Розізлила проросійські сили? Броварська поліція розслідуватиме погрози вбивством журналістці

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Журналістка Любов Величко позавчора, 29 липня, подала дві заяви до Броварського відділку поліції щодо погроз їй вбивством і перешкоджання журналістській діяльності після виходу розслідування про російські Телеграмканали «Тєлєга» для Слуги. Як телеграм-канали, що, ймовірно, ведуться з Росії, впливають на роботу Ради». Про це представниця преси повідомила у відеозверненні. Сьогодні правоохоронці розповіли «Трибуні», що відкрили кримінальне провадження.

Зі слів Любові Величко, позавчора вона написала дві заяви щодо погроз їй і її життю вбивством. Відповідні «повідомлення» почали надходити медійниці після того, як опублікували її розслідування про те, як Телеграмканали впливають на діяльність Верховної Ради України та президента Володимира Зеленського.

Як зазначила журналістка, вона зустрілася з начальником броварського відділку. Він запевнив, що розслідування справ триватиме «максимально об’єктивно».

Любов Величко подала заяви про погрози вбивством та перешкоджання журналістській діяльності

Щойно я подала заяву по поліції з приводу погроз вбивством (невстановлені особи, які писали у фейсбуці) та перешкоджання моїй журналістській діяльності (Ольгою Шарій та адміністраторами телеграм-каналів).

Опубліковано Liubov Velychko Середа, 29 липня 2020 р.

Представниця преси зауважила, що броварські слідчі допитували її протягом двох годин. Вона побачила, що ті дуже серйозно сприймають її заяву.

«Завтра буде відкрито два кримінальних провадження – одне це погроза вбивством, а друге – це перешкоджання журналістській діяльності. У першій справі йдеться про невідомих осіб, які у Фейсбуці погрожували вбити мене за те, що я написала своє розслідування. У другій справі фігурує Ольга Шарій, це дружина скандального блогера Анатолія Шарія, вона є головою партії Шарія. В цій заяві долучено відео, в якому вона обливає мене лайкою, тисне на мене як на журналіста», – розповіла Любов Величко.

Журналістка також зазначила, що в другій справі вона зазначила Телеграмканали «Резидент», «Легітимній» і ще 8 Телеграмканалів, які, як переконує Любов Величко, протягом тижня тиснули на неї, писали про фейки тощо.

Зазначимо, розслідування «Тєлєга» для Слуги. Як телеграм-канали, що, ймовірно, ведуться з Росії, впливають на роботу Ради» опублікували 13 липня у «Текстах», «Лізі» та на сайті громадської організації «Інститут масової інформації».

Кримінальне провадження відкрили, але…

Учора, 30 липня, в другій половині дня у Броварському відділку поліції повідомили «Трибуні», що, відповідно до заяви Любові Величко, починаючи з 14 липня через приватні повідомлення на її сторінку від невстановленої особи надійшло повідомлення, яке вона сприйняла як реальну загрозу її життю, яку вона пов’язує із своєю журналістською діяльністю.

Як зазначала журналістка, сьогодні вона очікувала на відкриття двох кримінальних проваджень. Одне – щодо погроз убивством, друге – щодо перешкоджання журналістській діяльності. Водночас у поліції повідомили лише про одне провадження – за ч. 1 ст. 345-1 Кримінального кодексу України.

Ольга Величко повідомила що разом із адвокатом оскаржуватиме невнесення заяви до ЄРДР за статтею 171 КК України (перешкоджання журналістській діяльності) через суд.

Броварська поліція внесла в ЄРДР кримінальне провадження #12020110130002142 за ст. 345-1 ККУ (погрози журналісту). Мене…

Опубліковано Liubov Velychko Четвер, 30 липня 2020 р.

Норма ч. 1 ст. 345 КК України передбачає покарання за погрозу вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності.

Таке правопорушення карається виправними роботами на строк до 2-х років, арештом на термін до 6-ти місяців або обмеженням чи позбавленням волі до 3-х років.

Читайте також

  1. За карикатуру на поліціянта з Броварів – кримінальна відповідальність
  2. Збитки, погрози, «бездіяльність» поліції: як у Броварах здавали в оренду житло
  3. Роковини смерті Ольги Гасин. Чому досі не вдається вшанувати героїв у Броварях?
Поділіться.

Залиште відповідь