Після ремонту двору під’їзди у будинку по бульв. Незалежності, 4-А підтоплює

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Після тривалої спеки, 27 червня на Бровари обрушилися буревій і злива. Вони не лише поламали дерева, зірвали з будинку покрівлю, звалили електроопору, знеструмили півміста, але й призвели до підтоплення двох під’їздів у житловому будинку по бульв. Незалежності, 4-А.

Лише нещодавно мешканці цього будинку раділи масштабному ремонту двору та вихвалялись цим у соціальних мережах. Насправді двори будинків по бульв. Незалежності, 6, 6-А, 6-В, Незалежності, 4-А докорінно змінилася: збудовані нові тротуари, дитячий майданчик, заасфальтована проїжджа частина і, навіть, встановлено нові лавки для відпочинку. Але злива виявила деякі недоліки будівництва.

Найкраще ситуацію передає ось це фото:

Підтоплення під’їзду №6 у буд. по бульв. Незалежності, 4-А

Або ось це відео: VID_20190627_165619.mp4

«Спеціально зняв усе це на фото і відео, щоб було зрозуміло, що потрібно виправити будівельникам», – розповідає мешканець 6-го під’їзду будинку по бульв. Незалжності, 4-А Олег Очиченко. – Це добре, що будівельники проклали лотки для відводу води, але який обсяг води зможуть прийняти  вони глибиною 2 сантиметри? Зрозуміло, що під час зливи або просто сильного дощу – вони марні. Раніше відвід дощової води здійснювався просто на зелену зону і підтоплення під’їзду не було. Крім того, прослідкував, куди стікає дощова вода з козирка під’їзду: вона точно не потрапляє у лоток та ще додатково спричиняє підтоплення». Тому, вважає пан Олег, саме цю ділянку треба обов’язково переробити: або лотки мають бути ширшими та глибшими, або треба встановлювати бетонну загорожу, щоб вода із зливової труби не підтоплювала під’їзд. А найкраще, каже Олег Очиченко, цю ділянку треба переробити повністю.

Дощова вода з козирка стікає не у лоток прийому дощових вод

Слід зауважити, що у цього будинку багато давніх проблем та непростих стосунків із комунальними службами міста. Позаяк у  цьому будинку не лише знаходиться офіс профільного управління БМР – УБЖКГІТ, але й мешкає дуже активна громада, переписка з КП «Броваритепловодоенергія» щодо проблем із опаленням та технічного стану підвалів триває роками. Майже аналогічні «стосунки» мешканці мають із власним ЖЕКом: переписка та обіцянки тривають, але не виконуються. У 2016 році в будинку йшла активна робота щодо створення ОСББ, але частина мешканців наполягала, що довіряють лише ЖЕКу. Врешті-решт, КП «ЖЕК-1» у  травні цього року провів збори та заручився підтримкою мешканців, але процедура поки що так і не завершилася укладенням договору з управляючою компанією.

«Ми не будемо сподіватися лише на допомогу ЖЕКу або тепломережі, ми плануємо взяти участь у міський програмі із ремонту під’їздів на умовах 30/70. Ми готові, але згідно з процедурою, у цьому знову залежимо від ЖЕКу – без договору з управителем не можемо розпочати, – пояснює позицію мешканців під’їзду Олег Очиченко. – І без складної ситуації з підвалом, зараз він ще підтоплюватиметься дощовими водами. Роботи зовсім небагато: загерметизувати примикання до труб. Та ніхто цього не робить, а зараз ще додасться води, яка заходить в усі щілини, діри, постійно тече по шахті ліфта під час дощу», –  проводить екскурсію підвалом активний мешканець будинку.

Підвал будинку  виглядає так

Стелю підвалу необхідно загерметизувати

Проблему треба вирішити до осінньо-зимового періоду, адже складно уявити, що буде під час осінніх дощів або танення снігу. Недоліки треба усунути зараз, поки реконструкція двору продовжується,  інакше підтоплення під’їзду не уникнути,  кажуть мешканці. Люди згадують, що в цьому будинку підрядник уже виправив ситуацію, коли біля сусіднього під’їзду утворився невеликий приямок і в ньому збиралася вода.  Мешканці стверджують, що суттєвих претензій до якості ремонту двору не мають, але сподіваються на найшвидше вирішення проблемної ділянки.

Ангеліна Козлова

Фото  Олег Очиченко

Поділіться.

Залиште відповідь