Трибуна – Бровари

Обвалені плити перекриття у 7-й школі підіпруть металевими стійками, – експерт

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора, 24 вересня, під час навчального процесу 7 школа струсонулася від гуркоту. Через кілька годин 2065 школярів вчителі відправили на вимушені канікули, пояснивши продовженням у школі ремонтних робіт. Згодом на своїй сторінці у Facebook мер міста повідомив, що частково зруйнувалася цегляна кладка технічного поверху школи, внаслідок чого і відбувся зсув двох плит покриття. Та після обстеження школи експертами стало відомо, що все значно складніше: відбувся не зсув, а обвал п’яти плит покриття на 3-му (технічному) поверсі. Мер у цьому проблеми не вбачає: за рекомендацією експертів перекриття підіпруть металевими стійками і навчання продовжиться.

«Як тільки почули гуркіт, а це було близько другої години дня, чотири класи дітей початкової ланки відразу перевели в інші класи», – згадує директорка школи Ольга Жигулова вчорашню обідню пору. Тоді і повідомили про НП (надзвичайну подію) вищому керівництву. Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на чолі з міським головою, яку зібрали в екстреному порядку, оглянула місце НП та вирішила: школу на певний період – закрити. Однак, як зазначають батьки учнів, попри інцидент друга зміна довчилася до кінця, і тільки тоді дітям повідомили новину про канікули.

Візуально те, що сталося, ні в приміщенні школи, ні ззовні – побачити не можна. Туди, де стався обвал, журналістів не пустили, аргументуючи тим, що не хочуть брати відповідальність за їхню безпеку. Вхід на 2-й поверх, де навчалася початкова ланка, перекритий.

Пан Ігор – представник підрядної фірми «Антар Сіті», яка в 7 школі капітально ремонтувала частину даху, журналістам «Трибуни» повідомив, що своєї вини у тому, що сталося, не вбачають. За словами підрядника, вони перекривали та утеплювали лише частину даху, що протікав – над спортивною і актовою залами, а це – суміжна ділянка тій, де сталася НП. Не бачить вини підрядників і Ольга Жигулова, лише зауважує, що школі вже 45 років.

Сьогодні, під час засідання виконавчого комітету, міський голова жодним словом не обмовився про НП, що сталося в броварській школі. На запитання журналістів «Трибуни»: «Чи може гарантувати безпеку дітей, коли вони вийдуть на навчання 1 жовтня?», мер повідомив, що школу закрили до проведення повного експертного обстеження, паралельно із експертизою триватимуть роботи, які рекомендуватимуть експерти. «Я не вбачаю, що є проблематика, – зауважив мер. – Експерти були налаштовані закрити вчора тільки молодшу ланку, але враховуючи, що їдальня та спортивна зала знаходиться внизу на даному переході, наша рекомендація була все ж закрити школу повністю на тиждень». Також Ігор Сапожко повідомив, що вже поспілкувалися з експертами та виробниками металевих конструкцій, тож за тиждень зроблять усе можливе, щоб дітям у школі було знаходитися безпечно. «Так, є гарантія (безпеки дітей, – авт.) після обстеження повністю покрівлі. І не тільки там, де відбувся зсув. Бо йде тенденція по всій території школи, адже ця школа здавалася в 1973 році і навіть цегла не відповідає тій марці, яка має бути закріплена на даних покрівлях».

Також мер зауважив, що сьогодні будівлю школи має оглянути та надати свої висновки ще й державний інститут будівництва. Відповідаючи на питання, чи пов’язано НП, що сталося у 7 школі, із суміжним будівництвом офісу, міський голова послався на слова експерта: «Експерт каже, що не пов’язано».

Журналісти «Трибуни» звернулися за коментарем безпосередньо до експертів фірми ФОП «Романенко І.Ю», які сьогодні обстежили дах та перекриття школи. Згідно з наданою інформацією Ігорем Романенком, ситуація в 7 школі значно серйозніша, ніж повідомив мер міста. Насправді відбулося не «часткове руйнування цегляної кладки технічного поверху школи, внаслідок чого і відбувся зсув двох плит покриття», а обвал п’яти плит перекриття та руйнування шостої плити. Експерти фірми з’ясували, що однією з причин обвалу стали порушення норм будівництва 45-річної школи, однак намагаються знайти причину, яка і спровокувала таке руйнування. Чи пов’язують експерти обвал із будівництвом поряд 6-поверхового офісного центру, Ігор Романенко однозначної відповіді не надав, лише повідомив, що згідно із зібраною експертами інформацією, останні кілька днів на будівництві активних робіт помічено не було.

“Сьогодні на будівництві в’яжуть арматуру для заливання фундаменту”, – експерт.

Однак саме вчора, 24 вересня, коли і відбувся обвал на 3-му, технічному поверсі, експерти ФОП «Романенко І.Ю.», які здійснюють експертизу будинку №23 (вул. Гагаріна), суміжному із будівництвом, зафіксували там тріснутий «маячок» – індикатор контролю тріщин, який встановили ще два місяці тому. Нагадаємо, мешканці цієї «висотки» переконані: їхня стара багатоповерхівка, яка вже має тріщини, під час будівництва по сусідству просто завалиться, тож і домоглися проведення експертизи. Як зауважує Ігор Романенко, «маяки» перевіряли постійно, і ніяких змін, до вчорашнього дня, помічено не було.

Представник підрядної фірми «Антар Сіті» пан Ігор повідомив, що ремонтувати обвал, ймовірно, буде саме їхня фірма. У свою чергу Ігор Романенко зазначив, що вони надали підрядникам пропозиції задля усунення подальшої руйнації перекриття та стабілізації ситуації – встановити металеві стійки, щоб розвантажити навантаження на стіни. Тож якщо буде виконано всі рекомендації, загрози для здоров’я та життя дітей не буде, стверджує експерт. «Діти прийдуть у школу тільки після того, як комісія вирішить, що вони зможуть тут навчатися», – каже директорка. Поки що навчання призупинено до 1 жовтня.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь