Рішення Верховної Ради: 25 грудня – вихідний, 1 травня – День праці, 2 травня – робочий день

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» щодо святкових і неробочих днів» (№ 5496).

Законом визначено, що відтепер не лише 7 січня, але й 25 грудня є святковим і неробочим днем. Закон набирає чинності з дня наступного за днем опублікування.

Крім того, голова Верховної Ради Андрій Парубій запропонував виключити 2 травня (День міжнародної солідарності трудящих) з переліку святкових та неробочих днів. Ця пропозиція була підтримана народними депутатами.

«Згідно зі статистичними даними Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (звіт про мережу церков і релігійних організацій в Україні станом на 1 січня 2016 року), близько 23 тис. 172 діючих релігійних православних, греко-католицьких і деяких інших християнських громад відзначають Різдво Христове 7 січня за Юліанським календарем. Водночас на сьогодні в Україні нараховується близько 11 тис. релігійних католицьких і протестантських громад, що становить близько 30% від усіх релігійних організацій України, які святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Таким чином, значна кількість віруючих України відзначає це релігійне свято в інший день, ніж визначений на законодавчому рівні як вихідний день. Крім цього, загалом у світі більшість християнських церков відзначає Різдво Христове саме 25 грудня», – йдеться у пояснювальній записці.

При цьому наголошується, що для багатьох українців така дата також є прийнятною з огляду на оптимізацію святкування релігійного свята Різдва Христового, що супроводжується постом, та світського – Нового року. Тому 25 грудня долучено до числа офіційних святкових днів в Україні.

Також законом визначено 1 травня як День праці, а раніше 1 травня мав назву – День міжнародної солідарності трудящих. Законопроект кілька разів ставився на голосування, але не знаходив підтримки, оскільки одна частина сесійної зали не готова була підтримати 25 грудня як святковий день, бо це католицьке Різдво, а інша частина не готова була виключити 2 травня із переліку святкових днів.

Та все ж за це рішення проголосували 238 народних депутатів України.

Поділіться.

Залиште відповідь