Олександр Солонтай: «Усі рішення міськради, окрім надання повноважень депутатам, будуть незаконними»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Перша сесія Броварської міської ради VII скликання ще не розпочалася, як їй уже передувала скандальна ситуація: одна із партій, яка пройшла до міської ради — «Демократичний Альянс» сьогодні зробила заяву про те, що оскільки невідомий та не оприлюднений порядок денний засідання, не оприлюднений жоден проект рішення, рішення на сесії міськради будуть незаконними.

«У разі, якщо на першому засіданні новообраної міської ради будуть «протягувати» якісь проекти рішень, аргументуючи, що без них «уся робота в місті паралізується і настане колапс», ми будемо розцінювати це як відкритий заклик до порушення закону та прав громадян», — заявив «Демократичний Альянс».

Видання «Трибуна-Бровари» попросило прокоментувати ситуацію експерта Інституту політичної освіти (єдина організація, яка проводить навчання для депутатів місцевих рад), учасника авторської групи випуску серії посібників для депутатів місцевих рад «Що має знати депутат місцевої ради?» Олександра Солонтая.

— Пане Олександре, все ж таки — законні чи не законні будуть рішення на першій сесії міської ради, враховуючи те, що порядок денний не був заздалегідь оприлюднений?

— Ухвалення будь-яких рішень без показу проекту рішень громадськості є незаконними.

За законом — на першій сесії нічого, окрім того, що переможці виборів офіційно стануть депутатами і отримають мандати — нічого не повинно проводитися. Ухвалення будь-яких рішень, окрім надання депутатам мандатів — є незаконними.

«По старинці» раніше так робилося, адже закони були інші. Тепер так не можна робити.

Часи змінилися. Інша справа, що не всі знають, що закони змінилися. Тому багато хто продовжує діяти «по старинці», не знаючи, і не розуміючи, що ситуація насправді помінялася.

Закони змінилися упродовж минулої каденції і застосовуються стосовно нової, тому й виникає багато непорозумінь.

Багато органів місцевого управління діють не вивчивши змін до законів, а ці зміни говорять про те, що тепер міська рада ухвалює усі свої рішення, консультуючись із громадськістю.

— Як це буде на практиці?

— Готується проект, вивішується на офіційний сайт і упродовж 20 днів він обговорюється громадою і лише потім міська рада голосує.

— Тобто, за 20 днів до 1-ї сесії повинні були вже висіти проекти тих рішень, які будуть сьогодні розглядатися?

— Ні. До цієї сесії, яка є першою, жодних проектів і не могло висіти, оскільки на цій сесії можуть лише отримати статус депутатів переможці виборів. Жодних інших рішень бути не може, окрім того, що переможці виборів вступають у повноваження депутатів. І тільки лише після цього вони можуть робити проекти рішень.

— Після того, як депутати і міський голова вступлять у свої повноваження, що має йти далі по процедурі?

— Вони почнуть писати проекти рішень, вивішувати їх на сайт і обговорювати з громадою.

— А як бути зі складами постійних комісій?

— Склади комісій обираються голосуванням. Для того, щоб голосувати за них і обиратися до них, потрібно підготувати проект рішень — які це будуть комісії і хто буде входити до них — і поділитися цією інформацією з громадою не менше ніж за 20 днів до сесії шляхом викладення її на офіційному сайті міської ради.

Будь-яке рішення (наголошую: будь-яке!) — тепер є предметом обговорення не лише групки людей, які будуть в раді, в тих чи інших комісіях, а громади!

Раніше була логіка: люди обрали депутатів і «забули» про них на п’ять років, а ті собі як хочуть так і рулять. Тепер інакша ситуація: громада вибрала депутатів, вони представляють інтереси громади, роблять проекти рішень перед тим, як голосувати, показують громаді перед тим як голосувати (громада додає свої побажання та зауваження) і лише потім вони голосують.

Хто яку комісію пропонує, яку комісію створити, яку кандидатуру на посаду затвердити, яку структуру виконкому затвердити, скільки працівників у міськраді працюватиме, які будуть надбавки, штати, зарплати, хто буде членами виконкому, які персоналії пропонуються на замів мера — все це предмет людських інтересів, тобто, громади.

Зараз все в руках ЗМІ і громади, щоб стати справжнім індикатором дотримання цих законів і не дозволити будь-кому ними маніпулювати.

Поділіться.

Коментарі закриті.