Перевиборів у Броварах не буде: суд ухвалив остаточне рішення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Повторні вибори голови та депутатів Броварської ОТГ 17 січня визнано дійсними. Сьогодні суд розглянув останню апеляцію, яку не задовольнив. Про це «Трибуні» розповів представник позивача – партії «Голос» – Олексій Скочко.

Нагадаємо, про визнання виборів 17 січня недійсними подали до суду двоє учасників перегонів. Перший –  Олег Кищук від «України славетної», вказував у позові на низку порушень, які відбулися під час виборів. Перша інстанція розглянула справу 25 січня. Через три дні відбулася апеляція. В обох судах політик програв: Феміда не визнала вибори недійсними. Рішення набуло сили.

Трохи пізніше другий позов подав обласний осередок партії «Голос». Підставою для оскарження перевиборів у політсилі назвали 4 тис. зафіксованих громадян не з Броварів, які перед повторними виборами 17 січня змінили виборчу адресу та прийшли голосувати. Про це зазначив юрист осередку «Голосу» Олексій Скочко.

Читайте також: У Броварах затримали столичних учасників виборчих «каруселей». ФОТО

Розглянувши справу 28 січня, перша інстанція не задовольнила позов. А сьогодні, 2 лютого, аналогічне рішення ухвалила й апеляція. Зі слів Олексія Скочка, це означає, що повторні вибори Броварської ОТГ визнано такими, що відбулися.

Ігор Сапожко

Головою Броварської ОТГ обрано Ігоря Сапожка, який переміг у першому турі з результатом у понад 53 %. Фото – Антон Раков, © «Трибуна-Бровари»

Зі слів юриста, судові справи за термінами мають тривати до 11 лютого (ідеться про вже відкриті справи). Оскільки інших судових справ нема, то обидва рішення за апеляційними оскарженнями є остаточними. Касаційного оскарження в подібних провадженнях не передбачено.

Читайте також: Перевибори в Броварах: поіменно та в цифрах. ПРОТОКОЛИ голосування

Зазначимо, що перше установче засідання ради Броварської ОТГ має призначити Броварська міська територіальна виборча комісія. Наразі рішення про його проведення не ухвалювали. На це вказують учасники засідань ТВК як від влади, так і опозиції.

Нагадаємо, під час останньої сесії поки що чинного скликання Броварської міської ради, депутати затвердили графік проведення чергових сесій у І півріччі 2021 року. Згідно з ним, найближче засідання має відбутися 25 лютого. А далі – кожного останнього четверга місяця.

Читайте також

  1. Перевибори депутатів і міського голови Броварської ОТГ можуть визнати недійсними
  2. Ігор Сапожко – мер, у міськраду його команда «заходить» більшістю мандатів, – офіційні підсумки перевиборів
  3. Як відбувалися перевибори в Броварах. ВІДЕО
Поділіться.

Залиште відповідь