Під Броварами горіло 5 гектарів лісу. Зумисний підпал під нові забудови?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учора між Броварами та Зазим’ям сталася лісова пожежа — горіли торф’яники та житлові масиви села Зазим’я, а також, за повідомленням Броварської міської ради трав’яний настил в районі вулиць Богунського та Шевченка.

Як інформує Державна санітарна епідеміологічна станція України, за результатами лабораторних досліджень 2 вересня станом на 17:45 зафіксовані  перевищення гранично допустимих концентрацій. Зокрема, по сірчистому ангідриду зафіксовані перевищення в 10 разів (вул. Сабурова, вул. Закревського) та в 18 разів (Броварське шосе, 25), по діоксиду азоту — у 1,5 рази (вул. Сабурова, вул. Закревського) та в 2 рази (Броварське шосе).

Масштабна лісова пожежа під Києвом могла статися через підпал. Таку версію висунули лісники, які говорять про три осередки вогню, інформує телеканал ТСН.

За повідомленням ТСН, офіційної версії працівники ДСНС та міліції ще не висували, однак зазначили, що загрози населеним пунктам немає.

Йшлося про територію займання — ліс — близько 5 гектарів, яку гасили три підрозділи пожежників із Києва, Броварів та Борисполя.

Тим часом, у місті-супутнику Києва гарячі дискусії викликала рекомендація заступника голови Київської міської державної адміністрації Ганни Старостенко не відправляти дітей до дитсадків та шкіл, мовляв, існує ризик розповсюдження продуктів горіння пожежі, що виникла в Київській області.

Та, як інформує Громадське телебачення Броварів, на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій при Броварській міській раді було ухвалено рішення не припиняти навчання у школах, оскільки висока концентрація диму в повітрі, минула. Про те, що лісову пожежу локалізували та загасили, зокрема, проінформував на засіданні і начальник броварської ДСНС Микола Семиног.

Нагадаємо, що Броварські ЗМІ вже порушували проблему засмічення лісової смуги на околицях Броварів, які де-юре належать Дарницькому лісопарковому господарству столиці. Зокрема, громадський активіст Броварів Олена Сіверська, провівши власне розслідування, наочно продемонструвала абсурдність ситуації, коли за охорону та порядок приміської лісової смуги міста відповідальних знайти неможливо, а ось зробити дешевий піар на цьому чиновників, зокрема, броварських, вистачає.

Тим часом, у соціальних мережах серед жителів Броварів найбільше звучить версія про зумисний підпал для очищення території під нові забудови, мовляв, сьогодні горить, а завтра будуть цю землю забудовникам продавати.

Фото — з мережі Facebook

Поділіться.

Коментарі закриті.