Позачергова сесія щодо вирубки дерев: «Імена тих, хто голосуватиме за знищення, треба буде розвісити на кожному стовпі!»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 7 жовтня, депутати, активісти, мешканці «Лісового» і «Зеленого» кварталів як і було домовлено напередодні  зустрілися з міським головою Ігорем Сапожком. На зустрічі також були присутні представники забудовника та генпідрядника — ТОВ «Альянс-Новобуд» та «Алекса Груп», а також начальник управління архітектури і будівництва міськради Лілія Рибакова.

Нагадаємо, що 6 жовтня в районі вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола почали ставити паркан для початку будівництва багатоповерхівок. Це підштовхнуло мешканців житлових кварталів вийти на вулицю і зупинити виставлення огорожі. За підсумками вчорашніх імпровізованих переговорів було вирішено — йти до міського голови шукати справедливості і його підтримки.

До зустрічі із громадою мер Броварів «підготувався»: як стало відомо «Трибуні-Бровари», ще не було й 8.00, як у керівника міськради за закритими дверима відбулася зустріч із представниками поліції та невідомими людьми спортивної статури.

Громадські активісти, депутати та ініціативна група, сформована з противників нових забудов заявила про вимогу до мера – не допустити початок забудови. У випадку, якщо з боку мерії не буде вжито адекватних заходів та докладено зусиль, активісти звернуться в судові інстанції.

У відповідь міський голова Ігор Сапожко лише запевнив, що буде діяти винятково в рамках закону.

З метою скликання позачергової сесії 13 депутатів підписали відповідний лист, де окреслили такі питання:

  • скасувати рішення виконкому щодо вирубки дерев;
  • розірвати договір оренди із забудовником;
  • ініціювати зміни до детального плану території, щоб територія лісосмуги визначалася як парк (вносити самі зміни може «Діпромісто» — науково-дослідний і проектний інститут у галузі планування територій та населених пунктів).

zvernennya

За ідею проведення позачергової сесії вхопився міський голова, а саме за фразу про те, що депутати є уповноваженими представляти інтереси громади, а тому голосування буде визначальним.

Зазначимо, що з такою думкою виступив депутат Леонід Черепейнік. Уже після засідання він прокоментував свої слова, і на запитання про те, що у міського голови є 21 депутат «однодумців» і чи можна вважати рішення такої більшості думкою громади, відповів: «Ми маємо діяти за Законом — виносити на сесію, а голосувати — по совісті. Імена усіх депутатів, які будуть голосувати за знищення дерев і нові забудови — треба буде розвісити на кожному стовпі! Нехай усі, хто голосував за мера і таку команду депутатів бачать, кого вони обирали».

Зазначимо, що міський голова Ігор Сапожко не дав прямої відповіді, як голосуватиме на сесії, хоча питання звучало близько десяти разів. Відповідь була на кшталт: «Проголосую на сесії…», «Хіба ми вже зараз голосуємо?..», «Діяти треба в рамках законодавства…».

Що ж стосується забудовників, що представник генпідрядника — «Алекса Груп» — наголосив на необхідності «врахувати і інтереси тих людей, які в майбутньому будуть жити у новостворених будинках». Така теза дала активістам підставу припустити, що на позачергову сесію забудовники можуть привести «кишенькову» громаду. До речі, після зустрічі на імпровізованій внутрішній нараді активістів і депутатів йшлося про готовність до появи «бритоголових» і невідомих чоловіків «спортивної статури».

Знаковим вийшов епізод з виступом начальника управління архітектури і будівництва Лілією Рибаковою. Головний архітектор зазначила, що середній розрахунок співвідношення квартира/людина у нових житлових кварталах складає одна людина на двокімнатну квартиру. Таке ствердження викликало сміх у залі і гучні, сповнені іронії, аплодисменти.

u-sapozhka-3

Слова головного архітектора міста Лілії Рибакової громада зустріла сміхом

Ще один депутат, Володимир Опалько, нагадавши про те, що свого часу виділялася попередньою владою земельна ділянка, змінювалося незаконно цільове призначення та вже тоді враховувалося те, що дерева будуть колись знищуватися, на емоціях вигукнув, що Лілія Рибакова — зайва у міськраді. Такий жест присутні зустріли оваціями, хоча сама головний архітектор ображено відповіла: «Це ваша суб’єктивна думка».

Взагалі зустріч яскраво продемонструвала, що міський голова налаштований діяти не в інтересах громади, а в інтересах забудовників. Хоча, заради справедливості зазначимо, що за буквою закону дії забудовника – в правовому полі, документи усі «чисті», земельна ділянка в оренді і оренда сплачується. Виникає більше питань до усіх тих чиновників і депутатів міської ради попередніх каденцій, які наперед знали про знищення дерев і все ж надали дозвільні документи.

У підсумку Ігор Сапожко заявив, що 8 жовтня дасть доручення секретарю міської ради Петру Бабичу прослідкувати за технічною організацією позачергової сесії, а сам підпише відповідне розпорядження про її скликання.

 

Поділіться.

Залиште відповідь