Політичні маніпуляції та інтриги: «на прицілі» бійці АТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Потрібні Броварам мир та спокій?», «Що мається на увазі під «миром та спокоєм»?, «Яке ставлення до останніх подій у місті?», «Яке має бути ставлення в учасників АТО до місцевої влади?», «В чому воїни АТО мають бути єдині і які принципи повинні відкидати?» — приблизно такі питання останні дні лунали серед тих верств суспільства міста Бровари, які так чи інакше пов’язані з АТО.

Деякі заяви, публікації та події ледве не призвели до драматичної ситуації — ледве не пересварили між собою громадські організації, які об’єднують учасників бойових дій на Сході. Тема стала однією з найголовніших на останніх зборах громадської організації «Авангард АТО Броварії», що проходили 16 квітня в Навчально-виховному комплексі (ЗОШ №8).

Початок. Документ, який викликав багато питань

14 квітня в одному із броварських ЗМІ вийшла заява членів Громадських організацій ветеранів АТО Броварщини «Щодо недопущення будь-яких силових сценаріїв у суспільному житті громади міста».

Увагу привернули слова заяви про те, що «унеможливлення нормальної діяльності міського депутатського корпусу шляхом силового протистояння та втручання у роботу депутатів їхніх політичних «босів» викликає сильне занепокоєння».

Підписанти заяви (як сказано у заяві — це голова наглядової ради ГО «АТО-М» В. Білик, в. о. голови ГО «Ветерани АТО Броварщини С. Ісаченко, голова ГО «АТО Броварії» І. Муратов, голова ГФ ОГП «Варта Бровари «Зеніт» Б. Шкуропадський, голова ГО ВО «Асоціація воїнів АТО «Київська Русь» О. Чекмаз та ГО «Броварське об’єднання ветеранів АТО «Рідний край» Р. Яцюк) для початку нібито згадали про те, що замість конструктивної роботи та знаходження шляхів виходу з кризи «влаштовують сутички із застосуванням сльозоточивого газу.

звернення

Тобто, по-суті, підписати звинуватили у застосуванні сльозоточивого газу активістів та прихильників «Свободи» (на останній сесії, видання «Трибуна-Бровари», до речі, вустами депутатів Броварської міської ради подавала інформацію, що ситуація неоднозначна і «Свободу» звинувачувати не можна).

Далі у заяві, яку нібито (чому нібито — ми пояснимо дещо нижче) підписали члени громадських організацій та формувань, говориться про те, що «радикально налаштовані молодики, найняті спеціально для дестабілізації та розхитування ситуації у нашому місті, приїжджають зі столиці, аби відпрацювати свої гроші, які їм обіцяли за такі дії. Вони б’ють депутатів, кидають їх до сміттєвих баків, зривають зустрічі з виборцями, наводять паніку, намагаються своєю поведінкою залякати присутніх на сесіях чи інших заходах людей» (знову ж таки, натяки на «Свободу»). На додачу «свободівців» (в одному місці заяви називаються представники прямим текстом) порівняли зі злодіями та «приїжджими забродами».

На жаль, попри те, що ЗМІ, яке надрукувало заяву має у місті неоднозначну репутацію, сам документ спричинив скандал.

Муратов проти насилля у місті, але не хоче, щоб організацію вплутували у політичні інтриги

Мабуть, не дивно, що одним з найбільших людей, у кого полетіли «критичні стріли» за таку заяву став керівник ГО «Авангард АТО Броварії» Ігор Муратов. Не дивно, оскільки учасника бойових дій та громадського активіста знають у місті як надзвичайно порядну людину і з твердими моральними принципами. Тим дивніше і не зрозуміліше було сприйняти той факт, що боєць і активіст, який бажає місту лише добра, міг підписатися під таким…(навіть документом чи заявою це складно назвати).

Не секрет, що частина суспільства у Броварах сприйняла останні скандальні події, пов’язані з депутатами Василем Кочубеєм та Олексієм Здоровцем як боротьбу проти зрадників, «тушок», тих, хто переступив через принципи партії, а вони (принципи) базуються на національній ідеї і недопущенні будь-якої співпраці з колишніми «регіоналами» (а, зокрема, міський голова Ігор Сапожко таким є). До того ж, треба зазначити, що простих пересічних броварчан ані свободівці, ані їх симпатики не зачіпали, а, отже, навряд чи можна говорити про кримінальну складову подій, швидше, про політичну.

Сам Муратов у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» розповів, що після публікації заяви він отримав багато меседжів у соцмережах та дзвінків і дав багато коментарів для журналістів. Що зрозуміло зі слів Ігоря Муратова — він опинився на роздоріжжі: з одного боку він підтримує спокій у місті та проти будь-яких насильницьких та хуліганських дій, а з іншого — він не хоче, щоб їхню організацію сприйняло суспільство як таку, що могла продатися за якісь блага. До того ж, пан Муратов зазначив, що коли інші організації підписувалися, ГО «Авангард АТО Броварія» зробила припис до заяви, що хоче залишатися аполітичною організацією. Та й на самих зборах голова спілки учасників АТО закликав присутніх «братів по зброї» та журналістів не вплутувати їхню організацію у будь-які політичні інтриги.

Відзначимо, що присутні активісти та представники інших громадських організацій, які представляють учасників АТО сприйняли заяви Муратова неоднозначно. Головний меседж від багатьох воїнів та депутатів «демократичного табору» був такий: можна не вступати в політичну партію і не підтримувати жодну політичну силу, але осторонь життя міста, на жаль, бути неможливо.

До речі, в контексті того, що в заяві сказано, що бійці АТО перемаються спокоєм і порядком у місті, відзначимо, що напередодні відбулися зустрічі представників депутатського корпусу з начальником Броварської поліції Олегом Янчинським та Броварським міжрайонним прокурором Андрієм Котяшем, під час яких тема забезпечення правопорядку у місті була однією з найголовніших. Тоді, під час зустрічі з Олегом Янчинським, депутат міськради Юрій Скотніков (він же — лідер ГО «Правопорядок») порушував питання про те, щоб у учасників АТО була можливість долучитися до забезпечення правопорядку у Броварах.

IMG_3638

IMG_3636

«Невже ви вирішуєте шкурні інтереси?» або Війна ще не закінчена

Під час зборів бійці АТО висловлювали різні позиції щодо ситуації.

Окрему увагу викликав виступ добровольця АТО, члена партії «Свобода» Руслана Ткаченка. Руслан наголосив на зв’язках міського голови з місцевими бізнесменами, які пов’язані родинними зв’язками з російським прем’єр-міністром Дмитром Медвєдєвим. «Отже, у нас тут рука Москви? Невже бійці АТО стали зрадниками і почали вирішувати свої шкурні інтереси?», — задав питання не стільки конкретне, скільки риторичне Руслан Ткаченко. Виступ добровольця присутні підтримали аплодисментами.

Депутат Броварської міської ради Сергій Батюк думками повернувся до подій останньої сесії, звернувши увагу на деякі деталі зі сльозогінним газом (до речі, від нього Сергій Іванович постраждав найбільше, оскільки газ пустили йому в обличчя). Також Батюк іронічно поставив питання: «Якщо влада краде, то хай і далі так буде? Головне, щоб вона була своя, не «приїжджа» і щоб був мир і спокій?».

Ще один учасник бойових дій на Сході, Олександр Остапкович, який був навіть у полоні, немов підводячи підсумок, зазначив, що війна ще не закінчилася, а продовжується. «Не там, на Сході, а тут, на місці. Де стара злочинна влада і де корупційні схеми. І ця війна набагато складніша», — сказав Остапкович.

Також висловлювалися думки про те, що, можливо, було б правильно створити одну загальну організацію, яка б об’єднувала усіх військових АТО, а не як зараз — шість.

А чи був хлопчик?

Скандальна перша сторінка, де були опубліковані заяви (друга — нібито від ветеранів батальйону «Донбас» за підписом керівника ГО «Військово-патріотичного об’єднання учасників АТО «Справедливість» Тараса Констанчука) знайшла неочікуване продовження.

1

Як розповів у соціальних мережах колишній начальник Броварської міліції Микола Клименко, днями, після публікації заяви в ЗМІ, він мав зустріч із представником батальйону «Донбас», який, за словами Миколи Федоровича, був здивований перекручуванням фактів у самій публікації, яка стосувалася батальйону «Донбас».

IMG_3632

Замість висновку

Залишається відкритим питання — хто ж насправді хоче миру і спокою у Броварах, а хто лише цими поняттями прикривається?

Найближчої сесії міської ради стане зрозумілим — чи одностайні у своїх переконаннях бійці різних батальйонів та організацій, а головне — чи витримають такий складний іспит — не піддатися на маніпуляції та підміни понять.

Поділіться.

Коментарі закриті.