28 Nov 2020, 3:44 AM (GMT)

Коронавірус в Україні

709,701 Інфіковано
12,093 Померло
335,135 Одужало

Підприємці ринку “Господар” не встигли викупити у власника колишню “Ниву”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Підприємці  центрального ринку «Нива» узялися викупити ринок у колишнього власника Валентина Савицького  та господарювати там самостійно. Для цього створили споживче товариство «Господар 1», яке мало  до 1 липня сплатити власнику всю суму. За приблизними підрахунками журналістів «Трибуни», сума сягає  близько 1, 5 млн доларів. Однак цього зробити не встигли. Що ж очікує на ринок та підприємців?

На колишньому ринку «Нива», а нині – «Господар»,  близько двох  місяців  уже хазяйнують потенційні нові власники  –  самі підприємці, які 14 квітня 2018 р. об’єдналися в кооператив «Господар 1».  Засновниками  споживчого товариства стали  Оксана  Книш, Тимур Ясаков, Юрій Скотніков та Петро Крикливий. Останній – і керівник кооперативу.

Петро Крикливий на новому робочому місці.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року підприємцям  повідомили, що власник ринку Валентин Савицький нібито уже  продав ринок  австрійській компанії «Billa» – мережі супермаркетів у Європі та Росії, і поставив орендарів перед фактом  звільнити земельну ділянку до 1 січня 2018 р. Підприємці  всіляко відстоювали ринок: неодноразово  мітингували  під стінами мерії  та вимагали  у міського голови вплинути на рішення власника ринку не продавати  «Ниву» та продовжити їм договір оренди. У результаті перемовин та рішення депутатів, які відмовили ринку «Нива» у продовженні оренди фасадної ділянки землі, вдалося досягти  із Савицьким домовленості, згідно з якою підприємці отримали можливість викупити  ринок «Нива». Але мали це встигнути зробити до 1 липня. Якщо ж ні – земельна ділянка в центрі Броварів стане власністю компанії «Billa»,  яка не приховує своїх намірів побудувати там супермаркет.

Як повідомив Юрій Скотніков, на сьогодні  вони мають додаткову усну домовленість із Валентином Савицьким, згідно з якою  виплату за ринок відтерміновано. На який час – не поточнив. Про яку суму мова – пан Юрій також  не озвучує, посилаючись на комерційну таємницю, та переконує: більшу половину боргу Савицькому  кооператив  уже сплатив. Нагадаємо, за приблизними підрахунками журналістів  «Трибуни», підприємці мають заплатити Валентину Савицькому близько півтора мільйона доларів. За інформацією засновників кооперативу, пану  Савицькому запропоновано стати членом споживчого товариства (СТ). І він не відмовився. Натомість сам Валентин Савицький журналістам «Трибуни»  повідомив, що діалог між  підприємцями та ним триває, і остаточно своє рішення щодо відтермінування оплати та членства у СТ він повідомить орендарям  5 липня. «Усе йде по плану, процес позитивний, будемо шукати компроміси, адже за всім цим стоять живі люди», – каже власник ринку.

А підприємці упевнено продовжують  працювати над  вдосконаленням свого другого дому та хваляться першими кроками свого господарювання. Так, каже Юрій Скотніков, зроблено додатковий вхід у ринок зі сторони майдану Свободи, чим змогли покращити прохідність на ринку.

Задля  покращення прохідності  між рядами  вже  із 1 липня  обіцяють прибрати  доставлені ящики з товаром та покращити якість викладки  овочів та фруктів.

Юрій Скотніков

Запрацювали на ринку м’ясний та молочний відділи, роботу яких після припинення існування ринку “Нива” було призупинено. За інформацією адміністрації, ця  продукція спочатку проходить лабораторну перевірку на ринку Короленка.

Городину селяни можуть реалізовувати в  овочевому  ряду, сплативши  «містове» 35 грн за день. Власники яток сплачують за місяць  180 грн за 1 м кв

Виїзна лабораторія перевіряє на «Господарі» й  інші продукти  харчування. Свою ж лабораторію планують  облаштувати відразу, як підпишуть із Савицьким угоду про купівлю-продаж ринку. Можливо, кажуть засновники кооперативу, це буде вже у липні.

Хвалиться нова адміністрація і тим, що при вході в ринок  уже  не реалізовують живу рибу – тепер її можна придбати  у павільйоні всередині ринку. Особливу увагу, кажуть засновники кооперативу, наразі приділяють якості обслуговування. Зокрема, проблемі обважування. Тим покупцям, які виявили такі факти, пропонують писати заяви в адміністрацію. Якщо це підтвердиться – на перший раз продавця оштрафують, а за повторне обважування – звільнять. Суму штрафу  мають затвердити на загальних зборах  кооперативу. Більша частина штрафу йтиме в «казну» «Господар 1», інша його частина  піде на компенсацію  потерпілому,  пояснюють у адміністрації.

Свій товар покупці можуть переважити на контрольних вагах у м’ясному відділі чи в палатці овочів/фруктів  навпроти ряду сільськогосподарської продукції.

Планують члени кооперативу і окультурити перший від площі вхід: облаштувати зелену зону, викласти плиткою доріжку та встановити огорожу.

Обіцяють не залишити без уваги  і пенсіонерів, які нині торгують прямо на майдані Свободи та біля вбиральні навпроти  «Форума». Для цього хочуть орендувати та облагородити земельну ділянку за ринком, де нині продають квіти, та зробити там за «символічну ціну соціальний ряд».

Пульсоксиметр

Наразі на вступ у кооператив написали заяви 90 підприємців. І кількість заяв зростає. У свою чергу Валентин Савицький запевняє: «Так уже склалося історично, що люди обрали цю ділянку під ринок, тож ринок був, він є і він буде».

Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply