Поліція розслідує розкрадання в особливо великих розмірах на будівництві 10-ої школи

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Слідче управління ГУНП у Київській області розслідує справу про розкрадання на будівництві початкової ланки 10-ої школи в особливо великих розмірах. Ідеться про суму в 90 млн грн. Кримінальне провадження відкрито за фактом, але стосується посадових осіб. Кого саме – не уточнюють. Про це «Трибуні» розповіли в Броварському районному управлінні поліції.

Як зазначив керівник Броварського районного управління поліції Андрій Астаф’єв, кримінальне провадження відкрили в прокуратурі за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. У статті йдеться про привласнення, розтрату майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Частина 5 статті є найсерйознішою, у ній ідеться зокрема про розкрадання в особливо великих розмірах. Броварські правоохоронці називають суму в 90 млн грн. Кваліфікація злочину передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років із унеможливленням обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 3 років і з конфіскацією майна.

Хто розслідує та кого підозрюють

Як розповів Андрій Астаф’єв, слідче управління ГУНП у Київській області «забрало» справу до себе. Причина – ідеться про велику суму, а в центральному відомстві є спеціалісти щодо економічних проваджень.

Астаф'єв Андрій Андрійович – начальник Броварського районного управління поліції

Андрій Астаф’єв. Фото – Андрій Захарченко, © «Трибуна-Бровари»

І відповідно до кваліфікації статті, і зі слів поліціянтів, справа стосується посадових осіб. Андрій Астаф’єв указує на розкрадання грошових коштів. Однак яких саме осіб і з якого бюджету – не уточнюють. Мовляв, слідство встановлює, хто саме з посадовців є причетним до оборудки. Також правоохоронці не зазначають, за чиїм поданням чи заявою відкрили провадження.

Броварські правоохоронці вказують, що слідчі управління ГУНП у Київській області наразі перевіряють законність витрат значної суми коштів, виділеної на будівництво початкової ланки школи № 10.

Як повідомляли в броварському УБЖКГІТ, фінансування будівництва здійснювалося з кількох джерел: бюджетів Броварської міської ради та Київської області, а також за рахунок кредиту.

Читайте також: Будівництво молодшої ланки школи № 10 у цифрах: витрати та плани

За інформацією броварських чиновників, станом на кінець 2020 року профінансували та виконали робіт із будівництва на загальну суму 120 623 478,94 грн. Із них за рахунок:

  • місцевого бюджету – 70 617 117, 42 грн;
  • обласного бюджету – 30 138 710, 99 грн;
  • кредитні кошти – 19 867 650, 53 грн.

Як уточнив Андрій Астаф’єв, кримінальне провадження було відкрите ще до призначення його як керівника Броварського райуправління поліції. Нагадаємо, правоохоронець очолив управління 8 лютого цього року.

Хто будує корпус початкової ланки 10-ої школи

Нагадаємо, затвердження проєкту будівництва відбулось ще в серпні 2017 року. Однак згодом надійшла інформація про виявлені інженерні мережі, які потребують перенесення. Це затримало процес і збільшило суму необхідних коштів. У результаті тендер на зведення корпусу школи відбувся аж у 2019 році. Його виграла компанія із сумнівною репутацією – ТОВ «Хозхімсервіс».

За інформацією ЗМІ, з 1996 по 2003 рік АТ «Хозхімсервіс» очолював Олег Кізіменко, який до початку війни працював заступником голови Севастопольської міської держадміністрації. Після окупації Криму він став колаборантом: спочатку працював заступником «народного мера» Олексія Чалого, потім – заступником «адмірал-губернатора» Сергія Меняйла, а згодом змінив низку посад.

У вересні 2018 року генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці повідомив  про затримання Олега Кізіменка правоохоронцями на підставі рішення суду.

Фірма Кізіменка отримувала держзамовлення в Україні, навіть коли її фактичний власник перебував у СІЗО. Зокрема, ТОВ «Хозхімсервіс» у вересні 2018 року виграло тендер на капітальний ремонт під’їзної автомобільної дороги військової частини А1872.

Спочатку підозрюваному інкримінували державну зраду, за вчинення якої він міг отримати від 10 до 15 років ув’язнення (ч. 1, ст.111 ККУ – ред.). Але Голосіївським судом м. Києва пана Кізіменка визнали винуватим у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, і він отримав покарання у виді позбавлення волі строком на 5 (п’ять) років. Та був звільнений від виконання покарання з випробувальним терміном на один рік.

Читайте також

  1. Під час будівництва дороги в Требухові вкрадено бюджетні кошти? Розслідує прокуратура
  2. «Комконівці» запобігли крадіжці на будівництві початкової ланки 10 школи
  3. Нову школу в Броварах будуватиме фірма з цікавим минулим
Поділіться.

Залиште відповідь