Порогова ціна в системі “Прозоро” — від 1 гривні. Потрібне розпорядження Сапожка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міський голова Ігор Сапожко дав письмове доручення — підготувати усі необхідні документи та витримати процедури для того, щоб поріг в електронній системі державних закупівель у місті Бровари був від 1 гривні. На завтра, 10 серпня, мер Броварів має видати відповідне розпорядження.

Такий документ було підписано Ігорем Сапожком, як наслідок мітингу місцевої громади та депутатів “демократичного табору” проти затягування розробки проекту щодо «Системи електронних закупівель», який так звана “цинічна депутатська більшість” відправила на доопрацювання. Попри те, що електронна система “Прозоро” почала офіційно працювати з 1 серпня, допорогові суми на рівні Броварів у ній прописані для закупівлі товарів — 200 тисяч, для послуг — 1, 5 млн. грн. Депутати “демократичного напрямку” висували проект на сесію 4 серпня із пороговими сумами — від 3-х тисяч (звучало як компроміс — від 10-и тисяч). Після провалу проекту була утворена робоча група майже з тих, хто цей проект провалив.

Громада уранці о 9.00 спільно з депутатами прийшла до кабінету міського голови і почала вимагати негайної реакції Ігоря Сапожка, а саме — видати розпорядження про те, щоб електронна система державних закупівель “Прозоро” почала діяти з низьким порогом сум, після яких закупівлі обов’язково повинні проходити через цю систему.

Спочатку міський голова заявив, що порогова сума буде від 1 гривні, потім довго не підписував доручення, наводячи різні аргументи, що потрібно напрацювати проект з юридичним відділом, з робочою групою, прописати пункт “форс-мажорні обставини” тощо.

За час, поки громада перебувала в кабінеті міського голови, до міськради почали з’їжджатися депутати нинішньої більшості, приїхала поліція. Часом гарячі дискусії були занадто емоційні.

У підсумку депутати та громада добилася того, щоб міський голова підписав відповідне доручення, а на завтра на 11.00 очікується, що Ігор Сапожко має видати офіційне розпорядження. Цілком можливо, що громада і депутати теж прийдуть під стіни міської ради.

1

Поділіться.

Коментарі закриті.