Обслуговування споживачів – українською: зміни в законодавстві

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 16 січня 2021 року вступає в силу ст. 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка передбачає захист права споживача на обслуговування та отримання інформації українською мовою. В офісі уповноваженого із захисту державної мови просять повідомляти про порушників.

Як нагадав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, з 16 січня будуть зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги українською мовою.

«У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав’ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ти не був – обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою», – зазначив чиновник.

Зазначимо, подібні норми діяли і раніше. Так, наприклад, ст. 15 закону про «Про захист прав споживачів» передбачає, що споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору.

Водночас, попри позитивну судову практику, розмиті формулювання в Законодавстві часто призводили до конфліктних ситуацій між споживачами та надавачами послуг і продавцями. Принаймні про це неодноразового повідомляли фахівці в галузі захисту мовних прав і активісти.

Тим часом в офісі уповноваженого із захисту державної мови просять повідомляти до них про порушення своїх прав на отримання інформації та послуг українською мовою за адресою: 01001, м. Київ, пров. Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua.

Нагадаємо, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» ухвалили в 2019 році. Його норми набирають сили поетапно. Закон покликаний захистити низку мовних прав україномовних і врегулювати питання застосування державної мови.

Читайте також

  1. Із 16 січня 2020 року вся реклама в Україні має бути державною мовою
  2. У Броварах відбулась акція на підтримку закону про мову. ФОТО
  3. Парубій підписав закон про українську мову як державну
  4. 25 квітня Рада ухвалила закон про мову. Що це значить для України?
  5. В українських школах вивчатимуть іврит, а в ізраїльських – українську мову
Поділіться.

Залиште відповідь