Олег Шевчук: «Наші дії ми не вважаємо зрадою»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Як відомо, 31 травня міська рада отримала нового секретаря — Петра Бабича з партії УКРОП.

У призначенні, яке має політичне значення, вирішальну роль відіграли в останній момент голоси депутата Юрія Чередника та ще двох депутатів, імена яких достеменно не були відомі, оскільки голосування було таємним.

Неофіційно звучало, що два голоси за секретаря дали депутати від партії «Свобода», хоча відкритих заяв не було. Через кілька днів лідер Броварського осередку ВО «Свобода» і голова відповідної фракції Олег ШЕВЧУК повідомив видання «Трибуна-Бровари», що готовий дати офіційний коментар щодо ситуації і зробити офіційну заяву.

— Отож, пане Олеже, «Свобода» голосувала в підтримку депутата Петра Бабича на посаду секретаря міської ради?

— Ми голосували за кадидатуру, яка була запропонована. Не так за Петра Бабича, як за секретаря міської ради. За будь-якого секретаря, якого збиралися висувати.

— Яка була мотивація Вашого вчинку?

— В першу чергу, ми ставили за мету — зняти з посади секретаря міської ради Олексія Здоровця.

Ми зважали на ситуацію, що секретар у міській раді повинен бути.

Було багато кандидатур — Ірина Веремчук, Аліна Дяченко, Вадим Мутило, Петро Бабич, Володимир Білоконь. Ми готові були голосувати за будь-яку кандидатуру, яка була б запропонована.

— Ви розуміли, що на посаду секретаря могла висуватися одіозна фігура з боку міського голови? Наприклад, колишній регіонал…

— За тих, хто був пов’язаний з Партією регіонів, ми б не голосували.

Давайте подивимося на визначення — «демократичний табір» і «демократичні сили». Ось УКРОП Петра Бабича також вважається демократичною партією.

— Однозначної оцінки дати не можна…

І УКРОП, і Радикальна партія Олега Ляшка, і «Демократичний Альянс», і «Солідарність», і «Самопоміч» в однаковій мірі вважають себе демократичними партіями. Ми себе демократичною партією не вважаємо, ми — націоналістична партія.

— Ви погоджуєтеся з тим, що політик не може, в принципі, ставати на позицію — «нам байдуже який секретар»?

— Погоджуюся. Але в даній ситуації в Броварах, якщо взяти попередню «секретаріаду», яка йшла чотири місяці, то деякі політичні партії не могли прийти до єдиного рішення, до єдиного порозуміння. У кожної політичної партії є свої амбіції.

Ми ставили за мету — зняти секретаря, і, щоб далі не продовжувалася «секретаріада», ми вирішили проголосувати за того секретаря, якого буде запропоновано. Щоб міська рада працювала.

— Тобто, для того, щоб не затягувати процес обрання нового секретаря?

— Так.

— Чи правильно розуміти, що з міським головою Ігорем Сапожком була домовленість — він і депутатські фракції, які його підтримують, дають голоси проти Олексія Здоровця, а «Свобода» — підтримує Петра Бабича?

— Я особисто з міським головою таких перемовин не вів. Повторюся: ми подали письмову заяву про те, щоб зняти Здоровця, Сапожко відгукнувся і скликав позачергову сесію, депутати одноголосно зняли Олексія з посади. А потім на погоджувальній нараді міського голови і голів фракцій, коли мене запитали — кого «Свобода» підтримає, я відповів: «Підтримаємо будь-яку кандидатуру». Звичайно, когось із колишніх регіоналів ми би не підтримали. Але якихось підкилимних переговорів у нас із Сапожком не було.

— Після того, як Здоровця зняли, «Свобода» на той момент досягла мети. Тобто, в принципі, за Бабича можна було і не голосувати. Скажімо так, зобов’язань у Вас не було цього робити. Чому Ви все-таки за нього голосували?

— Ми голосували за те, щоб був секретар. Коли нас спитали — за кого проголосуєте, ми відповіли — готові підтримати і Ірину Веремчук, і Петра Бабича. Ми не наполягали на тому, що це має бути саме конкретно Петро Бабич, лиш висловили думку, що підтримаємо того кандидата, якого запропонують.

— Секретарем обрана кандидатура від Сапожка. Погоджуєтеся з тим, що це має політичне і символічне значення?

— Давайте дивитися реально: анти-сапожківські сили не набрали б необхідної кількості голосів.

— Чому Ви так впевнені?

— Порахуємо: «Солідарність» — 7, «Самопоміч» — 4, «Демократичний Альянс» — 3, «Свобода» — 2, позафракційний — 1 — разом 16 голосів. Назвемо це опозицією. У провладних сил є більшість. Ця секретаріада могла б просто затягнутися дуже довго і у будь-якому випадку секретарем став би кандидат від міського голови. Там є 2о голосів депутатів плюс голос міського голови, і це — факт.

— Як Ви збираєтеся пояснювати своє рішення своїм виборцям? Тим, у яких є принципи не йти на будь-які компроміси з регіоналами…

— Добре, поставимо так питання (хоча це і з області фантастики): а якби Сапожко висунув кандидатом Ірину Веремчук або Аліну Дяченку? Тоді їх треба теж вважати людьми Сапожка? Ми б за них не повинні були б голосувати? Чи повинні? Як розібратися?

Ми голосували не конкретно за Бабича. Ми голосували за те, щоб був секретар. Важливо, щоб кандидат не був у Партії регіонів, а так ми готові були підтримати будь-яку кандидатуру. Наскільки мені відомо, Бабич не був у Партії регіонів.

— Ви готові нести відповідальність за дії Петра Бабича на посаді секретаря міської ради? Адже, зокрема, і Ваш голос, був вирішальний…

— Ми за всі рішення, які підтримуємо, несемо відповідальність. Якщо Петро Бабич буде помічений у діях, спрямованих проти інтересів громади, ми також будемо ініціювати, щоб зняти його з посади секретаря міської ради. Так само, як це було із Здоровцем.

Ми висували Олексія Здоровця на посаду секретаря але він пішов проти громади, втратив довіру. Ми його відкликали, ініціювали позачергову сесію, щоб його зняти. Так само будемо ініціювати по Петру Бабичу. А як вирішать депутати — це вже інше питання.

— Ви готові до того, що Вас особисто і/або «Свободу» будуть критикувати і звинувачувати у зраді?

— Я не бачу тут зради. Тим паче, що ми спілкувалися зі своїми однопартійцями і прихильниками.

Зради немає. Але чого дехто вважає, що це зрада? Насправді усі питання вирішує депутатський корпус. Якщо рішення йде проти громади, що заважає депутатам за нього не проголосувати? Можна згадати про рішення фінансувати продовження ремонту мосту на «Торгмаш», реконструкції парку «Перемога». Що заважало депутатам пригальмувати невиправдані використання бюджетних коштів?

Чому ми зрадили? Ми виправляємо свої помилки. Висуваючи секретарем Здоровця, сподівались, що він контролюватиме дії міської влади, але Олексій нас зрадив. Тепер ми зробили усе, щоб його зняти.

— Після зняття Олексія Здоровця з посади секретаря, в місто прийде спокій?

— Сподіваюся, що так. Здоровець перейшов всі межі. Пішов на зговір з криміналом, почав привозити сюди «гопників». Мабуть, коли стрибнув з другого поверху, вдарився головою. Не знаю, що він собі надумав, але найняв собі «гастролерів», «гопників», осіб 20. Тому наше рішення продиктоване зняттям напругу у місті. Сподіваємося, що як звичайний депутат, а не секретар, Здоровець своїй охороні стане не цікавий.

— Чому Здоровець і Кочубей стали такими, що їх назвали «тушками»? Ви знайшли для себе пояснення? Вони йшли з вами по одному списку, були побратимами…

— Це колишні побратими.

— Що ж сталося?

— Що з ними сталося, я не знаю, але вони порушили партійну дисципліну. Пішли урозріз із партійною лінією. Що спонукало їх це зробити — мені невідомо. Але факт є факт.

— Ви заявили про те, що зняття Здоровця з посади секретаря — це лише один із етапів. Далі, як Ви заявляли, будете ініціювати зняття Василя Кочубея з посади голови земельної комісії. Який подальший план дій?

— Після того, як ми зняли Здоровця з посади секретаря, ми ініціюватимемо збір підписів громади на його відкликання. Тим виборцям, які голосували за «Свободу», ми роз’яснюватимемо, що людина нас зрадила. Хочемо замість «тушок» привести нових депутатів. Будемо ініціювати відкликання зрадників.

— Задам питання з розряду неприємних, але відвертих. Якщо раптом (теоретично) міський голова або якісь політичні сили скажуть, що готові підтримати відставку Василя Кочубея з посади голови земельної комісії в обмін на якісь кадрові або меркантильні рішення, «Свобода» піде на такі домовленості?

— Посада голови земельної комісії не така вже й висока, щоб заради неї розмінюватися на якісь рішення, які не підуть на користь громади. Якщо хтось захоче дерибанити бюджет міста в обмін на пропозиції щодо Василя Кочубея — ми на таке не підемо.

— Уявимо ідеальну картину: Здоровець і Кочубей склали депутатські мандати, і замість них увійшли два інші свободівця. Отримавши чотирьох депутатів у фракції, якої позиції Ви дотримуватиметесь — нейтральної чи опозиційної до міського голови? Чи буде якась принципова позиція і в чому буде виражатися цей принцип?

— Ми йшли на вибори під гаслами — бути в конструктивній опозиції. Ми голосуватимемо за будь-яке рішення, яке бути на користь громади. Байдуже від кого йтиме ця ініціатива — від опозиції чи від міського голови. Згадайте: коли йшли голосування за виділення коштів на реконструкцію парку «Перемога», ми голосували “проти”, хоча багато депутатів, навіть опозиційних голосувала «за».

— Чого чекати від «Свободи» на завтрашній сесії? Ви заявляли про можливі провокації від “тітушок”…

— Це відомо тільки Богу. Ми докладемо усіх зусиль, щоб завтра сесія відбулася і не було провокацій від так званих «гастролерів». Ми за мир і спокій у нашому місті.

Поділіться.

Коментарі закриті.