Пайові внески як інструмент маніпуляцій в руках влади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах останнім часом справжній житловий бум. У першому кварталі поточного року збудовано житла на понад 70 відсотків більше, ніж за цей же період 2011 року. Однак, за останні два роки казну Броварів поповнили передбачені законодавством пайові внески на суму 132 346 гривень.

Згідно ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», замовник, що має намір забудувати певну ділянку в місті, зобов’язаний взяти участь у створенні та розбудові навколишньої інфраструктури. Пайова участь — це перерахування коштів до бюджету замовником перед прийняттям об’єкту в експлуатацію.

Житло у Броварах будують невпинно, але сплати пайових внесків намагаються уникати.

Міська влада на чолі з мером теж не виявляє достатньої активності у цьому питанні. А броварська інфраструктура тим часом просто розвалюється на очах. У місті купа проблем, і тут би дуже стали в пригоді «пайові суми». Але їх практично немає.

Коли, після багатомісячних клопотань депутатів, інформація щодо пайових сум з’явилася на сайті міської ради, всі побачили, що не забудовник має сплатити місту, а навпаки, місто повинно сплачувати забудовнику.

Так, згідно з договором від 8.11.2013 р., місто повинно сплатити ТОВ «Альянс Новобуд» майже 1,5 мільйони гривень.

Парадоксальну ситуацію знівелювали — ніхто нікому не платив. Але факт лишається фактом. І це той самий «Альянс Новобуд», який відносять до бізнес-імперії Віктора Поліщука, голови сумнозвісного банку «Михайлівський», який, за словами голови НБУ Валентини Гонтарєвої, завдав збитків державі у сумі 23 мільярди гривень. Це та сама бізнес-імперія, що намагалася незаконно заволодіти ділянкою майже в 100 га, яка перебувала у користуванні ДП «Радіопередавальний центр».

Щодо комерційної забудови, то тут показовою в плані пасивної роботи виконкому на чолі з міським головою стала ситуація з ТОВ «Основа».

На 10-гектарній ділянці по вул. Підприємницькій, 9 компанія звела будівлю виробничою площею 24 тис. кв. м. Інвестиції компанії склали, зі слів її директора, 35 млн євро. Здавалося би, сума пайового внеску за максимальним відсотком від кошторисної вартості мала би складати 33 мільйони гривень, тобто 10 %. Але «Основа» не сплатила до міської казни жодної копійки. Можливо, причина апатії міської влади разом з мером полягає в тому, що, за інформацією з певних джерел, компанія була наближена до Миколи Азарова, тодішнього українського прем’єра та очільника Партії регіонів. Звичайно, міський голова не міг піти проти партії, членом якої перебував на той час.

Міськвиконком терміну позовної давності щодо сплати пайового внеску не дотримався, і рішенням суду ТОВ «Основа» взагалі була звільнена від обов’язку сплатити внесок.

Щоправда, схоже на те, що у можновладців скоро з’явиться новий інструмент впливу на компанію. На найближчій сесії депутати розглядатимуть питання щодо згоди на поділ земельної ділянки більше 10 га, яка зараз в оренді у ТОВ «Основа». Якщо згоди не буде, організацію можуть змусити сплатити пайовий внесок.

Ситуація змінилася, тож компанія вже майже згодна піти на такий варіант, і міський голова теж готовий «більш принципово» підійти до питання.

Однак щодо піклування про інтереси міської громади, схоже, не йдеться. За період з листопада 2013 року у бюджет надійшло близько 5,5 млн гривень пайових внесків від введених у дію комерційних об’єктів.

Для порівняння: у Калинівці Васильківського району лише за один об’єкт селище отримало 7,6 мільйонів гривень. Різниця вражає. Може й справді, треба просто любити своє місто, а не розглядати його лише як місце роботи в контексті власного збагачення?

Поділіться.

Залиште відповідь