Право вибору: мешканцям новобудов нав’язують «свого» провайдера?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У п’ятницю, 18 вересня, на вул. Василя Симоненка, 107-Б відбулася зустріч мешканців цього та сусіднього будинків –  №105 –  із представниками забудовника – фірмою «Атлант», ЖЕКу «Комфорт-Т-3» та провайдерами. Мета – з’ясувати, чому жителям цих будинків нав’язують конкретного провайдера, а не надають право самим обирати постачальника телекомунікаційних послуг.

Марина – мешканка новобудови на вул. Василя Симоненка, 105. Дівчина придбала квартиру в забудовника «Атлант» у липні цього року, але жити там не може через відсутність інтернету: робота програмістом зобов’язує її бути на зв’язку 24 год на добу.

Зі слів Марини, коли отримувала ключі від квартири, представники фірми-забудовника повідомили, що в них уже визначено провайдера – це фірма «Фібра-нет», яка має «зайти» в будинок уже згодом.

Сам же провайдер повідомив, що «покриє» будинок лише тоді, коли там відбудеться заселення хоча б 50 %. Позаяк будинок заселений лише частково, до цього часу інтернету там немає.

провайдери

Будинки 105 та 107-Б на вул. Василя Симоненка

Однак мешканці будинку 105, а також сусіднього №107-Б, проти, щоб забудовник нав’язував їм «своїх» провайдерів. І вказують на порушення щонайменше двох статей Закону України про телекомунікації. Зокрема в ст. 32-4 вказано, що «споживачі під час замовлення та/або отримання телекомунікаційних послуг мають право на вибір оператора, провайдера телекомунікацій». А в ст. 37 «Правові основи діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій» зазначено про:

  1. Рівні права операторів, провайдерів на ринку телекомунікацій України;
  2. Пріоритетність інтересів споживачів телекомунікаційних послуг;
  3. Розвиток конкуренції в умовах функціонування операторів та/або провайдерів різних форм власності;
  4. Недопущення вчинення дискримінаційних дій з боку операторів, провайдерів телекомунікацій з істотною ринковою перевагою на ринках телекомунікаційних послуг проти інших суб’єктів цих ринків.
  5. Визначення монопольності операторів і провайдерів телекомунікацій на ринку проводить лише Антимонопольний комітет України на підставі законодавства про захист економічної конкуренції.

Як розповів журналістам «Трибуни» керівник фірми-провайдера «Скайнет» Олексій, загалом у Броварах 15 інтернет-провайдерів, серед яких найбільших – 5.

Ще на етапі будівництва будинків кожен із провайдерів звертається до забудовника з проханням надати можливість підключитися до будинку, розповідають провайдери, але від них відмахуються, як від набридливих мух.

провайдери

Броварські провайдери

провайдер

провайдер

провайдер

На сьогодні, кажуть представники фірм, є проблеми із забудовниками в ЖК «Лісовий квартал», «Скандія», «Савана-Сіті», які не дозволяють «заходити» в будинки одночасно кільком броварським провайдерам, лише одному-двом обраним.

Щодо «Анланту», розповідає Олексій, то найбільші броварські інтернет-провайдери «скидаються» і закладають свої кошти на введення в будівлю спільного кабелю. Потім мешканці самі визначаються з вибором.

«Із «Атлантом» проблем по жодному їхньому будинку  до цього часу не було, – розповідає керівник фірми «Хаус-Нет» Микола. – Вони завжди надавали вільний доступ усім провайдерам. А тут поставили перед фактом: у будинки №105 та 107-Б заходить тільки «Фібра-нет»».

При цьому, вказує чоловік, ще взимку 5 провайдерів вклали свої кошти на спільне «підведення». Однак із липня ЖЕК «Комфорт -Т-3» допуску в будівлю 107-Б  їм не надає, тож необхідні роботи не закінчені. І обурюються проти монополії на надання телекомунікаційних послуг.

провайдери

Броварські провайдери та представник «Фібри-нет» Олександр (праворуч)

Своєю чергою мешканці будинків обурювалися на відсутність інтернету, який, особливо в умовах карантину, їм та їхнім дітям просто необхідний. При цьому ЖЕК лише «годує» обіцянками підключення.

Як повідомив присутнім представник фірми-провайдера «Фібра-нет» Олександр, у Бровари вони лише намагаються зайти. Фірма більше відома в столиці та смт Коцюбинське.

Власне, там «Атлант» будує свої будинки і як вказують на форумі мешканці новобудов, у забудовника  єдиний провайдер – «Фібра-нет» – й  іншим провайдерам там – зась.

За словами Олександра, підключення інтернету його компанія здійснює безкоштовно. Але за те, що заведуть у квартиру оптоволокно та встановлять необхідне устаткування, плата складає 750 грн.

Частина присутніх відразу відмовилася від послуг «Фібри-нет», адже вже визначилися з місцевим постачальником послуг. Деякі погодилися заплатити вказану вище суму, аби лишень швидше провели інтернет.

провайдери

Олександр

При цьому присутні провайдери зазначили, що майже всі вони підключають інтернет за 1 грн. Причина цьому проста: у Броварах надто висока конкуренція, тож всіляко намагаються заохотити споживача користуватися саме їхніми послугами. Наприклад, роблять акції.

Представник «Атланта» Володимир Володимирович який прибув на зустріч, зауважив, що про проблему з провайдерами почув лише кілька годин тому. Та нагадав, що наразі багатоповерхівкою управляє ЖЕК, а фірма має перед будинком лише гарантійні зобов’язання. І пообіцяв того ж дня з питанням провайдерів  розібратися.

провайдери

Володимир Володимирович (праворуч) та кервниця ЖЕКу «Комфорт-Т-3»  Олена Василенко (поряд)провайдери

Як повідомила журналістам «Трибуни» начальниця  ЖЕКу «Комфорт-Т-3» Олена Василевська, вже ввечері п’ятниці питання з провайдерами вирішили – їм надали доступ до будинку.

Однак провайдери цю інформацію спростовують: сьогодні фірмі-провайдеру «Бравопорт» у ЖЕКу не надали ключі від підвального приміщення буд. 107-Б, де вони мали облаштувати ящики під комутатори.

«Управляючі будинком не зацікавлені в якнайшвидшому прокладанні інтернету, –  кажуть надавачі телекомунікаційних послуг. – Вони свідомо відтерміновують час, щоб «Фібра-нет» встигла «зайти» в будинок першою. Відтак люди, які нагально потребують інтернету вже сьогодні, навряд чи будуть очікувати обраного провайдера».

Марина, яка визначилася з броварським провайдером, подала в фірму заявку на підключення. Та коли це буде – невідомо, адже провайдер і сам не знає дати, коли  зможуть охочим підключити інтернет.

Фото – авторки

 Читайте також

  1. Зеленський продовжив заборону російських соцмереж
  2. Онлайн-булінг – майже третину українських підлітків цькують в інтернеті
  3. Супутникове телебачення стане платним: що робити власникам «тарілок»
Поділіться.

Залиште відповідь