«Патронатні сім’ї» для дітей, що залишилися без батьківського піклування, потребують підтримки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 20 чергову сесію міської ради виноситься проект рішення щодо внесення змін до Положення про спеціалізоване формування Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Сім’я патронатного вихователя».

Для розвитку альтернативних сімейних форм виховання дітей, які тимчасово залишились без батьківського піклування та з метою впорядкування умов оплати праці патронатних вихователів, проектом передбачаються такі зміни:

— розмір оплати послуг патронатних вихователів у період перебування дітей у сім’ї становить чотири мінімальні заробітні плати, а в період між влаштуванням дітей — дві мінімальні заробітні плати.

— У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50%.

— раз у рік патронатному вихователю (одному із сім’ї), який є залученим спеціалістом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, виплачується одноразова матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Як розповіла під час засідання бюджетної комісії директор Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Аліна Ярмоленко, з 2009 року у місті Бровари запроваджено сімейний патронат (була створена перша родина Дудко Наталії Леонідівни) , у 2012 році створена друга патронатна родина Ящук Любові Миколаївни.

З 2009 року по 2016 рік у двох патронатних сім’ях перебувало 48 дітей, які тимчасово залишились без батьківського піклування.

На 2016 рік у бюджет закладалося фінансування на оплату праці трьом патронатним родинам і сума складала 210 тисяч гривень. На сьогодні використано лише 66,5 тис. грн. Додаткового фінансування спеціалізоване формування Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Сім’я патронатного вихователя» на оплату праці патронатних вихователів, не потребує.

У своєму проекті рішення Броварський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді просить змінити механізм та розмір фінансування оплати праці патронатних вихователів, виходячи з розрахунку чотири мінімальні заробітні плати на сім’ю.

Оплата послуг патронатних вихователів, як залучених спеціалістів спеціалізованого формування «Сім’я патронатного вихователя» здійснюється на підставі цивільно-правового договору між патронатними вихователями і Броварським міським центром соціальних служб для сім’ї, укладеного на період надання послуг патронатними вихователями та акту виконаних робіт.

Рішення міської ради (якщо буде підтримане) має вступити в силу з 1 січня 2017 року.

Бюджетна комісія у повному складі ухвалила рішення рекомендувати сесії міської ради підтримати проект.

Зрештою, такі сім’ї потребують поваги громадян, адже щоб брати таку відповідальність і виховувати чужих дітей, потрібно мати терпіння і витримку. Хоча, в ідеалі, треба, щоб не виникали такі ситуації, коли діти залишаються без батьківського піклування.

 

Аліна ЯРМОЛЕНКО, директор Броварського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

— Коштів, які закладалися для фінансування патронатних сімей на 2016 рік нам вистачило. Йшлося про 210 тисяч гривень на функціонування трьох патронатних сімей.

Як ми формуємо проект бюджету на оплату праці патронатних вихователів ? Ми намагаємося передбачити, скільки дітей буде в цих сім’ях, тобто скільки дітей може бути вилучено з біологічних сімей у зв’язку з загрозою для їх життя та здоров’я. Однак цього точно ніхто не знає. Тому закладаємо трішки більшу суму з розрахунку кількості дітей та їхнього віку. Якщо ці кошти не використовуються, ми їх повертаємо в кінці року в міський бюджет.

yarmolenko

Аліна Ярмоленко

Діти знаходяться у таких сім’ях 24 години на добу, максимальний термін перебування дитини у такій родині 9 місяців. Патронатна мама, відповідно до особливостей розвитку або до особливостей діагнозу, який має дитина, повністю забезпечує одягом, взуттям, медикаментами, продуктами харчування, іграшками, тощо. Якщо потрібно, лягає з дитиною на лікування або в спеціалізований заклад, або в лікарню. Тобто увесь тягар і всю відповідальність за життя та здоров’я дитини несе патронатна мама.

Станом на сьогодні, зарплата самої патронатної мами за цивільно-правовою угодою становить два прожиткових мінімуми, на руки мама отримує 2334 гривні на місяць.

Якщо у неї двоє або троє дітей, то ця сума просто смішна. Тому у січні 2016 року були внесені відповідні зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, і ці зміни передбачають п’ять мінімальних заробітних плат з нового року на одну особу — члена патронатної родини. Ми ж заклали в бюджетному запиті та у проекті рішення чотири мінімальні заробітні плати. Думаю, це оптимальна сума, і збільшень не передбачається. До кінця наступного року нам має вистачити цих коштів. Ми також закладали функціонування трьох патронатних родин.

Таких родин у нас дуже мало, і не всі готові , навіть тимчасово, прийняти дитину з вадами або дитину з неблагополучної родини і відповідати за її життя і здоров’я.

 

Поділіться.

Залиште відповідь