Нємчина і Гранат думають про європейський грант

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора у малій залі міського будинку культури «Прометей» відбулося засідання представників малого та середнього бізнесу міста Бровари. Форум пройшов під головуванням колишнього депутата Броварської міської ради, лідера ГО «Стоп злочин» Авксентія Граната та лідера ГО «Комітет громадського самоврядування Київщини» Тетяни Нємчиної (ім’я останньої зараз звучить в контексті судового процесу по перейменуванні вулиць, де пані Тетяна виступає позивачем проти міської ради, фактично проти рішення міської ради щодо перейменувань 70 вулиць в рамках закону про декомунізацію).

Короткі тези, які звучали під час засідання та коментарі до них:

Виступ Тетяни Нємчиної.

 1. Представники малого та середнього бізнесу об’єдналися для відстоювання своїх прав та для діалогу з місцевою владою.
 2. На загальних зборах, які проходили раніше, було ухвалене рішення запропонувати Броварській міській раді внести зміни в уже ухвалені раніше (на сесіях) рішення, які стосувалися МАФів.
 3. Є депутати, які зацікавилися відстоювати інтереси підприємців і відстоювати їх у Броварській міській раді. Пані Нємчина представила депутата Олексія Здоровця (колишній секретар міської ради) і запросила у президіум. Коментар «Трибуни-Бровари»: Чому таким депутатом, якого вже і представили, і запросили до президіуму став саме Олексій Здоровець? А інші? Чому, наприклад, не Максим Семенов чи Юрій Чередник? Депутатів у міській раді аж 36, але уже запрошений лише один. Виглядає це так, ніби Олексій Михайлович єдиний, хто хоче захищати інтереси підприємців, хоча, можливо, організатори і не хотіли це підкреслювати.
 4. Пані Нємчина запропонувала іншим депутатам приєднатися до Здоровця і жестом показала сідати коло нього. Ніхто із присутніх депутатів не виявив такого бажання.
 5. Підприємці напрацювали проект документу, який стосується надання строкових земельних сервітутів, оскільки, за словами пані Нємчиної, міська рада обмежує права підприємців на торгівлю фасованими або акцизними товарами. Проект документу уже поданий до міської ради і підприємці просять міського голову Ігоря Сапожка створити робочу групу для більш плідного напрацювання даного проекту.
 6. Запропоновано створити спільну громадську організацію, яка буде захищати права, зі слів пані Нємчиної, права та інтереси малого та середнього бізнесу.

Виступ Авксентія Граната.

 1. За даними, які озвучив Авксентій Васильович, у Броварах 208 торгівельних павільйонів — МАФів, в кожен з них заходить і щось купує в середньому по 100 покупців, тобто, за день близько 20 тисяч.
 2. Уже два роки працює робоча група по розробці концепції розміщення МАФів у місті. За словами Граната, є громадські активісти, що увійшли до цієї групи, які почали вносити такі пропозиції, що бізнесу може прийти (далі пряма мова) «кирдик». Коментар «Трибуни-Бровари». Ми були присутні на багатьох засіданнях активістів, зокрема, ГО «Народний контроль», які входять до робочої групи — на жодному з таких засідань не говорилося ані про знищення малого і середнього бізнесу і не було спротиву МАФам, як таким. Активісти постійно наголошували на тому, що потрібна система (концепція) розміщення МАФів, запобігання хаотичного розміщення МАФів у місті, часткова або повна відсутність дотримання санітарних норм і т. п.
 3. З 30 пунктів концепції розміщення МАФів, яка вже підготовлена, 15, за словами Авксентія Граната, з розряду — заборонити, знищити, анулювати, скасувати, а такий вид діяльності, як торгівельно-павільйонний бізнес років через 30 має взагалі зникнути. Коментар «Трибуни-Бровари». Не може бути аксіомою, що зникнення МАФів — це обов’язково погано. Не можна виключати, що будуть альтернативні напрями ведення бізнесу, окрім роздрібної у МАФах, які даватимуть можливість розвиватися дрібному і середньому бізнесу в Броварах. До того ж, наскільки відомо, у відкритому доступі концепції по розміщеннях МАФів немає, а тому перевірити достовірність слів пана Граната поки що неможливо. Також, як стало відомо виданню «Трибуна-Бровари», брошури, які були в руках організаторів заходу — проект концепції розміщення МАФів — розроблені економічним, земельним відділами та управлінням архітектури та будівництва. Тож не можна зрозуміти — про яких активістів в контексті цих брошур говорив Авксентій Васильович.
 4. Запропоновано створити Асоціацію роботодавців міста Бровари, що дасть можливість, за словами Граната, працювати в іншій площині, аніж громадська організація і розширить її можливості.
 5. Авксентій Гранат розповів про те, що з Європейського Союзу щорічно поступають сотні мільйонів доларів на розвиток малого та середнього бізнесу в Україні. Створення Асоціації роботодавців міста дасть можливість залучати до тих чи інших проектів підприємців європейські гранти.
 6. За місяць до наступної сесії (4 серпня) підприємці мають подати проект концепції розміщення МАФів до міської ради, щоб його можна було зареєструвати і винести як проект рішення.

 

Виступ Миколи Загуменного, начальника управління економіки Броварської міської ради.

 1. У Броварах близько 8 тисяч приватних підприємців, з них — 4 тисячі юридичних осіб. По єдиному податку сплачено близько 40 мільйонів гривень, без урахування показників по платі за землю і по платі з фізичних осіб.
 2. Пообіцяв переглянути ситуацію по сплаті акцизних податків і висловив переконання, що не може бути таких випадків, коли підприємці сплачують такі податки від продажу алкогольних та тютюнових виробів у сумі 100-200 грн. на рік.
 3. Пан Загуменний звернув увагу на те, що потрібно дотримуватися вимог зовнішнього дизайну і благоустрою міста та щодо санітарних норм, але, водночас, відзначив, що, зокрема, економічний відділ Броварської міської ради готовий йти назустріч дрібним підприємців і відстоювати їхні інтереси разом.

 

Запитання із зали: «Чому заборонили (окремим МАФам — прим. Т. Б.) торгувати спиртними напоями та тютюновими виробами, а магазинам АТБ дозволяють, навіть поблизу навчальних закладів?».

Микола Загуменний: «Ось тому ми і збираємося разом, щоб вивчити такі питання».

Репліка Тетяни Нємчиної: Зазначила про те, що будь-які обмеження торгівлі — це регуляторні акти, яких зараз немає, а тому юридичних підстав для будь-яких обмежень торгівлі немає.

Репліка Авксентія Граната: «Громадська організація не є учасником регуляторних процесів і створення регуляторних актів, а Асоціація роботодавців є має право подавати регуляторні акти, в яких буде розписано — де, скільки і коли нам торгувати. А депутати повинні їх підтримати, оскільки вони є представниками інтересів громади».

Репліка із зали про те, що у Броварах є фірми, які займаються розклейкою об’яв — реклами, зокрема, і політичної. Від таких розклейок страждають самі МАФи, і вони ж потім отримують санкції від відділу благоустрою і зовнішнього дизайну міста, тоді як відповідальність розповсюджувачам паперової реклами нічим не регламентується.

Репліка із зали про те, що у місті немає достатньої кількості сміттєвих баків.

Авксентій Гранат зазначив, що який, мовляв, інтерес облагороджувати МАФи, якщо дозволи на оренду видаються рішеннями сесій лише на рік. Коментар «Трибуни-Бровари». Дозволи на оренду або продовження оренди дають на рік лише тому, що не затверджена концепція розміщення МАФів і немає гарантії, що той чи інший МАФ може залишитися на місці. Коли концепція буде розроблена і затверджена, не виключено, що «добросовісним» МАФам буде встановлена оренда і на більший термін.

Репліка із зали: «Чому для МАФів, у яких є дозвільні документи, встановлюються якісь обмеження для торгівлі, а «Кулиничі» без будь-яких дозвільних документів не чіпають?».

Микола Загуменний: «Депутати більше були схильні до узаконення «Кулиничів», запропонувавши взяти з них плату за землю по двійному коефіцієнту». Коментар «Трибуна-Бровари». Така відповідь на запитання про «Кулиничі» може ввести в оману, що депутати готові пробачити «Кулиничам» незаконне розташування у місті, розмінявшись лише на плату за землю. Депутати щодо «Кулиничів» проводили обговорення на засіданнях земельної комісії і там звучала як одна із пропозицій — можливо, взяти орендну плату за всі незаконні роки перебування за завищеним коефіцієнтом, перевірити ситуацію з оплатою податків, штрафів, підігнати до всіх необхідних санітарних норм. Земельна комісія ухвалила рішення про демонтаж «Кулінічів», однак, по факту Спеціальний відділ з питань зовнішнього дизайну і благоустрою міста цього не зробив. Можливо, треба було запросити представників спецвідділу і поцікавитися — чому рішення земельної комісії не виконано? Може б тоді організатори заходу знали, що працівники спецвідділу не змогли провести демонтаж, оскільки охоронні структури «Кулінічів» не дали цього зробити, а не звинувачували у всіх гріхах депутатів.

Далі буде…

Поділіться.

Коментарі закриті.