«Пояснювальні записки» депутатів: чому Здоровець — секретар, а Голубовський — заступник

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Після засідання сесії міської ради частина депутатів заявила про «перемогу», оскільки міський голова Ігор Сапожко залишився без заступника міського голови та керуючого справами виконкому, які є колишніми регіоналами: інша частина —про зраду демократичних сил.

Видання «Трибуна-Бровари» запитало представників фракцій: «Як особисто ви голосували по кадрових призначеннях — Здоровець, Рєзнік, Голубовський і Виноградова? І чому саме так, а не інакше?».

сесія восьма (10)

Версія «Батьківщини»

Сергій Бєльський: — Я особисто голосував у підтримку усіх запропонованих міським головою заступників.

Щодо Голубовського. Доки будуть відбори, якісь обговорення, ЖКГ просто зупиниться. Воно й так тримається в ручному режимі. Тому людину на цій посаді треба міняти лише тоді, коли є інша на заміну в ту ж мить. У такий спосіб ми могли б заморозити усе місто, воно б просто стало. Ви розумієте, що таке ЖКГ у наш складний час?

Бєльський-11

Щодо Виноградової. Потрібно прибрати політичну складову, на якій чомусь усі занадто зосереджені. Звучать якісь факти, які не підтверджені, що нібито вона організовувала Антимайдани. У мене таких фактів немає. Зайшов у фейсбук, куди мені порадили, жодних підтверджуючих фактів там не знайшов.

Знаю одне: за рівнем освіти по області Бровари є в рядах перших. Це показники роботи. Знову ж таки — міняти на кого? Невідомо.

Щодо Олександра Рєзніка. Ми всією фракцією готові нести відповідальність за його дії.

За секретаря Олексія Здоровця я особисто голосував «за», оскільки це людина самодостатня, і що найголовніше — має постійний дохід. Тобто, він буде працювати не за ті маленькі гроші, які йому пропонують. Олексій має досвід управлінця, вміє працювати і знаходити компроміс. До того ж, він з демократичного табору, хай би там що про «Батьківщину» говорять.

Версія «Демократичного Альянсу»

Олег Берестовий: — За кандидатуру Максима Семенова я точно не голосував, оскільки у нас із «Самопоміччю» була домовленість: ми підтримаємо Семенова, якщо «Самопоміч» не підтримає Голубовського та Виноградову. «Самопоміч» на це не погодилася, тому ми проголосували «проти». Фактично там йшов обмін посади секретаря на посади заступників Сапожка.

Берестовий-12

Щодо Здоровця. Я голосував «за», але лише після того, як голова «Свободи» пообіцяв, що його фракція не буде голосувати ні за Голубовського, ні за Виноградову. Ми розуміли, що Олексія підтримують просапожківські сили, але своїм голосуванням ми дали їм кредит довіри від демократичних сил за умови, що вони не проголосують за регіоналівських заступників.

«Свобода» свого слова не стримала щодо Голубовського. Але я вважаю, що наші три голоси були спрямовані на те, що свободівці не проголосували за Виноградову і Кузнєцова. І в цьому, зокрема, і наша заслуга.

Я голосував проти усіх заступників. Щодо Рєзніка я особисто нічого проти не маю. Вважаю, що Олександр був би компромісною фігурою, але за умови, що він домовився б із демократичними силами, а не пішов за пропозицією Сапожка. Оскільки Рєзнік пішов на домовленості із Сапожком, для нас це неприпустимо підігрувати колишнім регіоналам.

Аліна Дяченко: — Я голосувала за Олексія Здоровця на секретаря ради, бо голова фракції «Свободи» пообіцяв не голосувати за заступників мера. Це для нашої фракції було принциповою вимогою, і Олег Шевчук запевнив, що вся їхня команда буде голосувати по совісті. Свою обіцянку «свободівці» майже виконали — за двох з трьох «регіоналів» вони дійсно не проголосували.

дяченко

За Голубовського та Виноградову я не голосувала. Стосовно Олександра Резніка, то дуже прикро, що його фракція «Батьківщина» пішла на зговір з «регіоналами» і голосувала за всіх заступників та керуючого справами — в обмін на посаду першого заступника.

Ми пропонували Олександру свою підтримку на посаді заступника міського голови, якщо він буде в демократичній більшості. Однак він зробив свій вибір на користь тих, хто роками грабував наше місто. Через це я не голосувала за нього.

«Єдність»

Депутати Лідія Сенько та Валерій Лемпіцький відмовилися від коментарів.

Версія «Самопомочі»

Андрій Василенко: — Я особисто голосував за Семенова. Це було спільне рішення фракції. Взагалі не ставив жодної позначки за Здоровця. Не голосував також за жодного із заступників і керуючого справами виконкому.

Будь-якого із заступників міського голови, якого висував Сапожко, ми не підтримали. Єдине, що якби «Батьківщина» підтримала Максима Семенова на посаду секретаря, то ми б підтримали Олександра Рєзніка на посаду заступника міського голови. Але цього не сталося.

василенко

Чи готова була «Самопоміч» дати півроку попрацювати Голубовському і Виноградовій? Перемовин щодо них було дуже багато, і у нас не було чіткої єдності у цьому питанні. Зокрема, у переговорному процесі звучало як один із варіантів — дати попрацювати Голубовському та Виноградовій півроку. Але це був переговорний процес. У підсумку ж ми не проголосували ні за одного заступника, ні за іншого.

Максим Семенов, пославшись на зайнятість, відмовився від коментарів.

Тетяна Крилова: — Була пропозиція щодо Григорія Голубовського: для того, щоб підготувати кадровий резерв, дати можливість йому попрацювати ще півроку. «Самопоміч» не голосувала за представника так званого депутатського корпусу Олексія Здоровця і за всіх замів екс-регіоналів.

Крилова (12)

Юрій Скотніков: — По заступниках міського голови ми «утрималися», хоча попереднє наше рішення було, на наш погляд, компромісне — дати їм півроку і потім познімати. Щодо Кузнєцова, ми 100% були «проти» і сам виконком хотіли переформатувати. Але коли ми цю думку донесли до інших фракцій-партнерів, за нашого секретаря відмовилися голосувати.

скотніков

Не знаю, чому «Демократичний Альянс» робить зі «Свободи» героїв. Аналізуючи те, що сталося, скажу: «Свобода» готова була голосувати за «ригів», але Шевчук просто злякався.

Спочатку «Свобода» проголосувала за Голубовського, а потім самі ж свободівці почали кричати: «Шевчук, не голосуй! Ганьба!». Ось він і злякався. А інакше — проголосував би за все, що йому сказали. Просто вже не знав, що робити, а тому проголосував за недовіру Виноградової і Кузнєцова. Чому з них робити напівгероїв — я не знаю. Зрадники є зрадники.

Писали у соцмережах, що «Самопоміч» продалася. Чому ж тоді не дала голосів за заступників? Значить, напевно ж, не продалася. Але жодних вибачень від цих людей немає.

Вплинув на «Свободу» тиск їхніх бойових побратимів, а не голоси «Демократичного Альянсу». І якщо «ДемАльянс» голосував спільно з «Єдністю», то чим вони кращі за нас, які теж шукали компроміс і вихід із ситуації?

Щодо Здоровця — не хочу відповідати на це питання. Ситуації це не змінить, а інтрига — хай буде. Я симпатизував Олексію і вважаю, що він у «Свободі» просто не в своїй стихії. І якби «Свобода» з «Батьківщиною» не були зрадниками, можливо, якраз Здоровець і був би компромісною фігурою.

Ще раз наголошую: не бачу жодної доблесті в діях «ДемАльянсу» від того, що «Свобода» не голосувала за пропозиції Сапожка «до кінця». Доблесть у діях тих свободівців, які кричали, щоб Олег не голосував і діях депутатів «Солідарності», які кричали: «Ганьба!». Уявляєте, що було б зі «Свободою», якби вони проголосували на підтримку Виноградової та Кузнєцова? Їх би буцали б на кожному кроці. Про яку перемогу йдеться? Чим тоді Голубовський кращий за Виноградову?

Ми розглядали як компроміс — залишити на півроку заступників і підготувати їм заміну.

Я передбачав, що буде щось подібне, щось нам підсунуть. А вийшло так, що майстерно розіграли карту Здоровця, але нічого не вийшло лише тому, що Шевчук в останній момент злякався. Зля-кав-ся! А коли Сергій Бойко вийшов у коридор і не голосував за Голубовського, Шевчук уже не знав, що робити.

Версія «Свободи»

Олексій Здоровець: — З усіх питань звертайтесь, будь-ласка, до Олега Шевчука як до голови фракції. Він голова броварської «Свободи» і голова нашої фракції, тому саме він уповноважений відповідати на всі питання.

здоровець

Олег Шевчук: — Стояло питання: обмін посади секретаря міської ради на посади заступників міського голови. Деякі депутати готові були голосувати за Голубовського і за Виноградову.

Ми наполягали на принципі, що не підтримаємо Виноградову. До Голубовського питань у нас не було.

Секретар від «Свободи»? Для того, щоб щось міняти у місті, потрібно йти до влади, тяжко це робити в опозиції. Зазначу, що свої обіцянки ми дотримали — Виноградову та Кузнєцова ми не пропустили, тоді як «Самопоміч» готова була голосувати і за Голубовського, і за Виноградову, і за Кузнєцова.

шевчук

Голубовський хоч і регіонал, але на даний час фахівця на його місце просто немає. Тим більше, що за кілька місяців він піде на пенсію. Одіозні фігури ми прибрали.

Щодо Рєзніка, то у нас із «Батьківщиною» була домовленість про взаємну підтримку і ми її виконали.

Ще раз наголошу: наших обіцянок ми дотрималися.

Версія «Солідарності»

Сергій Батюк: — Оскільки було рішення фракції підтримувати кандидата від «Самопомочі» Максима Семенова, я голосував «за». По Олексію Здоровцю у нас було попереднє рішення фракції про те, що ми його не підтримуємо. Тим більше після того, як ми побачили, що Олексія Здоровця висувають депутати від «Єдності», РПЛ, УКРОП і «Батьківщини».

4-батюк

Поспілкувавшись усередині фракції, ми прийшли до згоди, що підтримувати Здоровця не будемо. Щодо заступників — у нас була консолідована позиція: ми їх не підтримуємо.

Ірина Веремчук: — Щодо кандидатури Максима Семенова, то я проголосувала «за», оскільки ця кандидатура обговорювалася. Щодо Здоровця… Якщо «Свобода» хотіла, щоб демократичні сили підтримали Здоровця на посаді секретаря, то вона б мала організувати обговорення.

веремчук

Було видно, що не сьогодні були зібрані ці підписи. Це було заздалегідь сплановано.

Щодо заступників, то я голосувала проти всіх заступників і утрималася щодо Кузнєцова. Не підтримала я також і Олександра Рєзніка на посаді першого заступника міського голови.

Версія УКРОП

Петро Бабич: — Я голосував по заступниках «за», тому, що знаю — ці заступники роботу робили, роблять і будуть робити. Зокрема, Олександра Рєзніка знаю давно, і у мене про нього гарна думка. На своєму підприємстві він гарно працює і добрий організатор. Щодо Здоровця — це таємне голосування. На те воно і таємне.

бабич

Нагадаємо, у понеділок, 22 лютого, на 8 позачерговій сесії відбулося вирішення кадрових питань — обрання секретаря міського голови та голосування щодо затвердження керуючого справами виконкому.

За результатами голосування обрано:

— секретар міської ради – Олексій Здоровець («Свобода»);

— заступники міського голови – Григорій Голубовський та Олександр Рєзнік («Батьківщина»). Ще одному заступнику міського голови Ларисі Виноградовій висловлено недовіру;

— керуючому справами виконкому Костянтину Кузнєцову висловлено недовіру.

Зазначимо, що за кандидатуру свободівця Олексія Здоровця проголосували 23 депутати: 19 депутатів з фракцій РПЛ, УКРОП, «Єдність», «Свобода» та «Батьківщина» (у повному складі) плюс позафракційний депутат Андрій Лопатюк, голос «за» від міського голови Ігоря Сапожка та три голоси від «Демократичного Альянсу».

Поділіться.

Коментарі закриті.