Перевибори в Броварах стартували з порушень. ФОТО. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

17-го січня у Броварах обирають міського голову та депутатів міськради Броварської ОТГ. У першу годину голосування на дільниці 321229, яка розташована на території Броварського вищого училища фізичної культури, що на вул. Шевченка, 21, вже зареєстрували перше порушення. 60-річного порушника затримала місцева поліція. Про це на сторінці у Фейсбуці повідомляє кагдидат у депутати від партії «Голос» Сергій Іллюхін.

Як видно на відеозапису, оприлюдненому в мережі інтернет (а згодом видаленому на прохання голови ТВК), спостерігачі затримали чоловіка, що фотографував свій виборчий бюлетень. Порушнику все ж удалося вкинути свій бюлетень в урну для голосування. При затриманні він чинив опір правоохоронцям, які чергували на дільниці.

Через деякий час, коли прибув наряд поліції, у чоловіка вже не виявилося телефона, на який він фотографував бюлетень. Як з’ясувалося, він прийшов на дільницю з сином, якому і віддав свого телефона. Дитина з телефоном зникли.

Нагадаємо, що згідно з законодавством, голосування є таємним, контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування або відеофіксація у будь-який спосіб результатів волевиявлення в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення в приміщенні для голосування, забороняється. Стаття 159 КК України передбачає, що за порушення таємниці голосування виборець може понести покарання у вигляді до трьох років обмеження волі.

ТЕЛЕФОННА АТАКА

Також кандидати в депутати від команди «Голос» повідомляють про регулярні дзвінки з невідомих номерів. На думку кандидатів, така атака блокує контроль  виборчого процесу, адже  дзвінки не дозволяють комусь зателефонувати, прийняти дзвінок, зафіксувати фото- чи  відеопорушення на дільниці. Заблокувати такий номер досить складно і не з усіх телефонів це можливо.

Хоча на виборах 25 жовтня ця «технологія» не була поміченою, але вона не нова. Розрахована на те, що абонент не знає як заблокувати або як багато часу піде для встановлення на телефоні блокування дзвінків із телефона без caller ID.

Крім команди «Голос», про атаку дзвінків із невідомого номера повідомив у Фейсбуці і кандидат на посаду міського голови від партії «За майбутнє» Юрій Маслак, а також екс-нардеп Павло Різаненко. Останній не приховує свою прихильність до команди «Голос».

Нагадаємо, що на повторних виборах за місце в списках депутататів міської ради борються 16 політичних партій, а за крісло міського голови – 9 кандидатів.

Як повідомили «Трибуні-Броварів» у ТВК, всі 48 виборчих дільниць (Бровари, Требухів, Княжичі) відкрилися вчасно і без порушень. Віддати свій голос за кандидатів можуть 95 153 виборців.

ФОТО – Андрій Захарченко, Леонід Черепейнік, Юрій Маслак, із соцмережі Фейсбук

Читайте також:

  1. «День тиші» в Броварах: чи були помічені порушники? ОНОВЛЕНО
  2. Перевибори-2021: на фінішній прямій. Відео

  3. Перевибори в Броварах: як проголосувати на самоізоляції
  4. Повторні вибори в Броварах: «туризм» та інший передвиборчий «креатив»
Поділіться.

Залиште відповідь