Отакої! Виділення додаткових коштів на ремонт доріг може вдарити …по ОСББ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

300 тисяч гривень просить управління житлово-комунального господарства на чолі з Галиною Плотніковою виділити на проект «Поточний ямковий ремонт». Про це говорилося на останньому засіданні постійної депутатської комісії з питань ЖКГ в рамках обговорення проекту рішення щодо змін до Міської програми утримання та розвитку об’єктів житлово-комунального господарства на 2011-2016 роки.

За словами пані Плотнікової, коли управління перерахувало фактичний обсяг витрат і порівняли з бюджетним актом, який був складений восени, виявилося, що коштів на ремонтні роботи дорожнього покриття вулиць не достатньо.

Кошти на поточний ямковий ремонт пані Плотнікова запропонувала перекинути з проектів «Повірка та ремонт будинкових засобів обліку» (100 тис. грн.) та «Розробка схеми санітарного очищення міста» (200 тис. грн.).

Зменшення витрат на розробку схеми санітарного очищення міста пані Плотнікова виправдовує тим, що уже є розроблена комплексна схема санітарного очищення Київської області і там є частково розділ — місто Бровари, а тому, мовляв, не потрібно у повному обсязі розробляти цю схему, а лише доповнення до неї. На це, за її словами достатньо лише 100 тис. грн.

Щодо повірки та ремонту будинкових засобів обліку, то зі слів пані Плотнікової, кошти на це враховані в тарифі на послуги водопостачання і теплопостачання та оплата здійснюватиметься за рахунок коштів самого підприємства-надавача послуг (на сьогодні це — КП «Броваритепловодоенергія»).

Водночас, депутат Броварської міської ради Андрій Саук звернув увагу на те, що у багатьох будинках потрібно провести повірку лічильників (вартує така процедура близько 10 тис. грн. за один лічильник), а КП «Броваритепловодоенергія» категорично відмовляється це робити безкоштовно, мотивуючи це тим, що якщо котельні знаходяться в управлінні ОСББ, то самі ОСББ повинні покривати витрати на повірку лічильників. «У нас є багато будинків, які не є ОСББ. Чи є сенс перекидати кошти на дороги, коли у нас зараз стоїть проблема з лічильниками?», — поставив питання депутат.

Пані Плотнікова пояснила, що якщо ОСББ укладе угоду на подальше обслуговування котелень, то КП «Броваритепловодоенергія» зобов’язане буде виконувати ці роботи в рахунок того тарифу, який буде виставлятися в рахунок цих послуг.

Проте депутат Андрій Саук звернув увагу, що деякі ОСББ (наприклад, по вулиці Марії Лагунової та Василя Симоненка) приймали будинки без котелень і котельні знаходяться на балансі КП «Броваритепловодоенергія». «Ми підняли питання, щоб забрати ці котельні, оскільки КП майже банкрут. Ще кілька етапів і туди зайде приватний інвестор. Але не всі ОСББ мають кошти на рахунках, хоча уже зараз їм говорять: забирайте котельні, але відразу витягніть кошти з кишені і вкладіть в котельні, на яких до цього заробляло КП «Броваритепловодоенергія», — зазначив Андрій Саук. На переконання депутата, з таким підходом у власників будинків відразу може відпасти бажання створювати ці самі ОСББ.

Поділіться.

Коментарі закриті.