Трибуна – Бровари

Приватизація РП-41: депутатів просять скасувати власне рішення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Підземні кабельні мережі і приміщення розподільчого пункту РП-41 по вул. П.Чубинського вже майже рік чекають на вирішення своєї «долі». Дарувати, віддавати, продавати чи не продавати – ось у чому питання?

Передісторія…

У вересні 2017 року під час 32-ї сесії Броварської міської ради 24 депутати голосують «за» передачу на баланс та обслуговування приватній компанії ПАТ «Київобленерго» об’єктів електропостачання. До переліку увійшли 4 трансформаторних підстанції, електричні мережі; 2,4 км кабельних ліній; 1,24 км повітряних ліній електропередач та близько 2,7 км електричних мереж.

Насправді ж приватну енергетичну компанію цікавить лише розподільчий пункт РП-41 та кабельні мережі до нього (детальніше тут https://www.brovary.net.ua/novyny/natsionalizatsiya-po-brovarskomu-merezhi-ta-pidstantsiyi-peredayut-monopolistam/ ) .

Ба більше, «Київобленерго» воліє отримати цей об’єкт виключно у власність з метою приєднання замовників на території 4-го житлового району м.Бровари.

Тому у лютому 2018 року на затвердження винесли проект рішення, який стосується виключно РП-41. На цей раз передачу розподільчого пункту у власність ПрАТ «Київобленерго» ініціювали мешканці будинку №261 по вул. Київській (ЖК «Діамант»), які скаржаться на відсутність безперебійного постачання електроенергії (детальніше тут https://www.brovary.net.ua/golovni-novyny/volodari-merezh-borotba-za-vlasnist-rozpodilchogo-punktu-tryvaye/ ).

Під час лютневої сесії БМР депутати не підтримали інвесторів ЖК «Діамант», пославшись на недостатню обізнаність у даному питанні. Тим не менше, було вирішено до наступного засідання зустрітись з усіма зацікавленими сторонами: мешканцями будинків, що є заручниками ситуації (ЖК Діамант, Меркурій – прим. ред.), представниками ПрАТ «Київобленерго» та місцевими чиновниками та депутатами. Зазначимо, що жодних офіційних зустрічей в запропонованому форматі так і не відбулось.

Крім того, безоплатно передати розподільчий пункт та кабельні мережі, що знаходиться у комунальні й власності, виявилось не так просто. На заваді цьому стало вітчизняне законодавство.

Вже за місяць, у березні, небайдужі мешканці будинку по вул. Київська, 261 (ЖК Діамант») на чергову сесію виходять з «новою» ініціативою: проектом рішення пропонується «пустити з молотка» даний енергооб’єкт шляхом продажу на аукціоні на конкурентних засадах.

Тим часом на загальнодержавному рівні Кабінетом міністрів України було прийнято Постанову, якою визначився порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації. Тобто відтепер реалізувати (продати) РП-41 та кабельні мережі стало можливим через один з електронних майданчиків.

Наступними рішеннями депутати включили РП-41 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, затвердили положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єкту та її персональний склад:

Після депутатського голосування інформація про намір продати розподільчий пункт з кабельними мережами з’явилась на кількох електронних майданчиках, втім без оголошення вартості лоту чи бодай балансової вартості об’єкту.

Загалом станом на сьогодні торги ще навіть не розпочались, а продавець – Броварська міська рада, – схоже, вже планує згорнути цей «ярмарок».

На це, власне, вказує поява на головному сайті міста проекту про скасування рішення про продаж розподільчого пункту.

Розробник проекту – управління комунальної власності – у пояснювальній записці вказує на неактуальність продажу. Оскільки відділу капітального будівництва надано технічні умови, якими забезпечується безперебійне приєднання струмоприймачів багатоквартирних будинків.

За словами начальника управління комунальної власності Тетяни Данюк про це стало відомо під час засідання аукціонної комісії, де представники відділу капітального будівництва повідомили про видачу ПАТ «Київобленерго» технічних умов на розподільчий пункт і питання електропостачання «вирішується».

«Ми отримали техумови від «Київоблерего» на приєднання від РП-41 будинку УБК (будинок, який має звести Українська будівельна компанія з певною кількістю квартир для учасників АТО – прим. ред.) і також на будинок ДБК Меркурій. Ми не можемо отримати техумови на будинки Діаманту, бо компанія має сама подавати документи на приєднання до електричних мереж. Якщо житловий комплекс (ЖК Діамант – прим. ред.) продовжить будівництво, вони зможуть подати документи і у них, я думаю, буде можливість отримати технічні умови на підключення», – зазначив під час засідання депутатської комісії секретар ради Петро Бабич. Повне відео засідання комісії див. тут

https://www.youtube.com/watch?v=sDHSmIxUgyk

За результатами засідання комісії з питань комунальної власності, депутати проголосували «за» рекомендацію розглянути питання припинення приватизації РП-41 на сесії 27 вересня 2018 року. Тож остаточне рішення – за депутатським корпусом.

Чому броварські чиновники увімкнули «задню» у питанні продажу РП-41 та кабельних ліній – сказати складно. Наразі лот «Будівля РП – 41 (розподільчий пункт 10кВ) та кабельні мережі 10 кВ від ПС-110/10кВ «Алюмінієва», ПС-110/10кВ «Металургійна» до розподільчого пункту 10кВ № 41» фактично є «безцінним», оскільки ні балансова вартість, ні стартова ціна досі не оголошувались. Зрозуміло, що через проведення «прозорого» аукціону неможливо передбачити, хто буде покупцем. І серед потенційних бажаючих придбати комунальне майно можуть опинитись «випадкові» люди. Адже єдиним обмеженням для покупців є фінансова спроможність.

Більш докладну інформацію про те, чи будуть мешканці 5-го мікрорайону зі світлом, ми сподіваємось отримати під час вересневої сесії Броварської міської ради.

Матеріали за темою:

Поділіться.

Залиште відповідь