Сьогодні, 11 вересня 2019 року, Парламент України схвалив у першому читанні та в цілому законопроєкт № 1047 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю».

За законопроєкт про штрафи при порушенні габаритно-вагового конролю на дорогах у першому читанні  проголосувало 323 депутати Верховної Ради, у другому читанні документ підтримав 331 парламентар.

Законопроект № 1047 впроваджує автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових вимог, підвищує відповідальність водіїв за невиконання водіями вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті та його територіальних органів про зупинку.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій назвав рішення Верховної Ради революційним: «Це дійсно важливі зміни. Ми вирішуємо два ключових завдання: бережемо автошляхи від руйнування великогабаритним транспортом, а також запроваджуємо сучасні технології на транспорті, зменшуючи до мінімуму вплив чиновника та корупційні прояви. Їде машина з перевантаженням, система це фіксує, в автоматичному режимі надсилається штраф або ж транспорт зупиняється і розвантажується, всі надходження від штрафів йдуть на ремонт автошляхів. Так це працюватиме. Це, без перебільшення, революційний крок».

Проєктом закону передбачено, що

  • за перевищення габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, накладається штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 8500 грн.
  • При перевищенні габаритно-вагових норм від 10% до 20%, передбачається штраф у розмірі 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів – 17 тис. грн;
  • перевищення норм більш ніж в 20% спричинить штраф у розмірі 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

Системи автоматичного зважування у русі можуть запрацювати на в’їздах до Києва до кінця поточного року. Загалом передбачається встановлення близько 100 таких комплексів по всій Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: