Садок «Катюша» перейменують на «Катрусю», – рішення комісії з найменувань

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Дитячий навчальний заклад «Катюша» необхідно перейменувати. Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків частково врахувала рекомендації Інституту мовознавства НАН України, ухваливши рішення надати садочку назву «Катруся». Остаточно цю назву має затвердити Броварська міська рада.

Під час останнього засідання комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків колегіальний орган одноголосно підтримав пропозицію надати навчальному закладу ім’я «Катруся». Підставою для ухвалення такого рішення стали висновки Інституту мовознавства НАН України. Згідно з ними, чинна назва «Катюша» не відповідає нормативам української мови.

Як зазначають науковці, пояснюючи походження назви «Катюша», внаслідок тривалого періоду впливу російської мови на українське мовне середовище поширилася тенденція називати дітей російськими розмовними варіантами. Ця практика мала вплив і на присвоєння таких назв навчальним закладам, дитячим таборам тощо.

Висновок Інституту мовознавства Національної академії наук України

Слід зазначити, що комісія врахувала рекомендації Інституту лише частково. Згідно із висновками, аналогом російського пестливого імені «Катюша» справді може бути український відповідник Катруся. А також: Катря, Катеринка, Катруня тощо.

Водночас, науковці висловилися проти іменувати дошкільні заклади іменами в принципі. На їхню думку, така назва не є вмотивованою із психолінгвістичного погляду, адже «кожен з маленьких відвідувачів має власне ім’я, яке для нього є особливо важливим».

Під час засідання голова комісії Дмитро Карпій зазначив, що назви садочків іменами людей мають також і інші дошкільні навчальні заклади Броварів. А секретарка комісії Лариса Метьолкіна звернула увагу, що сам заклад може відмовитись від перейменування. Утім, попри застереження, колегіальний орган підтримав рішення одноголосно.

Дмитро Карпій зауважив, що рішення є рекомендаційним: «тепер карти в руках виконавчої влади». Голова комісії також зазначив, що колектив навчального закладу може провести власні збори щодо перейменування та ухвалити рішення про підтримку чи не підтримку рекомендації.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply