26 жовтня  відбувся останній, ІІІ етап відбору кандидата на заміщення вакантної посади директора ЗОШ №3. За результатами голосування конкурсної комісії, перемогла Лілія Аскольдівна Гладишевська. Як відбувався сам конкурс та що найперше планує зробити новообрана директорка на новій посаді?

Нагадаємо, під час І етапу відбору  конкурсна комісія  розглянула документи претендентів  на посаду директора 3 школи та одноголосно проголосували «за» допуск до участі в конкурсі всіх чотирьох бажаючих: Олени Бєляєвої, Бориса Ільченка, Людмили  Повстяної та Лілії Гладишевської. Та вже наступного дня,  під час  презентації свого бачення розвитку навчального закладу перед  педагогічним та батьківським колективами школи №3, стало відомо, що Людмила Повстяна, яка з 1 вересня виконувала обов’язки директора школи та 19 років працювала завучем, від участі в перегонах відмовилася. Журналістам «Трибуни» пані Людмила повідомила: «Був сімейний консиліум. Я все зважила…У мене проблеми зі  здоров’ям… Так сталося. Це моє особисте  рішення».

Сьогодні, під час ІІІ-го, завершального етапу конкурсу, шляхом жеребкування було визначено почерговість виступу 3 кандидатів. Потім кожен із претендентів на посаду директора  протягом 10 хв. презентував присутнім у залі –  директорам шкіл, депутатам міськради, журналістам  концепцію розвитку школи  №3.

Олена Бєляєва

Борис Ільченко

Так Олена Бєляєва протягом 10 хв зачитувала  загальні положення розвитку сучасної школи, які одночасно дублювалися  на екрані за допомогою  проектора.  Борис Ільченко надав перевагу, за його словами, живому спілкуванню, а не слайдовій  презентації. Лілія Гладишевська побудувала свою презентацію також у спосіб живого спілкування. Підсилювали сказане нею – тези на екрані. Відповідаючи на запитання присутніх, чому саме вирішила податися в директори, Лілія Гладишевська відповіла: «По своїй природі, я – людина шляху. Психологи радять протягом життя змінювати як не зміст діяльності, то форму – це дуже корисно. Я – лідер, і маю  можливість  та бажання по собі щось добре залишити».

Лілія Гладишевська

Відповідаючи на запитання присутніх, серед своїх здобутків  на посаді головного спеціаліста  відділу  освіти Броварської РДА  Борис Ільченко назвав розроблення і затвердження програми інклюзивного навчання в Броварському районі. Серед методів стимулювання праці  вчителів та учнів  конкурсант озвучив залучення меценатів, які  і мають подбати про подарунки  для  кращих. Серед  методів  покарання , які впроваджуватиме до педагогів при недотриманні ними виконавської дисципліни, назвав  “навчання та особиста допомога”. Наприклад, у заповнюванні класного  журналу. У свою чергу  на запитання про перші три кроки для підняття іміджу 3 школи, Олена Бєляєва відповіла, що поліпшуватиме знання учнів, матеріально-технічну базу закладу та навчатиметься сама.

На прохання присутніх  керівники навчальних закладів, де безпосередньо працюють кандидати на посаду директора, сказали і своє слово про роботу своїх підлеглих. Так  директорка школи № 9 Олена Турковська, де працює Олена Бєляєва, повідомила, що вчителька  має гарні  людські якості, однак  не завжди організована  та не завжди  добросовісно виконує свої посадові обов’язки. Це стосується, наприклад, вчасного заповнення  класного журналу. Директор СШ №5  Павло Федоренко, який не один рік співпрацював із Борисом Ільченком, повідомив:«Проблем протягом 10-річної співпраці  із Борисом  Петровичем  не було, але одна  невеличка проблема в кінці співпраці виникла – озвучувати не буду».

Павло Федоренко

Людмила Приделюк

«Лілію Аскольдівну можу охарактеризувати  тільки  з  якнайкращого боку, – озвучила  директорка ЗОШ №6  Людмила Приделюк. – Я ціную її, як заступника високопрофесійного, методично грамотного, вмілого як у  роботі  з батьками, так і з педагогічним колективом».

Наприкінці конкурсу головуюча Аліна Музика оголосила результати вчорашнього голосування трудового колективу школи №3. Сере 52 присутніх членів колективу,  «за»  Бориса Ільченка  – 28 голосів , Лілію Гладишевську  – 10, Олену Бєляєву – 5. Зіпсованих  бюлетенів – 9. У свою чергу батьки, за словами голови батьківського комітету 3 школи Леоніда Черєпєйніка, проголосували за Олену  Бєляєву.

Після  5-хвилинного обговорення  членами комісії трьох кандидатур, відбулося, власне, голосування.  Із 11 членів комісії «за» Олену Бєляєву – 1 голос , Бориса Ільченка – 2, Лілію Гладишевську –  7 голосів.

Лілія Аскольдівна Гладишевська – 48 років. У 1992 році закінчила Ніжинський педагогічний інститут ім. М.В. Гоголя. За фахом – учитель російської мови та літератури. Працювала  заступником директора  СШ №5, проректором  у Поліцейському фінансово-правовому коледжі, викладачем в університеті ім. М.П. Драгоманова,  директором товариства. З 2014 року  – заступник директора ЗОШ №6. Вища категорія, старший вчитель. Стаж роботи – 25 років.

Відповідаючи на питання журналіста «Трибуни», Лілія Аскольдівна повідомила, що  чітко не  володіє інформацією, чому звільнився директор школи №3 Владислав Рудник, однак  знає, що ситуація в колективі  була не проста.  Вчителька повідомила, що розуміє, що очолить школу, яка «розколота» та має  конфлікт, тому найпершими її кроками в новому колективі буде моніторинг, спостереження, перемовини, спілкування з колективом, батьками, робота  відповідно до поставлених завдань.  Усе  це буде здійснюватися з позиції професіоналізму, позитиву та поваги, відповіла  переможниця.  «Сьогодні – це не перемога, це  початок важливого і  важкого шляху. І головне на цьому шляху  – це інтереси дитини. Тому амбіції і образи треба забувати і відкидати. Так як і відходити від подвійної моралі і подвійних стандартів», – сказала новообрана директорка 3 школи. Та пообіцяла, що залишатиметься на своїй посаді доти, доки відчуватиме себе потрібною.

Фото – Миколи Кожемяки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: