Роковини смерті Ольги Гасин. Чому досі не вдається вшанувати героїв у Броварях?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Дмитро КарпійАвтор – Дмитро Карпій, журналіст ІА «Трибуна-Бровари», активіст Громадянського руху «Відсіч», голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків.

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

Сьогодні 41-і роковини смерті Ольги Гасин, діячки ОУН, зв’язкової свого чоловіка, полковника УПА, Олекси Гасина, а також зв’язкової Романа Шухевича. Патріотка останні 22 роки життя, після заслання й поневірянь, жила в Броварях, тут працювала, тут її і поховали.

Та чи можемо ми гідно вшанувати наших героїв?

Майже 5 місяців тому комісія Броварська міська рада з питань найменувань та пам’ятних знаків ухвалила рішення встановити Ользі Гасин меморіальну дошку на броварському вокзалі, а також стелу на могилі в Броварях, де похована діячка.

Однак, віз і нині там. Міський голова Ігор Сапожко офіційно відповів, що встановлення меморіальних дощок потребує певних узгоджень, бо будівля вокзалу перебуває в «державній формі власності».

Лист № 161 Сапожка голові комісії Карпію

Водночас над стелою уже мали би працювати. Але ні, не працюють.

Керівник спеціалізованого комунального підприємства «Броварська ритуальна служба» Олександр Мурга сьогодні розповів мені, що на виконанні в їхнього КП досі нема жодного рішення з моєї комісії.

Нема навіть тих рішень, щодо яких я отримував відповідь із текстом, мовляв місто вирішило встановлювати і вже дало доручення ритуальній службі. Це стосується, зокрема, рекомендації комісії дворічної давнини про виправлення на деяких пам’ятних знаках орфографічних помилок. Зі слів Олександра Мурги, рішення відкликали згори.

Аркадій Голуб

Схожа історія була на початку каденції нашої комісії. Тоді, у 2016 році, ми ухвалили рекомендацію про встановлення меморіальних дощок загиблим атовцям. Рішення ухвалив і виконком. Однак, виконали – лише після тиску громадськості, через два роки.

Варто нагадати, що виправлення помилок – одна з претензій до мене (я нічому вже не дивуюся) з боку проросійських «ветеранів», перш за все керівника ГО «Спілка ветеранів війни в Афганістані» Віталія Івашковського. Його ГО регулярно отримує гроші з бюджету міста.

Нагадаю, що люди Ігоря Сапожка, зокрема його проросійська радниця Ірина Нілова та не менш проросійські очільники «ветеранських» організацій, зараз намагаються прибрати мене з головування в комісії за вигаданими підставами.

Читайте також

  1. Знову актуально: перейменування вул. Разіна та меморіальна дошка Петлюрі
  2. Ветеранська ГО досі не звітує про фінансування з бюджету та використовує заборонену символіку
  3. Як у міськраді розділили 2,5 млн грн між громадськими організаціями
Поділіться.

Залиште відповідь