«Перетворити Україну на Швейцарію» — у Броварах пройшов один із найбільших Форумів ОСББ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

11 червня у ТРЦ «Термінал» пройшов один із найпотужніших заходів у Броварах на тему створення ОСББ, питань та проблем, які пов’язанні з їх створенням та функціонуванням.

Організатори та ентузіасти створення такої інформаційної платформи для небайдужих до форми управління будинками, як ОСББ приурочили захід до 1 липня 2016 — тоді вступає в силу закон про те, що усі багатоквартирні будинки нашої країни обов’язково повинні отримати форму управління — ОСББ, управління зборами або призначення управителів будинків від органів місцевої влади.

За інформацією організаторів, такий Форум покликаний дати максимум інформації бажаючим створити ОСББ та дати новий поштовх розвитку існуючим ОСББ.

Ентузіасти, організатори та спонсори заходу — «Школа ОСББ Андрія Саука», KuivUrbanFest, компанія-забудовник «Просперітатіс» («Скандинавське містечко» — Scandia) та інші — створили максимально інформаційно-пізнавальні, комфортні умови для всіх початківців та досвідчених представників ОСББ — для набуття та збільшення досвіду в галузі функціонування Об’єднань багатоквартирних будинків.

форум

Організатори та спонсори Форуму ОСББ (зліва направо): Олександра Григоренко (“Scandia”), Андрій Саук (“Школа ОСББ”), Олена Педай (“KievUrbanFest”), Інна Волошина та Марія Осипчук (“Консультативний центр ОСББ ДА”).

Усім зареєстрованим учасникам (таких зібралося кілька сотень) при вході надали багато пізнавальної літератури: «Переваги і створення ОСББ», «Теплова модернізація: стан енергоефективності України; переваги теплоізоляції фасаду; фінансова ефективність теплоізоляції фасаду», «Системи теплоізоляції», «Термомодернізація — це просто», «Термодернізація — жилого будинку» та багато іншої практичної літератури.

Організатори орендували третій поверх Торгівельно-розважального комплексу «Термінал» — великий та малий зали, що дало можливість упродовж 7 годин проводити паралельно ознайомчу програму і тренінги для досвідчених менеджерів ОСББ.

Під час Форуму звучали такі теми, як:

— відносини власності в багатоквартирному будинку;

— чому ОСББ найбільш ефективна форма управління;

— як створити ОСББ»;

— окупність заходів з енергозбереження в ОСББ;

— державна підтримка впровадження енергоефективних заходів у будівлях;

та інші теми.

Як Швейцарія і краще!

«Рівняння на Швейцарію» — так можна назвати гасло, з яким почався Форум ОСББ Києва і Київської області.

Організатори охарактеризували цю маленьку, але розвинуту країну, як таку, що може стати взірцем для нашої країни у властивості об’єднувати своїх громадян і максимально створювати для них блага і побажали, щоб наша країна з часом стала кращою ніж Швейцарія. А одним із важливих кроків до європейської моделі країни може стати якраз платформа створення ОСББ, давно вже визнана в Європі, як одна із найпрогресивніших форм власності багатоквартирних будинків. Ці самі цінності, як заявила представник генерального партнера Форуму — маркетолог «Scandia» Олександра Григоренко розділяє і її компанія.

«Швейцарці навчилися об’єднуватися і керувати своєю країною, але при цьому не віддають її на керування місцевим банкірам, які мають чи не найбільший досвід у фінансовій та банківській системі у світі. Так повинні і ми, прості громадяни, починаючи від квартири, будинку, вулиці, міста, самі навчитися управляти своєю країною», — задали тон у Форумі її організатори.

Деякі тези Форуму

  • Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, передаються безоплатно у власність або у постійне користування співвласникам багатоквартирних будинків; Цей фактор регламентується статтями Земельного кодексу України, однак порядок встановлюється Кабінетом міністрів України. На жаль, за словами експерта ОСББ Дмитра Левицького такого порядку на сьогодні ще немає. В рамках чинного законодавства такий порядок здійснити неможливо, а тому Верховною Радою готується проект змін до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо земельних ділянок багатоквартирних будинків».
  • Зареєстровані, наймачі квартир в державному комунальному фонді не є співвласниками багатоквартирних будинків і спільного майна у багатоквартирному будинку. Лише власники квартир. Право власності отримують усі, хто проживає у будинку? Неправда. Лише ті, за якими зареєстроване право власності на квартиру.
  • Теплозбереження та тарифи на опалення: проблема не в ціні, а в ефективному управлінні будинком. Наприклад: звернути увагу — скільки втрачається теплоенергії на шляху від котелень до будинків;

 

Під час заходу експерти та фахівці відповіли на запитання та презентували проекти в таких сферах, як: теплова модернізаці, впровадження енергоефективних заходів за програмою Держенергоефективності, сортування відходів для багатоквартирних будинків, ОСББ-online, навчання для ОСББ та управителів та інших.

Коментарі

Олександра ГРИГОРЕНКО, маркетолог компаніїголовного спонсора Форуму ОСББ Києва та Київської області — «Scandia»:

— Чому компанія «Scandia» вирішила підтримати цей захід?

— Scandia підтримує проект форуму ОСББ, оскільки ми сповідуємо європейські цінності та впроваджуємо кращі європейські практики: і в нашій забудові, і у способі життя, яке пропагуємо в нашому житловому комплексі.

Ми також виступаємо за екологічність та енергоефективність.

Андрій (Саук, депутат Броварської міської ради, один із ініціаторів проведення Форуму та керівник «Школи ОСББ Андрія Саука» — прим. Т. Б.) звернувся до нас із пропозицією партнерства. Чому б і ні? Ми вважаємо, що Форум ОСББ — це дуже по-європейськи: формат ОСББ – якраз одна із європейських практик. Люди беруть на себе відповідальність за свій власний дім та прилеглу територію.

На цьому форумі ми також навчалися, аби вирішити як ми зробимо у нашому житловому комплексі. Чи вийдемо ми самі на створення подібної організації, чи дамо можливість нашим мешканцям обирати самостійно, що краще для них.

— Як «Scandia» і депутат Броварської міської ради знайшли один одного?

— Ми познайомилися на акції ««Let’s do it, Ukraine», коли прибирали парк на вулиці Богунська.

— Чи є у компанії «Scandia» досвід проведення таких заходів?

— Для нас – це перша велика подія такого формату. До цього ми підтримували акцію «Let’s do it, Ukraine» та командою прибирали територію поблизу нашого будівництва. Але генеральним партнером такого заходу, як Форум ОСББ, ми виступали вперше.

Андрій САУК, депутат Броварської міської ради, голова ОСББ, керівник «Школи ОСББ Андрія Саука»:

— Не всі представники ОСББ змогли потрапити на Форум. Є підстави вважати, що це не одиночний захід, як кажуть, «спалах»? Чи дасть це поштовх до продовження і розвитку стосунків між ОСББ і фахівцями у цій галузі?

— Після форуму ми отримали багато схвальних відгуків і подяк. Однозначно такі заходи. необхідно повторювати. Бо інформації багато, і вона часто суперечлива. Людям легко заплутатися.

саук

Зараз вже є прохання провести подібний захід в інших регіонах країни. Планів багато, але все залежить від підтримки партнерів і меценатів.

Поділіться.

Коментарі закриті.