«Оксамитові» знижки та «гранатові» сльози, – груднева інвестиційна рада

Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 грудня 2018 року інвестиційна рада зібралась на своє чергове засідання. На порядок денний було винесено низку питань, що стосувалися надання дозволів та встановлення пріоритетів  на розташування об’єктів зовнішньої реклами, визначення чи перегляду відсотку пайової участі замовника будівництва  у розвитку інженерно-транспортної інфраструктури.

Першим присутні розглянули питання встановлення рекламних щитів за кількома адресами – вул, Гагаріна, Грушевського, Чорновола, Москаленка, Олімпійська, Броварської сотні – ініційоване ТОВ «Бум Аутдор». Вивчивши питання пропозицій розташування рекламних об’єктів, рада відмовила заявнику одноголосно.

ФОП «Коверсун» звернулось до інвестиційної ради за узаконенням банерів та вивісок, які фактично вже було розміщено на будівлі по бульв. Незалежності, 11. Рада прийняла позитивне рішення з умовою погодження розміщення реклами з власником будівлі.

Погодили члени інвестиційної ради розміщення штендеру (мобільна рекламна конструкція – авт.) ТОВ «Фабрика якісних вікон «Скалько» по вул Гагаріна, 21, ФОП «Шибіко» – вивіски по вул. Петлюри 11-Г, ФОП «Саватєєва» – з двох вивісок по вул. Київській, 247 (за умови погодження власника приміщення – авт.).

ФОП «Сошенко» звернулося до інвестиційної ради міста з пропозицією розміщення на території Броварів п’яти павільйонів для збору вторинної сировини. Звертаючись до зібрання, заявник наголосив про те, що павільйони будуть однакової типової форми, навколо яких зобов’язується провести заходи з благоустрою. Оскільки у місті на даний момент відсутній регуляторний акт, який дозволяє  розміщення подібних споруд, члени інвестради відмовили у задоволенні відповідної заяви.

Далі присутні розглядали звернення ФОП «Львова»  щодо розміщення сезонної відкритої літньої тераси по вул. Я. Мудрого, 36 -Б. Мова знову йде про піцерію «Піцбург», яка цілий «торгівельний сезон» 2018 року на відкритому повітрі здійснювала комерційну діяльність без відповідних на те дозвільних документів і відповідних сплат до бюджету міста.

Піцерія  орендує приміщення по вул. Я.Мудрого, 36-Б у родини екс-депутата Броварської міської ради Чабура. На позачергову сесію депутатів у липні 2018 року було винесено звернення Наталії Чабур (дружина екс-депутата БМР Валерія Чабура – авт.) із проханням провести експертну грошову оцінку для подальшого викупу земельної ділянки площею 0,0070 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (торгівельний павільйон-магазин). Саме незаконне розміщення літньої тераси стало причиною депутатської відмови у викупі землі під основним приміщенням піцерії.

Літній майданчик «Піцбурга» влітку 2018 року

Нині заявник апелював до того, що у місті має бути затверджено положення про функціонування літніх майданчиків та терас. Тому, вочевидь, сподівався на позитивне вирішення питання. Втім, за словами начальника відділу архітектури Світлани Батинчук, за документами «Піцбург» орендує приміщення павільйону-магазину. А розроблене та подане на затвердження депутатів положення, що регулюватиме правила встановлення терас та літніх майданчиків, передбачає подібне розташування літніх терас лише біля закладів ресторанного типу.

Крім того, на момент засідання інвестиційної ради, доля положення  про порядок функціонування літніх майданчиків була невідома (наразі документ затверджено рішенням сесії БМР 20.12 2018 року – авт.). Тому ФОП «Львовій» поки що  було відмовлено у задоволенні заяви.
У частині засідання, що стосувалась об’єктів будівництва, члени інвестради розглянули питання зведення індивідуальних житлових будинків по вул. Декабристів, 39.

Заявник Потапенко О.Г. повторно  звернувся  за погодженням будівництва на власній земельній ділянці двох індивідуальних житлових будинків, орієнтовною площею 380 кв.м та 440 кв.м. Члени інвестиційної ради порекомендували заявнику здійснити поділ земельної ділянки, адже, згідно законодавства, на одній земельні ділянці можна звести лише один будинок. Відтак, громадянину Потапенко було відмовлено у задоволенні заяви.

У продовженні засідання присутні розглянули питання можливості будівництва виробничо-складського комплексу по вул. Підприємницькій, 5. За словами представника заявника, ТОВ «Прайд Аква Груп» планує збудувати міні-завод по розливу артезіанської води. Будуватимуть два приміщення: виробниче та складське. У планах підприємців створити до 40 робочих місць. Для реалізації проекту буде зроблено свердловину глибиною 300 м. Під час засідання не надано інформації стосовно того, яка буде потужність заводу та скільки води відбиратимуть зі свердловини щодня для реалізації проекту. Втім, рішення інвестради було на користь заявника. Відсоток пайової участі вирішили встановити пізніше. Для таких об’єктів він може максимально сягнути 10% вартості проектно-кошторисної документації.

Добудову боксу технічного обслуговування автомобілів ПП «Вакуленко» по вул. Петлюри, 32 члени інвестради також підтримали, встановивши відсоток пайової участі у розмірі 10%.

За поданням юридичного відділу Броварської міської ради на інвестраду винесли питання встановлення відсотку пайової участі ПВРБК «Модус» із будівництва проектно-виробничого, ремонтно-будівельного кооперативу по вул. Гельсенської групи, 14-В Одностайним рішенням кооперативу встановлено максимальну ставку в 10%.

Розмір пайової участі того дня визначали для ТОВ «Архімаст-М» для об’єкта: «Будівництво комплексної блокованої житлової забудови IV житлового району в межах вул. Чорновола  – вул. Чубинського» – так званий еко-поліс «Оксамит». За даними представника компанії, вартість будівництва, згідно зведеного кошторису, становить близько 126 млн грн, а розмір пайового внеску при максимальній ставці для житлового будівництва у 4% становитиме 4 650 000 грн.  Зі свого боку забудовник заявив, що  компанія  «Архімаст-М» здійснила капітальний ремонт вулиць Чорновола, Чубинського, Большаченка на суму 14 900 000 грн. На підставі цього забудовник просив інвестраду переглянути відсоток пайової участі у розвиток транспортної інфраструктури в сторону зменшення з 4% до 1%.

У членів інвестиційної ради була пропозиція зняти питання з розгляду та доручити ВКБ зробити розрахунок, щоб уникнути боргу Броварської міської ради перед забудовником. Адже при сплаті пайової участі від зобов’язань віднімається вартість інженерних мереж, збудованих поза межами земельної ділянки забудовника, і часто їх вартість є вищою,  ніж пайовий внесок забудовника. Докладніше про пайову участь читайте ТУТ.

Головуючий на засіданні Олександр Резнік поставив питання про зменшення відсотку пайової участі ТОВ «Архімаст-М» з 4% до 1% «з урахуванням розрахунку», а інвестрада підтримала його ініціативу майже одностайним голосуванням «за».

Для кого ж зробили члени ради таку значну пайову знижку?

Згідно реєстрів, основним видом діяльності ТОВ «Архімаст-М» є купівля та продаж власного нерухомого майна. Керівником та засновником є мешканець Чернігівщини Негода Юрій Володимирович та  броварчанка Авраменко Віра Миколаївна, яка є співзасновницею чи керівником кількох товариств у «компанії» вже відомих броварцям осіб:

 

Назва ТОВ,

адреса

 

Співзасновники/співвласники Керівник
«Архімаст-М»,

М. Лагунової, 4Б

Негода Юрій Володимирович

Авраменко Віра Миколаївна

Негода Юрій Володимирович
«Інвестиційна компанія «Альянсінвест»
вул. Гагаріна, 21
Авраменко Віра Миколаївна

Коваль Світлана Василівна

Михайлов Олександр Михайлович

Авраменко Віра Миколаївна
«Агропродконтракт»  вул.Красовського,10 Крат Андрій Володимирович

Гайванюк Вікторія Володимирівна

Трощенко Ігор Вячеславович

 

Авраменко Віра Миколаївна
Інвестиційна компанія «Сіті-Трейд»

Короленка, 76

Руденко Ольга Іванівна

Крат Андрій Володимирович

Трощенко Ігор Вячеславович

Авраменко Віра Миколаївна
«Кіт-Інвест»

Вокзальна, 4

 

Трощенко Надія Йосипівна

Крат Антоніна Андріївна

 

Авраменко Віра Миколаївна
«Будівельна компанія «Євромонтажбуд»

Москаленка, 18

Крат Андрій Володимирович

Трощенко Надія Йосипівна

Авраменко Віра Миколаївна

 

Загалом, коло друзів, які обертаються в одній бізнесовій площині з власницею ТОВ «Архімаст-М», можна окреслити. Це – Крат, Трощенко, Михайлов – троє колишніх депутатів БМР, які відомі броварцям своїм неоднозначним будівництвом шестиповерхового офісу ТОВ «Альянсінвестбуд»  впритул до Броварської  СШ №7. Донедавна у списку власників будівельної фірми значилась теща мера Броварів Ігоря Сапожка – Світлана Коваль і сама Віра Авраменко. Після вирубки дерев  під будмайданчик по вул. Гагаріна, 21 обидві бізнеспартнерки «зачистили» реєстр від своїх прізвищ у цій компанії, втім по іншим ТОВкам їхні інтереси залишилися спільними.

Існує також  одна компанія, що пов’язує власницю ТОВ «Архімаст-М» з інвестиційною радою міста Бровари. Авраменко Віра Миколаївна є єдиноосібною власницею ТОВ «Про Медіа». За збігом обставин, керівником компанії є депутат Броварської міської ради Вадим Андрієвський, який є членом інвестиційної ради і, відповідно, голосував за знижку для своєї роботодавиці.

Чинний депутат БМР та за сумісництвом член інвестиційної ради міста Вадим Андрієвський має в своїй біографії ще й досвід громадської діяльності, адже нині  керує ГО «Молодь за реальні справи». Свого часу обіймав керівні посади у ГО «Реальні справи», засновниками якої є: міський голова Ігор Сапожко, керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов, екс-депутати БМР Сергій Піддубняк та Андрій Крат.

За скромними підрахунками, пан Андрієвський своєю участю у голосуванні інвестради може допомогти зекономити на інвестиціях забудовника у місто більш ніж 3 мільйони гривень. Ну чим не «реальні справи»?

А багатомільйонні капітальні ремонти доріг, про які згадувались на інвестиційній раді, «зігріють» хіба що тих, хто придбає житло у ТОВ «Архімаст-М», які муситимуть возити своїх нащадків у переповнені садочки та школи міста.

Останнім питанням під час засідання інвестради присутні розглянули звернення Оксани Гранат щодо зменшення відсотку пайової участі у розвитку інженерно-транспортної інфраструктури з 4% до 1%.

Представляти інтереси дружини прийшов Авксентій Гранат  – голова громадської ради при виконкомі БМР. Надання знижки по сплаті пайового внеску до бюджету міста пан Гранат аргументував «відстоюванням Майдану» та допомогою фронту. «Я возив бригади на фронт копати окопи, завіз близько 10 тон продуктів на фронт та 20 тон одягу для чорнобильців та інвалідів. Я облаштував заїзд до своєї земельної ділянки, яким зараз користуються інші. Я й так поніс значні затрати…»,  – зазначив доповідач.

На думку членів інвестиційної ради, прохання заявника не є достатньо обґрунтованими. За словами Людмили Павлик, за кошти міського бюджету виготовлено проект вартістю 280 тис.грн на будівництво вул. Батуринська, де збудовано будинок Гранатів, тому знижувати розмір пайової участі у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктур не є доцільним.

За розрахунками членів інвестиційної ради, по максимуму Гранат мав сплатити до міського бюджету 320 тис. грн, а зі знижкою до 1%  –  всього 80 тис. грн. Пропозиція зменшення виплати до 3% не набрали необхідної кількості голосів, відтак пану Гранату доведеться платити по максимуму.

Відео засідання інвестиційної ради та інші відео публічних заходів є у відкритому доступі на ютюб-каналі Трибуна-Бровари.

Поділіться.

Залиште відповідь