Підсумки конкурсу: озвучено прізвища директорів 8 шкіл або Вибір без вибору  

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

12 грудня завершився конкурс із відбору кандидатур на вакансії  директорів для  8 шкіл міста. Дива не сталося: вливання «свіжої крові» не відбулося – всі директори залишилися на своїх посадах. Та й особливо конкурувати не було з ким: на 8 вакансій претендувало 10 кандидатур, 8 із яких – фактично діючі директори шкіл. Однак участь у конкурсі навіть двох учительок дала зрозуміти: «старим» директорам дуже наступають на п’яти молодші. Та чи не єдиним недоліком Юлії Ляховської та Людмили Кирпи, які ризикнули позмагатися за право очолювати одну з броварських шкіл, виявився… брак керівного досвіду.

Нагадаємо, всі 10 кандидатів на посади директорів шкіл узяли участь у письмовому тестуванні щодо знання законодавства України в сфері освіти, а протягом наступних двох днів – 11 та 12 грудня – презентували перспективні плани розвитку свого закладу освіти, вирішували ситуаційні завдання та відповідали на запитання від членів комісії та присутніх на конкурсі.

1.У Броварах шукають директорів для 8 шкіл: контракти прострочено, конкурс проводять терміново?

2.У Броварах стартує «директорський іспит»: графік першого засідання конкурсних комісій

Безпосередньо журналісти «Трибуни» побували на одному із засідань конкурсної комісії, де відбувалися ІІ та ІІІ етапи конкурсу із відбору кандидатури на вакансію директора ЗОШ №2. Відбір у цю школу зацікавив журналістів найбільше, позаяк саме події в 2-ій школі – скарга одного із батьків в управління освіти, внутрішній конфлікт та дві скарги екс-завучів на директора школи Валерія Кащеєва – виплеснули наверх те, про що в управлінні освіти чи то забули, чи планували провести тишком-нишком, чи взагалі не планували – конкурсний відбір. Адже більша частина директорів броварських шкіл займала свої посади незаконно, бо підписані контракти вже прострочено. Та попри те, що в управлінні намагалися всіляко не надавати розголосу події в 2-ій школі, «шило в мішку» сховати було складно, тож і постала потреба в терміновому проведенні конкурсів, як цього вимагає закон.

1.Перелік претендентів очолити броварські школи: підсумки першого засідання конкурсної комісії  

2.10 кандидатів на 8 вакансій директорів шкіл: підсумки І етапу конкурсу

Почався ІІ та ІІІ етап відбору кандидата на посаду директора 2-ої школи традиційно: голова конкурсної комісії заступниця начальниці управління освіти Тамара Стельмах познайомила присутніх зі складом конкурсної комісії, кандидати на вакансію директора школи визначилися в почерговості виступів. Відтак картка з №1 надала право першим розпочати свій виступ Валерію Кащеєву, вчителю фізкультури та допризивної підготовки  з 33- річним стажем та 3-річним директорським стажем роботи.

Валерій Кащеєв

Валерій Кащеєв

конкурс на дирекора

Члени конкурсної комісії

конкурс на директора школи

Члени конкурсної комісії

Протягом кількахвилинного виступу Валерій Кащеєв фактично не відривав погляду від написаного перспективного плану розвитку закладу освіти. Говорив про традиції школи, про виховання дітей на гуманістичних цінностях ідей Василя Сухомлинського, про партнерські стосунки між учителем, учнями та батьками, розповів про сильні та слабкі сторони школи, про перспективи розвитку освітнього закладу. Присутні оплесками підтримали виступаючого.

конкурс на директора школи

У членів комісії не виникло жодного запитання до фактично діючого директора. На єдине запитання від Тамари Стельмах щодо організації безпеки учнів школи, Валерій Кащеєв повідомив про постійне інформування з цього приводу дітей класними керівниками на уроках та завершення за рахунок міста монтажу системи протипожежної безпеки з голосовим повідомленням.

А далі все пішло не за планом. Присутній у залі депутат облради Роман Сімутін намагався дізнатися у Валерія Кащеєва деталі щодо закупівель продуктів харчування школою №2, зокрема, молокопродуктів від постачальника «Переяслав Молпродукт», які, за його власним розслідуванням, відбулися в ЗОШ за завищеними цінами, порівняно з іншими школами.

конкурс на директора школи

Роман Сімутін і Тамара Стельмах

Однак  виступаючий розпочав здалеку, тож присутні розцінили це як піар депутата, назвали озвучене неправдою, навіть не намагаючись зрозуміти суті, і не побажали його слухати.

конкурсна комісіяСуперечка із залом та членами комісії, які вважали запитання Сімутіна недоречними, тривала  близько 20 хв, і, врешті-решт, під вигуки «ганьба» Роман Сімутін змушений був сісти на своє місце у залі. На цьому презентація Валерія Кащеєва і завершилася.

У інтерв’ю журналістам  «Трибуни» Тамара Стельмах зазначила, що в управлінні освіти немає ніяких результатів щодо перевірки постачальника продукції «Переяслав Молпродукт» та його порушень. «Це питання треба вивчати, але це не наше питання», – зауважила  заступниця начальниці управління освіти.

А от другого кандидата на посаду директора школи – заступницю директора з навчально-виховної роботи у молодшій ланці ЗОШ №2 Людмилу Кирпу, після презентації члени конкурсної комісії та присутні буквально засипали запитаннями.

конкурсна комісія

Людмила Кирпа

конкурс на директора

Людмила Кирпа говорила про своє професійне зростання, самовдосконалення задля роботи в умовах Нової української школи, про досвід міжнародної співпраці, працю над новими проєктами, іміджем школи, розширенням додаткових платних послуг.

Конкурсантка назвала кілька слабких сторін, які, на її думку,  наразі є в навчальному закладі. Серед них – несистематична співпраця з батьками і громадськістю; недостатній рівень організації науково-дослідної роботи з дітьми; відсутність міжнародного досвіду співпраці та низький рівень результатів ЗНО випускників школи (9 місце із 10 шкіл міста).

Під час презентації Людмила Кирпа озвучила свої плани щодо організації в школі спеціалізованої охорони, «шведського» столу та харчування за рецептурником Евгенія Клопотенка. Себе ж на посаді директора бачила в школі наставником, менеджером, людиною ідеї, «яка не боїться казати правду, не вміє гнути спину, живе по совісті, несе в школу стихію свободи».

У відповідях на свої запитання від учительки англійської мови з 2-річним досвідом завуча, члени конкурсної комісії хотіли бачити вже готові навики, знання і уміння директора школи, тож за результатами голосування, всі 10 членів комісії віддали свої голоси «за» Валерія Кащеєва.

Підсумовуючи результати конкурсу на вакантні посади директорів 8 шкіл,Тамара Стельмах відзначила високу організацію конкурсу та підготовку до нього кандидатів. Особливо наголосила на ґрунтовності та гарній презентації ЗОШ №1 – Олени Рокоман, гімназії ім. Олійника – Валентини Волошиної, СШ №7 – Ольги Жигулової. Також відзначила і високий рівень підготовки  Юлії Ляховської, яка претендувала на вакансію директорки 6 та 9 шкіл. Однак зауважила, що кандидатці бракує керівного досвіду, тож комісія вирішила внести її кандидатуру в резерв керівних кадрів управління освіти.

«Конкурс відбувся, – підсумувала Тамара Стельмах. – Я була впевнена в керівниках шкіл, які подали свої кандидатури на вакансію, що вони виступлять достойно. Всі вони на своїх місцях».

Відтак начальниці управління освіти рекомендуватимуть на посади директорів шкіл призначити осіб, які до цього й очолювали навчальні заклади:

ЗОШ №1  – Олену Рокоман

 ЗОШ №2 – Валерія Кащеєва

Гімназія ім. С. Олійника – Валентину Волошину

ЗОШ №6  –  Людмилу  Приделюк

СШ№7 – Ольгу Жигулову

НВК – Андрія  Холодного

ЗОШ №9 – Олену Турковську

ЗОШ №10 – Надію Болілу

 Фото – авторки

Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply