Роман Сімутін: «Тепер проект ремонту парку «Перемога» відкладений на невизначений термін»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

12 позачергова сесія міської ради завершилася скандалом, а разом з цим — проект рішення про виділення 9 мільйонів гривень з місцевого бюджету для проекту «Капітальний ремонт з відновлення інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою парку «Перемога» «завис у повітрі» на невизначений термін.

Ініціатор проекту, що передбачає ремонт центрального парку міста, депутат Київської обласної ради Роман Сімутін («Солідарність») прокоментував виданню «Трибуна-Бровари» його подальшу долю.

— Проект ремонту парку «Перемога» отримав підтримку від комісії при Мінрегіонбуді і його включать в програму співфінансування (50% за рахунок державного фонду регіонального розвитку). Але фінансування ми зможемо отримати лише за умови видалення коштів з місцевого бюджету. Це єдина причина — чому нам не виділяють фінансування на проект, — розпочав розмову Роман Сімутін, —

Якби ми видалити гроші з місцевого бюджету, то вони були б направлені на область і вже замовником проекту була б Київська обласна держадміністрація, а саме — Департамент капітального будівництва Київської ОДА.

По факту, ми відтягнули на невизначений термін проведення конкурсів і все подібне. Якби ми затвердили проект вчора (18 березня, на 12-й позачерговій сесії — прим. Т. Б.), то вже почалися б підготовчі роботи, зокрема, до проведення тендеру. Тепер це все відкладається на невизначений термін.

— 18 березня був крайній термін розгляду проекту співфінансування?

— Якби були внесені зміни до бюджету про співфінансування парку, то вже із рішенням їхали б до Києва і встигли б потрапити до програми виділення коштів. Щоб потрапити до цієї програми, вчора був крайній термін.

— Проект про виділення коштів з місцевого бюджету можна розглядати повторно?

— Можна, але коли буде засідання наступної комісії — невідомо. Може бути через тиждень, може бути через місяць. Але поки не буде виділено коштів з місцевого бюджету, проекту реконструкції парку «Перемога» не буде.

Рішення міськради на 9-й позачерговій сесії передбачає: 50% співфінансування для реалізації проекту «Капітальний ремонт з відновленням інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою парку «Перемога» за результатами виконання бюджету міста за перше півріччя 2016 року. А другий проект рішення про внесення змін до бюджету 2016 року в частині виділення коштів з місцевого бюджету на капітальний ремонт парку. В чому різниця проектів? Адже півроку ще не пройшло.

— Передувала рішенню від 26 лютого вимога Департаменту капітального будівництва Київської ОДА щодо підтвердження намірів про співфінансування проекту. Саме тому й була скликана 9 позачергова сесія, на якій ми підтвердили наміри щодо співфінансування проекту ремонту парку «Перемога» за рахунок державного фонду регіонального розвитку. Якби нам ще тоді сказали, що йдеться не лише про наміри щодо співфінансування, а вже про виділення коштів з місцевого бюджету, питання про внесення змін до бюджету виносилося б ще тоді, 26 лютого.

17 березня комісія Мінрегіонбуду відбулася, і на якій було чітко сказано: щоб потрапити до програми співфінансування проекту «Капітальний ремонт з відновленням інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою парку «Перемога», потрібне рішення про зміни до бюджету на 2016 рік, які передбачають виділення 50% вартості проекту. Саме тому 18 березня і була скликана позачергова сесія міської ради. І вже на бюджетній комісії, яка їй передувала, я доповідав і аргументував — чому ці зміни до бюджету потрібно внести саме зараз. Для того, щоб встигнути потрапити до програми співфінансування.

— Яке Ваше ставлення до того, що 4,5 млн. грн. відбирають з відділу з питань благоустрою міста, а ще 4,5 млн. грн. із залишків коштів минулого року?

— Проект ремонту парку проходив через Департамент капітального будівництва. Також ми подали проект по будівництву водопровідної мережі по вулиці Симоненка, щоб виділили кошти по програмі обласного бюджету.

Ті кошти, які зняли з відділу по благоустрою — це зарплати за 11-й та 12-й місяці 2016 року. Однак, за результатами виконання бюджету за перше півріччя можемо ці кошти додати.

Тепер не знаю — чи буде хтось з нами мати справу чи не буде. Якби проект по вулиці Симоненка був затверджений через обласну програму, то ми б зробили у місцевому бюджеті перерозподіл. Могли б, наприклад, взяти кошти із проекту по вулиці Симоненка і перекласти на відділ з питань благоустрою міста.

Зараз ми могли, вклавши 9 мільйонів гривень, отримати 18. В моєму розумінні — це дуже непогано, враховуючи такий проект.

— Яким Ви бачите механізм контролю за тим, що кошти будуть використовуватися за призначенням?

— Перше: Київська обласна державна адміністрація буде проводити тендер. Вона буде здавати цей об’єкт місту. Технагляд ми теж можемо здійснювати. Якщо реалізація проекту буде концентруватися в одних руках, то тоді можна буде когось підозрювати у корупції. Якщо ж буде дві сторони, де одна буде зацікавлена у тому, щоб вчасно здати роботу, а інша — якісно отримати, тоді вибудується збалансована система, яка надаватиме більше можливостей контролювати надавача послуг. До речі, звучали думки про те, щоб створити наглядову раду з числа депутатів, яка буде виконувати функцію контролю за виконанням робіт. Так само і громада може контролювати.

— Ви як ініціатор проекту готові нести відповідальність за якість продукту — реконструкцію парку «Перемога»?

— Я готовий нести відповідальність за те, що проект «Капітальний ремонт з відновленням інженерно-транспортної інфраструктури та благоустрою парку «Перемога» — доцільний, а не за будівництво як таке. Я що, будівельник? Буду бігати сам і контролювати?

Коли я був на останній комісії Мінрегіонбуду, де вивчали проект реконструкції парку, то віце-прем’єр України (Геннадій Зубко — прим. Т. Б.) сказав: «Я взагалі фінансував би із задоволенням парки і культурні заходи». Тобто, ідея в тому, щоб робити міста України привабливими.

Дуже багато на цій комісії було знято проектів. На ній не розглядаються проекти шкіл, лікарень та тому подібні. Зазвичай, залишаються проекти соціально-економічно-культурного інвестиційного характеру. При цьому визначаються певні критерії і йде певний відбір.

Поділіться.

Коментарі закриті.