Обдарованих дітей Броварщини заохочуватимуть стипендіями

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 42-ій черговій сесії Броварської райради депутати ухвалили рішення про запровадження щорічної стипендії голови райради та голови райдержадміністрації обдарованим дітям Броварщини. Подібний крок зроблено в районі вперше.

Визначено, що так преміюватимуть кожного року 15 дітей. Сума премії складатиме 1600 гривень на рік, які виплачуватимуться лауреату щоквартально по 400 гривень. Відповідні зміни внесені в районний бюджет. Зокрема на 2018 рік виділено 40 тисяч гривень, наступного року на стипендії буде передбачено 50 тисяч.

В ухваленому Положенні прописані критерії, за якими й обиратимуться стипендіати. Це будуть учасники, переможці та призері предметних олімпіад не нижче обласного рівня, лауреати різноманітних творчих конкурсів у музичній, образотворчій, літературно-мистецькій та інших сферах, діти, які досягли помітних успіхів у науково-дослідницькій та пошуковій діяльності, у спорті – хто став переможцем або призером міжнародних, всеукраїнських чемпіонатів, турнірів, змагань, що мають офіційний статус.

Подання щодо претендентів на отримання грошового заохочення робитимуть педагогічні ради закладів, які виховали лауреата. Далі відділ освіти району перевірятиме правильність підготовки подань і готуватиме обґрунтовані пропозиції для Комісії, створеної райдержадміністрацію та районною радою. А вже після остаточного рішення комісії, яке має бути ухвалене до 1 вересня, перелік стипендіатів затверджуватиметься спільним розпорядженням голови райдержадміністрації та голови районної ради.

«Звичайно, це дуже потрібне і правильне рішення, – коментує керівник районної освіти Людмила Чайка. – Талановитих, здібних дітей треба заохочувати, в тім числі й матеріально. Можна сказати однозначно, що у нас в районі не буде проблем з визначенням 15-ти стипендіатів. Буде проблема з вибором, адже обдарованих, дуже здібних хлопчиків та дівчат у Броварському районі, на щастя, багато. І з кожним роком їхня кількість зростає. Наприклад, у 2018 році маємо одразу шість переможців олімпіад, конкурсів загальноукраїнського рівня».

Зокрема, це Яна Осіпова з Калинівської ЗОШ, що посіла І місце в обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Герої серед нас»; Анфіса Пасіка (представляє Погребську школу) – завоювала І місце у ІV Всеукраїнському конкурсі есе «Я – європеєць»; Софія Тригуб із Зазим’я виграла перше місце на третьому етапі Всеукраїнського краєзнавчого конкурсу «Моя Батьківщина – Україна», а княжичанка Віра Вернигора виграла ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з образотворчого мистецтва. Представниця тарасівського НВО Анна Барамідзе стала переможницею Всеукраїнського молодіжного форуму «Саміт про активних «БУМ» ( бажай-удосконалюй-мотивуй!). Претендентом на отримання стипендії стане також ще один учень Калинівської ЗОШ Богдан Явич. Хлопець посів перше місце у щорічному конкурс на знання англійської мови «Brovary Challenge».

Крім згаданих дітей ще 19 хлопців та дівчат зі шкіл Броварського району у минулому навчальному році стали переможцями та призерами предметних олімпіад у Київській області.

Зараз вже ведеться робота з висунення претендентів, а остаточний перелік перших стипендіатів серед обдарованих дітей Броварського району буде відомий у вересні.

Анатолій Дніпровий

Поділіться.

Залиште відповідь