Рання діагностика новоутворень для українців буде безоплатною

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про це інформує Національна служба здоров’я України. На 2020-й рік на цю програму виділено мільярд гривень.

Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень стануть безплатними для українців із 1 квітня 2020 року. Оплачуватиме ці послуги медичним закладам Національна служба здоров’я України. За підвищеним тарифом. У Програмі медичних гарантій на це передбачено близько 1 млрд грн.

У НСЗУ вказують, що впровадження ранньої діагностики онкозахворювань дає можливість врятувати тисячі життів. Саме тому мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія для українців будуть безоплатними.

Безоплатна акція для тих, кому за 50: обстеження на колоректальний рак

У Нацслужбі зазначають, що на інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень треба обов’язково мати направлення від сімейного або іншого лікаря. Підставою для проведення безоплатних інструментальних досліджень також є і вік пацієнта.

Рак: основні скринінги та симптоми, які потребують особливої уваги

Родимка чи меланома? Як розпізнати небезпеку

Мамографія призначається жінці від 40 років та старше, гістероскопія – від 50 років та старше. Езофагогастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія  – для пацієнтів від 50 років і старше, колоноскопія – від 40 років і старше.

Діагностична ендоскопія буде кількох видів: із забором аналізу біопсії та лікувальною маніпуляцією. У вартість входять і гістологічні обстеження, тобто також будуть безоплатними.

Усі обстеження проводитимуться із дотриманням стандартів знеболення.

У Нацслужбі здоров’я наголошують, що українці часто звертаються до лікарів із запущеними форми онкозахворювань. Це впливає і на вартість лікування, і на рівень виживання. Чим раніше виявлено хворобу, тим у пацієнта більше шансів на успішне лікування.

Нині Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкозахворювань. За даними Національного канцер-реєстру, щорічно близько 140 тисяч українців дізнаються, що у них рак. Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку. Щороку від раку помирають понад 65 тисяч українців, 35% з них – люди працездатного віку. Показник смертності при цьому є значно вищим порівняно з розвинутими країнами Європи.

Читайте також:

  1. Хірург-онколог із Броварів Олександр Клапчук знайшов нові методи у діагностуванні та лікуванні раку
  2. Трансплантація органів після смерті — як працюватиме новий Закон

  3. Печінка за 855 тис.грн, стовбурові клітини – за 1,3 млн грн: Кабмін затвердив тарифи на деякі послуги з трансплантації

Фото — з інтернету

Поділіться.

Залиште відповідь