Сальмонельоз від домашньої піци, безхатченки в БЦРЛ та пацієнти, що викликають лікаря з 37,2 — оперативні медичні проблеми

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Епідемічна ситуація у місті у цілому не викликає занепокоєння, зафіксовані окремі випадки сальмонельозу, скарлатини. Зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ, про це у понеділок, 22 січня, під час оперативної наради повідомили головні лікарі міста.

Як розповів завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦД СЕС Віталій Прокопенко, за минулий тиждень у місті зафіксовано один випадок сальмонельозу у 17-річної студентки. Дівчина заразилася після вживання піци домашнього приготування з використанням яєць із ринку, які, очевидно, й були заражені. За особами, які контактували зі студенткою, спостерігають в амбулаторії. Також минулого тижня 16 містян_ок захворіли на гастроентероколіти, із них двоє дітей із дитсадочків “Теремок” і “Барвінок”. Окрім цього, пан Прокопенко повідомив про два випадки скарлатини, 11 випадків вітрянки і ще два — мононуклеозу. За словами завідуючого відділу лабораторних досліджень, у всіх дошкільних закладах наразі посилили контроль для уникнення спалахів інфекцій. 

Віталій Прокопенко

Серйозних масштабів, застерігає пан Прокопенко, набирають грип типів А і Б та ГРВІ. Відповідно до інформаційного бюлетеня центру громадського здоров’я, у Київській області рівень захворюваності — найвищий. За два тижні 2018 року він сягнув 602,5 випадків на 100 тис. населення. І хоча у Броварах показник набагато нижчий (439 випадків на 100 тис. населення), хвилюватися змушують інші цифри. За минулий тиждень кількість містян_ок, які звернулися по допомогу, зросла на 12% (із 503 осіб до 571-ї). “Темп зростання захворюваності в місті дуже загрозливий і високий. 12% за тиждень — це дуже-дуже багато. Таким чином ми скоро переженемо область”, — наголосив  завідуючий відділу лабораторних досліджень.

Також пан Прокопенко розповів про перевірку озера в парку “Приозерному”, де цього року броварчан_ки омивалися на Водохреще. Результати досліджень свідчать, що вода відповідає вимогам по мікробіологічних, санітарно-гігієнічних, санітарно-токсикологічних і паразитарних показниках. Окрім цього, працівники_ці лабораторії вирішили перевірити твердження про особливі властивості, що їх набуває вода на це релігійне свято. Результати щодо зразків із бюветного комплексу по вул. Короленка виявилися майже містичними. Як розповів Віталій Прокопенко, відчутно змінилися показники кислотності із 7,22 до 6,87 рН та жорсткості — із 4,1 до 3,9 gpg. 

Окрім цього, під час наради головуючий замість Ігоря Сапожка його заступник Григорій Голубовський наголосив, що з метою запобігання епідемічних ускладнень серед населення міста під час вживання питної води відповідна робоча група проведе перевірку пунктів розливу.

Валентин Багнюк

У свою чергу, головний лікар Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк зазначив, що кількість амбулаторних хворих серед дорослих різко підвищилася. Він також звернувся до Григорія Голубовського з проханням вирішити проблему безхатченків, котрі, аби сховатися від нічних морозів, приходять грітися до лікарні. “Виявляється, уночі в нас тільки лікарня — пункт обігріву. І ті безхатьки, які приходять і, вибачаюсь, пісяють в кутку прямо в приймальному відділенні, де вчора, наприклад, був хворий із тяжкими опіками. Приймальне відділення вже просто перетворилося в бомжеприймальню. Там не можуть люди працювати. Давайте ми будемо або надавати медичну допомогу, або обслуговувати безхатченків”, — поскаржився пан Багнюк.

На його зауваження Григорій Голубовський зазначив: пункти обігріву приймають не лише безхатьків, але й усіх громадян_ок, окрім цього, поки що морози не настільки сильні, аби ставити стаціонарні пункти обігріву. Однак заступник міського голови все ж прийняв рішення зайнятися цим питанням окремо, залучивши соціальні служби та інші установи.

Ігор Кравцов

Скаржився на броварчан_ок і головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. За його словами, люди почали викликати швидку уже з температурою 37,2: “Вони пояснюють це тим, що їм складно пересуватися, слизько. Усі з погрозами відразу, телефонують на урядові гарячі лінії… А лікарям, у яких по 40 викликів на день, мабуть, не слизько, у них по 20 пар чобіт… Ми зараз тільки тим і займаємося, що їздимо на подібні виклики”, — зауважив пан Кравцов.

Головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги поділився з присутніми ще однією неприємною новиною — урядова програма “Доступні ліки” ще не діє й невідомо, коли почне. Ігор Кравцов запевнив: усі заявки на місто вже подані. Однак Міністерство охорони здоров’я анонсувало прийом заявок від фармацевтичних компаній на участь у програмі лише 15 січня. Коли “Доступні ліки” справді стануть доступними, одному з головних медиків Броварів поки невідомо. 

Поділіться.

Залиште відповідь