Програма «Доступні ліки» з 1 квітня працює за електронним рецептом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У березні Національна служба здоров’я (НСЗУ) розпочала підписувати договори з аптеками по всій країні, а з 1 квітня 2019 року запрацював електронний рецепт і НСЗУ почне оплати аптекам за програмою «Доступні ліки», – повідомляє МОЗ України. 

Як зазначають у МОЗ, із 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки» , почнуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом.

Отримати електронний рецепт можна лише у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація. У разі, якщо ви ще не обрали свого лікаря, декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря і одразу ж отримати електронний рецепт за програмою «Доступні ліки».

Запуск електронного рецепта став можливий завдяки переходу програми «Доступні ліки» до Національної служби здоров’я України. Це дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий. Відтак, програма стане ще доступнішою для пацієнтів.

Наприклад, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом  ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем.

З інструкцією, як пацієнту отримати ліки в аптеці за електронним рецептом, можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, у лютому поточного року на сайті міської ради оприлюднено повний перелік міських аптек, що беруть участь у програмі «Доступні ліки». Наразі таких у місті 14.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply