Проекти нових шкіл в Броварах: у класах знову буде по 40 учнів?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На сесію міської ради виноситься проект рішення «Про внесення змін до «Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016 – 2020 роки».

Згідно з проектом майбутня школа по вулиці Василя Симоненка, 103 в V мікрорайоні розрахована на 2640 учнів.

Увагу депутатів Броварської міської ради, які входять до земельної та бюджетної комісії, привернув той факт, що замовник будівництва — відділ капітального будівництва (ВКБ) — вніс зміни щодо кількості учнів, адже спочатку йшлося про кількість учнів на території, яка визначена під будівництво школи, — 1890. Чому так сталося, розбиралася «Трибуна-Бровари».

Для початку зазначимо, що від 14 червня було рішення виконкому саме про 1890 учнів. На передпроектні та проектні роботи по будівництву ЗОШ на вулиці Симоненка, 103 ВКБ просить зарезервувати суму в 4 566 294 грн.

На земельній комісії депутати підняли питання, скільки все ж таки шкіл будується — одна чи дві? Чому спочатку була одна кількість учнів, а потім інша?

Все ж вдалося з’ясувати, що шкіл будується дві, вони будуть зблоковані, а кількість учнів була прописана, за словами Павлик, ще у генплані за 1999 рік (хоча начальник управління архітектури та будівництва Лілія Рибакова апелювала — до Детального плану території за 2013 рік, а не генплану).

Цього разу пані Павлик розповіла, що науково-дослідний інститут у галузі планування територій та населених пунктів в Україні — «Діпромісто» — прописав у пояснювальній записці побудову двох зблокованих шкіл на одній території на 2640 учнів, але проектанти можуть внести свої пропозиції.

Про те, що кількість і шкіл, і учнів може бути зовсім іншою, зазначив секретар міської ради Петро Бабич: «Коли буде містобудівний розрахунок, тоді проектант надасть свої пропозиції — чи це буде дві школи по 1200 учнів чи одна — на 1800».

Також начальник ВКБ розповіла і про те, що вже відбулися тендери на закупівлю робіт на проектування об’єктів.

За інформацією Людмили Олександрівни, у тендері взяли участь чотири учасники. «Були розглянути їхні документи, але вони не відповідали статтям 16 і 17 Закону України «Про здійснення державних закупівель». Тому будемо по-новому готувати тендерну пропозицію і наново розміщувати на сайті «Прозоро» інформацію про тендер», — сказала Павлик.

Варто зазначити, що публічно про зустрічі на рівні управління освіти і науки, управління архітектури і будівництва та відділу капітального будівництва міської ради щодо проектування та реконструкції шкіл заявляла команда ентузіастів однієї з фракцій міської ради.

Тоді спільними зусиллями був проведений моніторинг імовірних земельних ділянок у місті, щоб визначити розташування майбутніх шкіл. Спільно з профільними відділами та управліннями обговорювалося прописання технічного завдання на проектування шкіл, а перші ескізні пропозиції проектантів, яких залучили активісти, надходили на безкоштовній основі.

За спільною домовленістю з виконавчими органами владами, процес будівництва школи на вул. Василя Симоненка та реконструкції ЗОШ № 10 і їх початкова стадія — проектування, мали вийти на новий етап: організація конкурсу проектів будівництва шкіл. Йшлося тоді про конкурс передпроектних розробок та ескізів майбутніх навчальних закладів.

Однак, відповідь начальника Відділу капітального будівництва про такі домовленості (проведення конкурсу проектних робіт) дещо спантеличила: «Коли було ухвалене рішення про виділення коштів, я не могла сидіти і чекати, поки організують якісь незрозумілі конкурси. У нас є законодавство, яким ми керуємося, і кошти ми освоюємо у відповідності до системи «Прозоро». Ми розмістили на сайті електронних закупівель завдання на проектування для того, щоб проектанти надали свої пропозиції. Пройшла закупівля, яка не принесла жодного результату».

Та все ж, скільки має бути шкіл на вулиці Василя Симоненка?. За словами заступника міського голови з гуманітарних питань Лариси Виноградової, така велика кількість учнів — понад 2,5 тисячі зумовлена тим, що цей заклад буде не просто двоблоковий, а й по 1300 учнів у кожній.

Цікаво, що розповісти більше пані Виноградова відмовилася, зазначивши, що за детальнішу інформацію відповідає забудовник V мікрорайону ТОВ «Діамант» (про те, що кошти на проектні роботи може виділити цей забудовник, говорив на останній сесії і міський голова Ігор Сапожко).

Однак на уточнюючі запитання щодо ТОВ «Діамант» у Відділі капітального будівництва повідомили, що «Діамант» — лише один із забудовників мікрорайону та дитячого тамтешнього дитсадка, а оскільки не проведені навіть тендери на проектну документацію, говорити про будь-яку фірму, як конкретного забудовника неможливо апріорі.

А ось активісти команди «Самопоміч», які долучалися до організації конкурсу проектів будівництва школи на вулиці Василя Симоненка, розповіли, що згідно нормативних документів на одного учня повинно бути передбачено орієнтовно 15 кв. м будівельної площі та стільки ж вуличного простору.

Прості підрахунки показують, що ділянки у 3,7 га (на кадастровій карті та кадастровому плані земельної ділянки під «Будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на 2640 по вулиці Симоненка, 103 в V мікрорайоні IV житлового району м. Бровари йдеться про таку площу) для школи на 2640 учнів просто не вистачить, навіть якщо школа буде мати в середньому 3 поверхи.

plan

Крім того, якщо планується подвійна школа, то чи вистачить землі під неї? Адже існують санітарно-гігієнічні норми будівництва, які як і ДБН ніхто не скасовував.

Як розповіла громадський активіст та фахівець в галузі архітектури Ірина Нікітчина, ДБН 360-92* , табл.6.1 дає наступний показник для Загальноосвітніх шкіл, зблокованих в шкільні комплекси, а також згруповані з іншими навчально-виховними закладами в багатопрофільні комплекси (центри), при місткості комплексів: більше 2000 — 16 м2 на 1 учня, тобто 2640 х 16 = 4,224 га. «В умовах реконструкції дозволяється зменшувати на 20%, але ж тут йдеться про вільну територію і 52-х соток не вистачає. В ДБН написано, що 3,8 га — це для шкіл 33+33 класи. Тобто, виходить по 40 учнів в класі?», — розповіла пані Нікітчина.

Навіщо тоді було проводити робочі зустрічі, формувати вимоги до кількості приміщень та класів з урахуванням новацій в учбовому процесі, розписувати розміщення кабінетів з урахуванням навчально-виховного процесу та методичної роботи працівників, якщо у підсумку цими напрацюваннями з боку ВКБ було знехтувано?

Та й рішення щодо тендерів на виконання проектних робіт, на переконання ентузіастів «Самопомочі», пройшло без попереднього обговорення ТЗ з фахівцями (зокрема це видно з його формулювання в тендерній документації для школи на вулиці Василя Симоненка та корпусу ЗОШ № 10 на вулиці Симона Петлюри).

Може саме тому, що такий чималий шкільний комплекс хочуть поставити на відносно невелику земельну ділянку, і є спроби «протягнути» рішення без широких конкурсів, обговорення та залучення фахівців? Можливо, потрібно звернутися до начальника ВКБ Людмили Павлик за роз’ясненнями — як можна втиснути на таку невелику ділянку землі навчальний комплекс з даними масштабами?

Поділіться.

Залиште відповідь