Перелік об’єктів парку «Перемога», які виноситимуться на обговорення 25 червня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Відбулося друге засідання робочої групи по проведенню громадського обговорення на тему реконструкції парку «Перемога». За домовленістю, цього разу засідання проходило в парку в кафе «Оазис».

Алгоритм заходу

Планується обговорення у суботу 25 червня упродовж дня, з 12.00 до 20.00, щоб кожен охочий зміг взяти у ньому участь. В основному дійство відбуватиметься на центральному вході до Парку, під аркою.

Як ми вже повідомляли, головна методика обговорення — розвішані плакати або стенди, на яких будуть написані ті чи інші важливі питання, які стосуються реконструкції парку, а мешканці будуть за допомогою наклейок відповідати на них: клеїти наклейки навпроти тих відповідей, які вважають мешканці міста правильними.

Така методика, на думку членів групи, викличе у броварчан відчуття долучення до розробки проекту реконструкції парку.

Що обговорюватиметься

Пункти, які мають бути зображені на стендах і які будуть підлягати загальному обговоренню:

Лавки. Чи це будуть звичайні чи креативні. Можливо, на стендах виставити картинки кількох видів дизайну лавок. Прозвучала ідея про те, що було б добре, якби на цих лавках були пристрої для зарядки мобільних телефонів та ноутбуків. Можливо, на сонячних батареях.

берестовий-дяченко

Члени робочої групи депутати Аліна Дяченко та Олег Берестовий

Wi-Fi. Є приклад одного зі скверів в Умані, де місцевий провайдер для власної реклами поставив посеред скверу точку безкоштовної бездротової інтернет-мережі. У Броварах таку ідею намагався кілька років реалізувати місцевий провайдер «Бровіс», але для того, щоб це зробити законно, потрібно отримати спеціальну ліцензію. Процес цей потребує багато часу і тяганини з документами. Можливо, Wi-Fi потрібен в спеціальній лаундж-зоні, а, можливо, його потрібно «прив’язати» до лавок.

— Клумби. Їх у парку практично немає. Потрібно дати мешканцям міста можливість визначити — чи потрібні вони, де, в якій кількості і якого дизайну.

— Спортивні об’єкти. Зараз у парку є дитячий майданчик (машинки) біля бювету, є баскетбольний майданчик, запасне футбольне поле та скейт-майданчик. До того, що вже є у парку на обговорення виставити такі об’єкти, як волейбольний майданчик та турніки.

— Дитячі майданчики. Зараз є «американський» майданчик, майданчик біля фонтану, майданчик біля бювету, біля тенісного корту. Прозвучала пропозиція винести на громадське обговорення — скільки і які потрібні у парку майданчики. При цьому потрібно звернути увагу на вікові категорії майданчиків.

дадамухамедов

Член робочої групи, член Громадської ради при виконкомі Елеонард Дадамухамедов

— Арт-об’єкти. Скульптури та композиції. Є об’єкти — «Русалонька», «Сонячна система» («Чупа-Чупс»), пам’ятні камені. Винести на обговорення — які креативні скульптури та композиції можуть бути ще в парку.

— Велодоріжки. Де і як вони мають бути прокладені.

— Майданчики для тварин. Він є, але не облаштований. У населення потрібно запитати — чи потрібен він взагалі.

— Меморіальні об’єкти. Зараз є «Літак» («На честь 30-річчя визволення м. Броварів від фашистських загарбників і на відзнаку мужності і героїзму воїнів 2-ої повітняної армії»), Героям СРСР, жителям Броварів, «Танк» (Танкістам-визволителям), «БТР» («Броварчанам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані 1979 — 1989»). Прозвучала ідея про те, щоб пам’ятники радянського періоду перенести в одну якусь визначену зону.

Також озвучена думка про те, щоб у парку «Перемога» створити пам’ятні знаки воїнам АТО та Небесній Сотні. Можливо, у майбутньому пам’ятний хрест на Майдані Свободи перенести у парк.

На обговорення має бути винесене і місце розташування цих об’єктів.

мутило-дяченко

Праворуч від депутата Дяченко член робочої групи депутат Вадим Мутило

— Водні об’єкти. Винести на обговорення — які водні об’єкти можуть бути у парку. Наприклад, яким хочуть бачити броварчани фонтан, чи потрібні на озері катамарани.

— Розваги. В першу чергу, це атракціони.

— Об’єкти харчування. На сьогодні це кафе «Оазис» і періодична пересувна торгівля. Чи потрібна тимчасова пересувна торгівля у парку? Буде вона зручна і корисна чи перетворить парк на зону постійної торгівлі, і, відповідно, засмічення та забруднення.

— Оригінальні об’єкти. Дитяча автомобільна дорога, комплекс «Шайба», де можуть вирощуватися екзотичні плоди (на одному із обговорень по парку один із активістів пропонував створити ботанічний сад, де вирощувати екзотичні фрукти — ананаси, банани і т. п.).

— Об’єкти для масових та культурних заходів. Сюди відноситься об’єкт «Ракушка».

— Пікнікові зони. Винести на обговорення — чи потрібні у парку акуратні мангал-зони.

— Озеленення. Можливо, потрібне у парку додаткове насадження дерев. Потрібно визначити — яких і скільки.

Ще одна пропозиція, яка прозвучала — можливо, на стовпах поставити гучномовці і провести радіо-мережу, щоб у святкові дні у парку звучала музика, яка підніматиме настрій.

Наступна зустріч робочої групи відбудеться 23 червня, де будуть визначені текстівки, що будуть нанесені на стендах. Технічне оснащення пообіцяв взяти на себе заступник міського голови Григорій Голубовський.

Поділіться.

Коментарі закриті.