Поліція попереджає про шахраїв: банківські картки, нічні дзвінки та обмін купюр

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ГУ Національної поліції в Київській області просять усіх бути пильними – працюють шахраї, які різними способами та методами можуть ввести в оману довірливих людей. З початку року правоохоронці столичного регіону відкрили більше чотирьох тисяч кримінальних проваджень за фактами шахрайств.

Як зазначено в повідомленні, поліціанти пропонують ознайомитись з випадками шахрайства, які були зафіксовані в Київській області за останній місяць:

  • Безумовну першість посідають шахрайські оборудки з банківськими картками. Вам телефонує нібито працівник банку, пропонує різного роду послуги чи говорить про блокування картки, а натомість випитує її номер, код під магнітною стрічкою та іншу секретну інформацію. Пам’ятайте, Ви не повинні НІКОМУ повідомляти такі дані.
  • Ще один популярний метод ошукування – нічний телефонний дзвінок. Історія про те, що хтось з ваших родичів потрапив в біду, мало кого залишає байдужим. Перелякані люди замість того, щоб зв’язатися з тим самим родичем або перевірити інформацію в поліції, серед ночі виносять чималі суми та віддають їх незнайомим людям.
  • Не менш розповсюдженим є випадок, коли Ви купуєте щось через мережу інтернет. Зазвичай, ця покупка 100% вигідна – коштує дешевше, ніж будь-де. Після оплати на чийсь рахунок часткової чи повної вартості товару Ви розумієте, що зв’язок з продавцем перервався, а очікувана річ так і не дійшла.
  • СМС чи дзвінок зі словами «власник цього номеру виграв приз!». Щоб його отримати, Ви маєте переказати на рахунок символічну відносно вартості виграшу суму. Ну хто не мріє про авто за одну-дві тисячі гривень? Згадайте приказку про безкоштовний сир і не дайте себе ошукати.
  • Не вичерпав себе старий як світ шахрайський метод обміну купюр на «нові». Він продовжує безвідмовно діяти з людьми похилого віку. Старенькі довірливо ставляться до «турботливих» соціальних працівників і віддають їм всі свої заощадження.
Поділіться.

Залиште відповідь