Проект «Муніципальна варта»: і мертвим, і живим, і «ненародженим» КП присвячується

Pinterest LinkedIn Tumblr +

21 грудня під час засідання сесії Броварської міської ради депутати розглянули проект рішення щодо створення комунального підприємства «Муніципальна варта»…

Юрій Скотніков

Відразу зазначимо, що ініціативу депутата Юрія Скотнікова більшість депутатів не підтримала. Навіть попри те, що за день до сесії на погоджувальній раді було вирішено виносити на голосування інший варіант статуту (який для громадян так і не оприлюднили) від броварського осередку партії «УКРОП» та зняти з розгляду кошторис у більш ніж 11 мільйонів гривень.

За створення підприємства з повноваженнями, які не регламентуються чинним законодавством проголосував міський голова Ігор Сапожко, секретар ради Петро Бабич та ще 12 депутатів.

На думку автора проекту, головною метою створення такого підприємства має бути охорона правопорядку, охорона комунального майна, співпраця з поліцією та ін. Щоправда, склалось таке враження, що поліція не здогадується про цю саму співпрацю, оскільки представники відомства були відсутні як під час проходження проекту у комісіях, так і під час сесійного засідання. Хоча у коридорах та дворі міськради було чимало правоохоронців, які слідкували за порядком.

Людмила Ющенко

На розгляд «Муніципальної варти» прибули інші «гості». Чим викликана присутність помічника обласного депутата з Білоцерківщини – невідомо, але після розгляду питання варти Людмила Ющенко (помічник депутата облради Юрія Опенько) покинула залу засідань.

У перерві до початку розгляду «суперечливого» питання до зали зайшли молоді люди (з їхніх слів – представники радикальної партії), які намагались розмістити у президії плакат з написом: «Подаруйте пану меру власну армію за 11000000 на новий рік». Плакат зняв помічник депутата Оксютенка – Олександр Мартинов, але слово активістам під час обговорення надали.

Обговорення та поіменне голосування депутатів показало, що більшість з присутніх має свої зауваження та пропозиції з приводу створення безпечного простору у місті.

Олег Берестовий

Олег Берестовий: «Я вдячний, що представники Самопомочі займались актуальним питанням безпеки. В запропонованому рішенні влада концентрується в руках однієї особи (мера) чи структури (міської ради), не залежно від персоналій. Це може означати узурпацію влади стосовно правоохоронної діяльності. Крім позитивних моментів діяльності муніципальних варт є ще й негативна тенденція зловживання владою».

Євген Гредунов

Євген Гредунов: «Зараз є сенс сконцентрувати і направити кошти на інші речі – реалізувати програму по відео нагляду та зробити вільний доступ громадян до неї. Стосовно патрулювання … можна скористатись досвідом 2015 року та розглянути варіант патрулювання охоронними структурами, що мають матеріальну базу та ліцензії на платній основі, або підтримку громадських формувань на місцевому рівні. Для вирішення цього питання не потрібно створювати окрему структуру чи підприємство, яке буде дотаційним. Замість того, щоб будувати школи, створювати справді дієву систему безпеки, ми будемо утримувати людей, фаховий рівень яких ми навіть не знаєм».

Вадим Андрієвський

Вадим Андрієвський: «До слів своїх колег хочу додати, що зараз у Верховній Раді розглядається багато різних проектів стосовно муніципальної поліції, де на законодавчому рівні буде врегульовано всі спірні моменти. Тому, можливо, варто дочекатись рішення законодавчого органу, а потім переходити до розгляду таких питань на місцях».

Володимир Оксютенко

Володимир Оксютенко: «Для тих, хто не знає скажу – я підполковник міліції. Говорити про роботу поліції мені дуже тяжко, я намагаюсь заставити їх працювати, але це неможливо. Чомусь муніципальну варту сприймають як муніципальну поліцію. Це просто ще одна охоронна фірма, яка повинна працювать. Я можу сказати, що любу структуру можна перетворити на  «ручну», все залежить від людей…Ідея муніципальної поліції зароджувалась ще за радянських часів, але я хочу, щоб мої онуки ходили спокійно в місті».

Представник заступника радикальної партії: «Зараз є намагання створити велосипед – комунальне підприємство, яке ніяк не може претендувати на частину повноважень поліції. КП не зможе проводити затримання, обшуки тощо, тобто про ефективну охорону громадського порядку не може бути й мови. Так, муніципальні вартові можуть зробити значний внесок у боротьбу зі злочинністю, вони можуть бути чудовими понятими чи свідками, але чи доцільно витрачати стільки коштів. Можливо, потрібно зосередитись на діяльності поліції, провести широке обговорення зацікавлених сторін та знайти шляхи виходу зі складної ситуації».

Ігор Сапожко: «Кожне КП у своїй діяльності підзвітне Броварській міській раді, і не важливо, хто буде мером. Є два варіанти призначення керівника – радою, або міським головою, ми можемо це прописати в статуті. В ряді міст така структура вже працює. Влітку 2016 року підприємці міста проплачували пальне для фірми Комкон для спільних патрулювань, які у співпраці з поліцією працювали ефективно. Проект МВС – єдина будочка, яка працювала в парку «Перемога»… як результат – жодного пограбування. Якщо говорити про сьогоднішнє чи про завтрашнє рішення…підходять люди говорять, що я створюю собі армію на чолі зі Скотніковим. Повірте, мені армія не потрібна. Вам не шкода, що витрачені кошти на парк «Перемога»?»

Вадим Мутило

Вадим Мутило: «Якщо місто зараз створить програму і виставить на тендер хоча б 6 мільйонів, то ми можемо зацікавити всі охоронні структури з ліцензіями, обладнанням, відповідною нормативно-правовою базою та штатом ще боротись за право охороняти порядок у місті».

Повне відео обговорення можна переглянути на ютюб-каналі «Трибуна-Бровари»

У частині фінансових видатків на створення нового підприємства «Муніципальна варта» хочемо нагадати про кількість комунальних підприємств у Броварах та деякі цифри, що стосуються їх діяльності.

Діючі (живі) комунальні підприємства :

Назва підприємства ПІБ керівника Адреса підприємства,

№ телефону

КП «Бровари-Благоустрій» Василенко Андрій Андрійович Вул. Онікієнка Олега, 2

т. 5-02-26

КП «Броваритепловодоенергія» Андрєєв Василь Олександрович Вул. Грушевського, 3-Б, т. 4-11-01
КП «Броварське БТІ» Пащенко Олексій Леонідович Вул. М.Лагунової, 18-б, т. 6-00-09
КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» Семенюк Олена Валеріївна Вул. Героїв Небесної Сотні, 13-А, т. 6-04-44
КП «Бровариземлеустрій» Кулініч Володимир Васильович Вул. Гагаріна, 15

т. 6-10-26

КП БМР «ЖЕК-1» Боєцька Зоя Іванівна Вул. Незалежності, 9-А, т. 6-25-05
КП БМР «ЖЕК-2» Якубовська Ірина Анатолівна Вул. Володимира Великого, 10

т. 5-31-43

КП БМР «ЖЕК-3» Мовчан Максим Олександрович Вул. Короленка, 47-а,

т. 5-35-27

КП БМР «ЖЕК-4» Кабзюк Олександр Іванович Вул. Шевченка , 2/1,

т. 4-03-99

КП БМР «ЖЕК-5» Громовий Ігор Іванович Вул. Незалежності, 9-А,

т. 5-31-98

СКП «Броварська ритуальна служба» Мурга Олександр Денисович Вул. Сверстюка Євгена, 10

т. 4-03-48

Лише на поповнення статутних фондів комунальних підприємств протягом 2016 року було витрачено більш ніж 15 мільйонів гривень, а протягом 1-го півріччя 2017 року – більше 10 мільйонів.

Додатково, обсяг фінансової підтримки деяких комунальних підприємств у 2016 році склав більш ніж 1,5 млн грн: КП «Бровариземлеустрій» – 24627,76 грн, КП «Аптека матері і дитини» – 110317,89 грн, КП «Служба замовника» – 165053,57 грн, КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» – 1231100,00 грн.

Збитковість броварських КП за результатами 1 півріччя була наступною:

  • КП «Бровари-Благоустрій» – 38,3 тис. грн;
  • КП «Бюро технічної інвентаризації» – 38,4 тис. грн.;
  • СКП «Броварська ритуальна служба» – 54,3 тис. грн.;
  • КП «Броваритепловодоенергія» – 7,715 млн. грн.

Є у Броварах і свій «комунальний мавзолей» (мертві КП) – це низка підприємств-банкрутів, через борги їх досі не закрито. Так, протягом 2014-2016 років Броварською міською радою було прийнято рішення про припинення шляхом ліквідації КП «Телестудія «Наше місто», КП «Служба замовника», КП «Аптека матері і дитини», КП «Бровариінвестбуд». Здебільшого комунальні підприємства ліквідовувались «у зв’язку з неприбутковістю».
У березні 2017 року депутати затвердили «Програму з припинення діяльності комунальних підприємств шляхом ліквідації (банкрутства) на 2017 рік». Отже, на утримання підприємств-небіжчиків також необхідні витрати з бюджету: для сплати судових зборів та подання заяви на порушення справи про визнання банкрутом, винагорода арбітражним керуючим, витрати на публікації оголошень та інше.

Наразі відомо, що збитки «мерців»  становлять:

КП «Аптека матері і дитини» – близько 300 тис. грн (податкові борги);

КП «Служба замовника» 1,2 млн. грн.;

КП «Бровариводоканал» 15 млн. грн.

Ще три комунальних підприємства міста знаходиться  у ембріональному стані (ненароджені):

Так, у жовтні 2016 року на розгляд депутатів вже виносили питання створення КП «Броварипарксервіс»  . Повторно проект виноситься з ініціативи Юрія Скотнікова у березні 2017-го та на погоджувальній раді питання знімають з порядку денного.

Борис Дудко

У січні-лютому 2017 року депутат Борис Дудко виносить на розгляд депутатів проект створення Інституту муніципальної освіти (ІМО). Проте ідеєю підготовки суспільствознавців, маркетологів, економістів і політологів депутати також не пройнялись, проект було знято з розгляду.

Ну і провальний 3-й дубль створення Муніципальної варти: цього разу проект розглянутий, депутати надали свої зауваження та пропозиції та чи дослухаються до них керманичі міста – побачимо згодом.

Поділіться.

Залиште відповідь