Про квартирні крадіжки, збут наркотиків та декларування доходів, – депутати заслухали звіт головного прокурора міста

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Під час сесії міської ради головний прокурор міста Михайло Римар розповів депутатам про зростання злочинів проти власності, боротьбу зі збутом наркотиків, хід справи по 95 га Радіопередавального центру, важливість декларування доходів та якість розслідувань слідчими поліції. Чиновник закликав як депутатів, так і мешканців міста до особистого спілкування з конкретних питань та запевнив, що їх почують.  

Михайло Римар призначений на посаду керівника Броварської місцевої прокуратури 13 червня цього року.

прокурор

Михайло Римар

Своє спілкування з депутатами міськради головний прокурор міста  розпочав із доповіді про взаємодію з іншими силовими органами. Зокрема повідомив про створення міжвідомчих робочих груп із наступних напрямків:

  • із питань виявлення та припинення роботи незаконних закладів, у яких примусово утримують людей (мова йде про так звані «центри реабілітації» для алко- і наркозалежних осіб);
  • із протидії нелегальній діяльності автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів.

Щодо стану законності на території міста в першому півріччі 2019 року, Михайло Римар зауважив, що ситуація загалом покращується. За 6 місяців 2019 року Броварським відділом поліції в ЄРДР обліковано 1134 кримінальних правопорушень, що на 36,9% менше, ніж за аналогічний період 2018 року. Із них тяжкі правопорушення складають 347 випадків, особливо тяжкі – 70. За 400 кримінальними правопорушеннями особам повідомлено про підозру, 210 із них скеровано з обвинувачуваними актами до суду.

У структурі злочинності більше половини від облікованих становлять правопорушення проти власності (620 від 1134), а ось повідомлено про підозру або скеровано до суду за таким напрямком правопорушень усього 85 обвинувальних актів, тобто 13,7 % від кількості правопорушень.

Зростання крадіжок майна з квартир броварчан зросло у 4 рази та склало 130 випадків за півріччя.  Практика показує, що такі злочини зазвичай роблять «гастролери» – мешканці інших міста. Також крадіжки здійснюються переважно «професіоналами»  – добре підготовленими злодіями. Але таких осіб виявляють та відкривають кримінальні провадження, зазначив головний прокурор міста.

Щодо поводження з наркотичними речовинами, то за пів року обліковано 90 кримінальних правопорушень, 56 особам повідомлено про підозру. Керівник прокуратури підкреслив, що правоохоронні органи ставлять за мету боротьбу саме із виробництвом та збутом наркотиків, і в цьому плані активно співпрацюють із нацполіцією.

Так, за перше півріччя в Броварах зафіксовано 21 випадок збуту наркотичних речовин, викрито нарколабораторію. Керівник прокуратури підкреслив, що за цим видом злочину має бути суворе покарання, позаяк страждають сотні сімей.

Щодо боротьби з корупцією, керівник прокуратури нагадав депутатам та усім, хто за законом має здавати декларацію про доходи, про обов’язковість своєчасного складання декларації у разі зміни майнового стану. Михайло Римар зауважив, що наразі НАЗК перевіряє декларації чиновників та депутатів вибірково, але через 3-5 років перевірятимуться обов’язково всі декларації, а санкції за порушення – суттєві. Крім того, в цьому є і моральний аспект: прокурор наголосив, що знає випадки, коли «забудькуватість» та необачність у складанні декларації руйнують кар’єру та принижують гідність людини.

Також Михайло Римар розповідав про взаємодію з місцевою поліцією та зазначив, що зміна керівників в обох силових органах місту корисна.

Головний прокурор Броварів повідомив, що місцева поліція наразі веде близько 6000 кримінальних справ. За кількістю справ Бровари займають друге місце в Київській області після Києво-Святошинського району. При цьому 90% скарг у прокуратуру припадає на процесуальні дії слідчих нацполіції, а це свідчить про якість слідства та незадовільну кваліфікацію самих слідчих. Загальна статистика така: за 6 місяців у місцевому відділі поліції перебувало 5214 кримінальних проваджень, з яких закінчено 1489. У залишку перебуває 5677 проваджень. За закінченими провадженнями встановлено збитків 3763,0 тис.грн, відшкодовано – 538,0 тис. грн.

Далі депутати ставили запитання, переважно емоційно.

Так Сергій Батюк наголосив, що квартирні крадіжки в Броварах практично не розслідуються, більш того, потерпілим відмовляють у відкритті провадження і одразу повідомляють, що злочин не буде розкритий. Навіть у тих випадках, коли потерпілі знаходять свої речі в ломбардах або відслідковують місце своїх украдених ґаджетів. Нагадав депутат і про досі не розслідувану справу щодо загибелі дитини в озері  парку «Приозерний».

прокурор

Сергій Батюк, поряд – Галина Негода

Михайло Римар зауважив, що є таємниця слідства, яку він розголошувати не має права, адже це не піде на користь слідству. Також повідомив, що за пів року роботи до нього звернувся лише один депутат міської ради і один – обласної. При тому, що він завжди відкритий до ефективного спілкування: якщо з початку на прийом до головного прокурора міста приходило 40-50 осіб, то зараз – 10-12, позаяк питання вирішуються оперативно.

Володимир Опалько запитав про актуальний стан справ щодо  повернення у власність міста 95 га земель Радіопередавального центру, тому що саме міська прокуратура відстоювала права громади в судах. Відповідь була наступна: останній вирок апеляційного суду був не на користь громади, але цей вирок скасовано Верховним судом та знову направлено на розгляд апеляційного господарського суду за суттю. Прокурор підтвердив, що питання є принциповим та перебуває на особливому контролі в прокуратурі.

прокурор

Володимир Опалько

Андрій Саук подякував прокурору за те, що багато проваджень, які були вже безнадійно «поховані» його попередниками, починають відновлюватися та розслідуватися. Запитання депутата стосувалося роботи міжвідомчої групи щодо закриття незаконних АЗС у місті – чи є конкретні результати? Прокурор ще раз наголосив, що не має права розголошувати таємницю слідства, але запевнив, що результати є і скоро  про них можна буде говорити.

прокурор

Андрій Саук

Галина Негода повідомила, що особисто передавала в місцевий відділ нацполіції відео, на яких невідомі особи в її дворі робили «закладки» наркотичних речовин, і чи дійсно поліція покриває такий вид злочинів? Прокурор запросив депутатку надати йому інформацію про номер провадження та запевнив, що в питанні збуту наркотиків скоро будуть результати, помітні всім.

Наостанок Михайло Римар ще раз звернувся і до депутатів, і до громадськості з пропозицією звертатися особисто в прокуратуру з конкретними запитаннями.

Читайте також:

  1. Із ТОВ «Брігус» на користь міста Броварська прокуратура планує стягнути 145 тис.грн. 
  2. Прокуратура вважає, що продукти харчування в заклади освіти Броварів закупили задорого 
  3. Прокуратура ліквідувала незаконні газові заправки в Броварському районі 

Ангеліна Козлова

Фото – авторки та Дмитра Біляєва

 

Поділіться.

Залиште відповідь