Почався нерест: рибу ловити заборонено, але не всюди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Цими днями і протягом близько двох місяців на Київщині буде заборонено ловити рибу, адже розпочався сезонний нерест. Водночас для любительського й спортивного лову визначені місця, де «вудити» таки дозволяють. Неподалік Броварів – Київ і деякі ділянки річок на Броварщині. Про це йдеться в повідомленні й інших матеріалах Київського рибоохоронного патруля.

Терміни заборони здійснення любительської та спортивної риболовлі:

  • у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками – з 22 березня по 30 травня;
  • у всіх річках та їхніх кореневих водах – з 22 березня по 10 травня.

Терміни заборони промислового лову (добування) водних біоресурсів:

  • у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками – з 20 березня по 28 травня (включно);
  • у всіх річках та їхніх кореневих водах – з 20 березня по 8 травня (включно).

У цей період заборонено пересуватися плавзасобами (човнами), проводити промислове рибальство, здійснювати підводне полювання, проводити днопоглиблювальні, вибухові й інших види робіт, добувати будівельні матеріали в місцях масового нересту водних біоресурсів.

Читайте також: Загинула риба, зникли качки і бобри: із свинокомплексу АК «Калита» у канал вилилися свинячі фекалії

Водночас в окремих місцях буде дозволене любительське та спортивне рибальство до 3 кг риби на одну особу, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега. Перелік таких місць визначений наказом і показаний на відповідній карті. Неподалік Броварів – це Київ (усе місто), а також деякі ділянки Десни, Трубежа та Любича.

«Просимо громадян, небайдужих рибалок, активістів та інші громадські спілки долучатися до охорони водних біоресурсів та допомагати в спільній справі задля збереження та відтворення водних біоресурсів на Київщині», – закликав в. о. начальника Київського рибоохоронного патруля Олег Баздуганов.

Свідків порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів просять негайно повідомляти на гарячу лінію рибоохоронного патруля: (068) 642-80-26 або (099) 341-73-18.

Нерест – це головний і найважливіший період у риби. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде, залежать майбутні запаси водних біоресурсів.

Читайте також:

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply