіки у їхні дії не втручалися, стоячи осторонь та спостерігаючи.

За кілька годин територію лісосмуги, яка поближче до перехрестя вулиць Симоненка та Чорновола, активісти розчистили від бур’яну та чагарників, зібравши понад десяток мішків та пакунків сміття.

Мешканці будинків висловили своє здивування і навіть обурення — як взагалі хтось міг свого часу дати розпорядження чи ухвалити рішення передати під забудову багатоповерхівками лісову смугу, передбачаючи, що дерева обов’язково зріжуть? Учасники заходу не могли зрозуміти, як можна було теоретично допускати зрізання дерев, які є захисним шаром для житлових комплексів від дороги.

смуга-2

Лісосмугу до вулиці Чорновола можуть вирізати під забудову

смуга-1

Нема гарантій, що не зріжуть дерева і до ЖК “Купава”

За словами депутата Андрія Саука, на сьогодні з допомогою юристів формується проект рішення, який виноситиметься на позачергову сесію (на основі юридичного обґрунтування повернення земельної ділянки у комунальну власність і передачі її для соціальних потреб), після чого почнеться збір підписів депутатів для проведення позачергової сесії.

саук

Андрій Саук

Нагадаємо, що за інформацією, яка звучала раніше з уст представників влади — управління архітектури та будівництва, депутатів, членів виконкому — забудовник — ПП «Делавер» — отримав містобудівні умови, однак, ще не має проектної документації, а тому не можна стверджувати точно, що лісосмуга, яка аж до ЖК «Купава» не буде також зрізана.

За актами обстежень складених комісією  з питань обстеження зелених насаджень зрізанню підлягає 127 дерев, ще 167 має залишитися.

Поділіться.

Коментарі закриті.