Сапожку дорікнули про систему голосування і порівняли з «Афонею»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Триває 13 чергова сесія міської ради. За дві години робочого часу з 28 проектів депутати розглянули лише вісім.

Такий повільний процес ухвалення рішень пояснюється тим, що депутати змушені голосувати без системи електронного голосування, а в ручний спосіб — підписуючи паперові протоколи голосувань, що відбирає чимало часу. При цьому, аби за таких обставин хоч трішки пришвидшити процедуру, депутати змушені (за пропозицією міського голови Ігоря Сапожка) голосувати «пакетом», тобто, відразу за основу, з поправками та в цілому, що є порушенням закону.

1

23 лютого вступив закон України про обов’язкове поіменне голосування в органах місцевої влади, однак, кінець квітня, а й досі належної системи голосування так і не втілено. При тому, що міський голова Ігор Сапожко публічно заявив, що нестиме відповідальність за забезпечення депутатського корпусу належною системою поіменного голосування. Проте, після багатьох нагадувань з боку депутатів, на одній із сесій голова міськради заявив про те, що електронна система голосування не може бути втілена, оскільки… фінансування такого проекту в бюджет не закладено. При цьому жодних рухів ані з боку голови, ані виконавчої гілки влади не зроблено для того, щоб навіть ініціювати проект рішення про зміни до бюджету на фінансування системи голосування, а публічні питання депутатів Ігор Сапожко кілька разів на останніх сесіях ігнорував.

Зрештою, після двохгодинного «знущання» один із депутатів міськради, Леонід Черепейнік («Солідарність») не витримав і прямо запитав, коли буде реалізована система голосування для депутатів і дорікнув, що для депутатів час дуже дорогоцінний. Ще один депутат «Солідарності», Володимир Опалько, нагадав про обіцянку міського голови нести персональну відповідальність, але тут же іронічно додав: «Ваша відповідальність як персонажу фільму «Афоня»? Випишіть ще одну догану?». Володимир Опалько також висловив пропозицію ввести систему покарання для голови міськради за неналежне виконання своїх обов’язків та обіцянок.

Прикметно, що на запитання депутатів «Демократичного Альянсу» — кому ви, Ігорю Васильовичу, доручили розробити проект внесення змін до бюджету на оплату системи голосування, Сапожко заявив, що такого розпорядження немає, а багато систем електронного голосування ще не сертифіковані. При цьому аргументи, що в інших містах такі системи вже працюють, мер Броварів проігнорував. Коли ж депутати «ДемАльянсу» звернулися до присутніх колег висловитися: кого влаштовує нинішня система голосування, з боку фракції «Єдність» пролунали фрази, що це є провокаційні запитання.

Поділіться.

Коментарі закриті.