Онлайн музеї, опери, освітні курси та імпровізовані концерти: карантин цікаво та з користю

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Через спалах коронавірусної епідемії в всьому світі скасовують культурні, спортивні та освітні заходи, а заклади зачиняються. Але деякі з них переводять свою діяльність в онлайн. Як провести час у карантині з користю та задоволенням? Hromadske пропонує деякі онлайн-засоби.

Кіно

Через коронавірус компанія Universal  поєднала прем’єри фільмів у кінотеатрах із їхнім виходом онлайн. Запланований на 10 квітня мультфільм «Тролі 2: Світове турне» стане доступним і в онлайн-прокаті. Також в онлайні можна переглянути й інші фільми студії, зокрема нещодавні «Людину-невидимку» й «Полювання».

Через коронавірус за лічені дні однією з найпопулярніших стрічок стала драма 2011 року «Зараження» від Стівена Содерберґа. Подивитися його можна також і на Netflix. До речі, карантин — саме нагода спробувати один зі стриминґових сервісів, якщо ви ще жодним із них не користувались. Тим паче, більшість із них пропонують місяць безкоштовного користування.

Є й інші (та легальні) безкоштовні варіанти. Так, найбільший фестиваль документального кіно в Європі IDFA відкрив доступ до майже 300 своїх фільмів, зокрема й тих, які показувалися ще на першому фестивалі в 1988 році. Переглянути частину фільмів можна за посиланням.

Музика

 Кілька всесвітньо відомих оркестрів дають змогу побувати на їхніх концертах, не виходячи з дому.

Так, Берлінський філармонічний оркестр створив цифрову концертну залу. Там можна послухати записи попередніх концертів чи трансляції нових, також там є архів із документальними відео та інтерв’ю музикантів оркестру. За промокодом BERLINPHIL можна до 31 березня отримати безкоштовний доступ на місяць. Ось посилання на англійську версію сайту.

Віденська державна опера пропонує стрими зі своїх концертів вісьмома мовами. Щоправда, коштує це 16,5 євро на місяць — але перші 30 днів користуватися онлайн-сервісом можна безкоштовно. Ось посилання на прямоетерний канал Віденської опери.

Metropolitan Opera анонсувала безкоштовні стріми Live in HD  з наступного тижня щодня. 

А Будапештська державна опера на час карантину стримить свої концерти онлайн безкоштовно. Подивитися їх можна за посиланням.

Соліст і лідер британського гурту Coldplay Кріс Мартін нещодавно провів Instagram-концерт для своїх підписників із дому. На піаніно та акустичній гітарі він зіграв кілька пісень гурту, про які його прохали підписники.

Імпровізований концерт Мартін провів у межах кампанії Всесвітньої організації охорони здоров’я і неурядової організації Global Citizen під назвою «Разом, удома» («Together, at Home»). Так зірки закликають своїх шанувальників залишатися вдома, аби зменшити поширення коронавірусу серед населення. 

Музеї

Музеї теж тимчасово закриваються через коронавірус, але багато відомих закладів і раніше пропонували екскурсії онлайн. Зокрема, паризький Лувр, який то відчинявся, то зачинявся на карантин, пропонує добірку відео з експонатами та експозиціями на своєму сайті. Ось посилання на англійську версію.

Британський музей у Лондоні пропонує віртуальну екскурсію своїми експонатами на шкалі часу, до того ж знахідки відсортовані за континентами й темами. Ось посилання. А для тих, кому більше до вподоби відео, є добірка коротких і не дуже розповідей про всесвітню історію і культуру на офіційному YouTube-каналі музею.

Музей ван Гога в Амстердамі, присвячений творчості й життю цього художника, на своєму сайті пропонує подивитися на понад 200 картин, 500 малюнків і 750 особистих речей митця. А в YouTube викладені відео, де творчість ван Гога пояснюють експерти й сучасні художники.

Для поціновувачів сучасного мистецтва теж є чим зайнятись: міжнародна виставка Art Basel уперше пропонує онлайн-кімнати перегляду. Організатори запевняють: можна, не виходячи з дому, переглянути близько 2000 об’єктів сучасного мистецтва, сукупна вартість яких складає 270 мільйонів доларів. Щоправда, інструмент більше спрямований на тих, хто має гроші, щоб придбати експонати.

Онлайн можна відвідати і Ермітаж. П’ятигодинна подорож Ермітажем, знята на iPhone 11 Pro одним дублем у 4К, можна подивитися ТУТ.

узеї Ватикану і Сикстинської капели можна знайти за ЦИМ посиланням.

Освіта

Найпрестижніші американські університети, що входять до так званої Ліги плюща, вже давно розробили освітні онлайн-курси, які доступні будь-кому, хто володіє англійською. На цьому сайті міститься їхній повний перелік. Охоплюють вони найрізноманітніші теми: від комп’ютерних наук і програмування до особистісного розвитку й теорії мистецтва.

А одна з найбільших освітніх платформ Coursera відкрила доступ до понад 3800 своїх курсів через спалах у світі коронавірусу SARS-CoV-2. Щоправда, йдеться передусім про заклади вищої освіти, які таким чином можуть забезпечити дистанційне навчання для своїх студентів. Але Coursera й так пропонує безкоштовні курси для всіх охочих — платити обов’язково тільки за спеціальний сертифікат, що підтверджує їхнє проходження.

Український аналог Coursera — Prometheus — діє з кінця 2013 року. Доступ до всіх курсів там безкоштовний: лише кілька з них потребують оплати для отримання підтверджувального сертифікату. Окрім того, на Prometheus (як і Coursera) деякі курси об’єднуються в цикли, як-от «Громадянська освіта», «Англійська мова», «Підготовка до ЗНО» (останнє цілком може стати в нагоді цьогорічним випускникам).

Долучаються до просвітницької діяльності й окремі бізнесмени. Наприклад, засновник креативної агенції Fedoriv Agency Андрій Федорів оголосив, що відтепер викладатиме лекції свого платного курсу «Тато бренду» у відкритий доступ на YouTube. Раніше вартість курсу складала 200 доларів.

Додатки, відеоігри 

На вимушені коронавірусні обмеження реагують і розробники додатків — передусім тих, які пропонують заняття йогою, медитацією чи спортом у домашніх умовах. Приміром, додаток Peloton, де містяться відеотренування, пропонує три місяці безкоштовного користування — аби не втратити форму під час самоізоляції. А розробник додатків для спортивних занять Down Dog зробив їх безкоштовними до 1 квітня.

Відтепер і деякі відеоігри, які потребують руху в просторі, також застерігають від надмірного перебування надворі. Так, гра Pokémon Go, де результат залежить від кількості пройдених кроків і місця перебування, змінила налаштування, аби не наражати гравців на небезпеку зараження.

Фото: Berliner Philharmoniker

Читайте також:

  1. Карантин і дистанційне навчання очима школярів
  2. Карантин: що робити дітям?
  3. Броварчанка у Парижі: як живуть у карантині через COVID-19
Поділіться.

Залиште відповідь